Ухвала
від 10.04.2020 по справі 873/1/20
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

10 квітня 2020 року

м. Київ

Справа № 873/1/20

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Краснова Є. В.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір - Інвест" на ухвалу (додаткову) Північного апеляційного господарського суду від 24.02.2020 у справі

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір-Інвест" про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків від 16 грудня 2019 року у третейській справі № 34/19 (третейський суддя Мамченко Ю.В.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохім-Партнер" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір-Інвест" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

13.03.2020 (згідно з відміткою на конверті) Товариств з обмеженою відповідальністю "Явір - Інвест" (далі - ТОВ "Явір - Інвест") звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з апеляційною скаргою на ухвалу (додаткову) Північного апеляційного господарського суду від 24.02.2020 у справі № 973/1/20.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.04.2020 справу передано на розгляд колегії суддів Касаційного господарського суду у складі: Краснов Є. В. - головуючий, Мачульський Г. М., Кушнір І. В.

Відповідно до частин першої та другої статті 24 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс) усі справи, що підлягають вирішенню в порядку господарського судочинства, розглядаються місцевими господарськими судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою, третьою цієї статті. Справи щодо оскарження рішень третейських судів, про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів розглядаються апеляційними господарськими судами як судами першої інстанції за місцем розгляду справи третейським судом.

За змістом частини 2 статті 253 ГПК України Верховний Суд переглядає в апеляційному порядку судові рішення апеляційних господарських судів, ухвалені ними як судами першої інстанції. Аналогічна норма міститься в частині 2 статті 25 зазначеного Кодексу.

Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Проте до апеляційної скарги не додано доказів надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Згідно з частиною 2 статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, Суд зазначає, що Скаржнику необхідно усунути недоліки апеляційної скарги, а саме надати Суду докази надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні у справі

З урахуванням наведеного апеляційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 260 ГПК України.

Суд також вважає за необхідне звернути увагу скаржника на те, що неусунення названих недоліків протягом установленого строку матиме наслідком повернення апеляційної скарги відповідно до статті 174 ГПК України.

З огляду на залишення апеляційної скарги без руху, клопотання викладене в апеляційній скарзі про поновлення строку на апеляційне оскарження залишається без вирішення до усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись статтями 24, 25, 174, 234, 253 256, 258, 260 ГПК України, Верховний Суд,

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір - Інвест" залишити без руху до 08.05.2020.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Явір - Інвест" строк усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.

3. Товариству з обмеженою відповідальністю "Явір - Інвест" надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) докази про дату вручення даної ухвали суду.

4. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду: 01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6 та всім іншим учасникам справи, додавши до заяви про усунення недоліків докази такого направлення.

5. Рекомендувати учасникам справи всі необхідні документи надавати суду в електронному виді на електронну адресу kgs@supreme.court.gov.ua із застосуванням власного електронного підпису, з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронні довірчі послуги".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Є. Краснов

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення10.04.2020
Оприлюднено13.04.2020
Номер документу88707179
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —873/1/20

Судовий наказ від 12.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Ухвала від 10.04.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 04.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 11.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні