Ухвала
від 10.04.2020 по справі 906/253/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"10" квітня 2020 р. Справа № 906/253/20.

Господарський суд Житомирської області у складі судді Тимошенка О.М.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс" про забезпечення позову по справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс"

до Підприємства "КРАСНО" заснованого Житомирською обласною радою Українського фонду"Реабілітація інвалідів"

про стягнення 3732375,22 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивачем пред`явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 3732375,22 грн. боргу за неналежне виконання Договору про надання послуг №6 від 14.10.18. Крім того, просить стягнути 55985,64грн. судового збору, 373237,52грн. витрат на правову допомогу.

08.04.2020 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс" про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти та майно Підприємства "КРАСНО" заснованого Житомирською обласною радою Українського фонду "Реабілітація інвалідів", або підлягають передачі чи сплаті відповідачу і знаходиться у відповідача чи в інших осіб в межах суми позову - 3732375,22 грн.

Свою заяву позивач обгрунтовує тим, що відповідач ухиляється від виконання судових рішень по інших справах, що змусило стягувачів докладати додаткових зусиль та звертатися до органів державної виконавчої служби, тому враховуючи систематичність дій відповідача по накопиченню зобов`язань та їх невиконання невжиття заходів по забезпеченню позову може істотно ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Згідно з частинами першою та другою статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

За змістом частини першої статті 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; 6) зупиненням продажу майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно, або про виключення його з опису і про зняття з нього арешту; 7) передачею речі, що є предметом спору, на зберігання іншій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів, що містять об`єкти інтелектуальної власності; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

Відповідно до частини одинадцятої статті 137 Господарського процесуального кодексу України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті.

Отже, забезпечення позову - це, по суті обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача з метою реалізації в майбутньому актів правосуддя й задоволених вимог позивача.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, позивач повинен обґрунтувати причини звернення з такою заявою та надати суду докази наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.

Отже, в кожному конкретному випадку розглядаючи заяву про забезпечення позову суду належить встановити наявність обставин, які свідчать про те, що в разі невжиття таких заходів можуть виникнути перешкоди для виконання рішення суду у разі задоволення позову. При цьому обов`язок доказування наявності таких обставин покладається на заявника.

Позивачем не наведено та не надано доказів вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо).

Тому самі лише побоювання та твердження позивача про потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення у разі задоволення позову без долучення відповідних доказів та обґрунтувань, не є достатньою підставою для задоволення заяви про забезпечення позову.

За таких обставин, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс"Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс" про забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.234 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Акватерм-Альянс" від 08.04.2020 про забезпечення позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Житомирської області протягом десяти днів.

Дата підписання 10.04.2020

Суддя Тимошенко О. М.

Друк:

1 - в справу

2,3 - сторонам (рек. з повідом.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення10.04.2020
Оприлюднено13.04.2020
Номер документу88706063
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/253/20

Рішення від 29.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Рішення від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 06.04.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 10.04.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 16.03.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні