Провадження № 2-з/537/14/2020
Справа № 537/1138/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2020 р. Суддя Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області Маханьков О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява від ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом зупинення продажу арештованого майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Катарсіс , а саме: приміщення магазину загальною площею 289,42 м.кв. за адресою АДРЕСА_1 .
В провадженні Крюківського районного суду м. Кременчука перебуває позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Катарсіс про визнання права власності на майно і про зняття арешту з приміщення магазину за адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 289,42 м.кв.
Вимоги заявника ОСОБА_1 обґрунтовані тим, що він є єдиним власником виставленої на торги за борги ТОВ Катарсіс нерухомості, оскільки набув право власності на підставі договору дарування укладеного 21.06.2018 року між ТОВ Катарсіс та ОСОБА_1 та посвідченого приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу Веселовським А.Г.
Спірна нерухомість вибула з власності ТОВ Катарсіс , а відомості, що містяться у архівній складовій частині Державного реєстру прав - Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності на приміщення магазину за адресою АДРЕСА_1 , за ТОВ Катарсіс не відповідають документам, на підставі яких було проведено реєстраційні дії, що призвело до порушення прав позивача.
Вивчивши заяву, враховуючи підстави і предмет позову, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Так, згідно ч.ч. 1,2ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до вимог ч.1, ч. 2ст. 150 ЦПК України позов забезпечується:
1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб;
2) забороною вчиняти певні дії;
3) встановленням обов`язку вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання;
5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;
6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;
7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору;
8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів;
9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги;
10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 5, 6, 7, 10ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Відповідно до ст. 34 Закону України Про виконавче провадження виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі: зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа; зупинення судом реалізації арештованого майна у разі відсутності іншого майна боржника, на яке може бути звернено стягнення.
Крім того, згідно до п. 2 Розділу ХІ Порядку реалізації арештованого майна , затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 року № 1301/29431 підставою для зупинення електронних торгів (торгів за фіксованою ціною) в цілому або за окремим лотом є: рішення суду щодо зупинення реалізації арештованого майна;зупинення вчинення виконавчих дій у випадках, визначених Законом України Про виконавче провадження .
До позовної заяви додано копії документів, які підтверджують той факт, що спірне нерухоме майно вибуло з власності ТОВ Катарсіс та єдиним законним власником виставленої приватним виконавцем на продаж нерухомості є ОСОБА_1 , а не боржник - ТОВ Катарсіс .
Як убачається з роз`яснень, викладених у п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 2 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З огляду на викладене, враховуючи наведені обставини, вид забезпечення позову, який просить застосувати позивач, а також те, що у разі не зупинення продажу арештованого майна, а саме: приміщення магазину за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 289,42 м.кв, як майна належного боржнику Товариству з обмеженою відповідальністю Катарсіс у виконавчому провадженні №61372740, то відповідно до інформації, на розміщеної на офіційному порталі ДП СЕТАМ - 04.05.2020 року призначені електронні торги з реалізації даного арештованого нерухомого майна, будуть порушені права заявника, тому суд приходить до висновку про наявність реальної загрози ускладнення чи можливості невиконання рішення суду у випадку продажу арештованого майна , у зв`язку з чим, вважає за необхідне задовольнити заяву позивача та забезпечити позов.
На підставі наведеного, ст.ст. 149 - 153 ЦПК України, керуючись ст. 34 ЗУ Про виконавче провадження , суддя -,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Зупинити продаж на електронних торгах арештованого майна боржника -Товариства з обмеженою відповідальністю Катарсіс , а саме: приміщення магазину загальною площею 289,42 м.кв. за адресою АДРЕСА_1 .
Копію ухвали для відома направити сторонам та для виконання до Приватного нотаріуса виконавчого округу Полтавської області Скрипник Володимира Леонідовича.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області протягом 15-днів з дня її проголошення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя: Маханьков О.В.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 14.04.2020 |
Номер документу | 88726776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Маханьков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні