Ухвала
від 13.04.2020 по справі 912/1373/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

13 квітня 2020 рокуСправа № 912/1373/20

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Тимошевська В.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Комунальної установи спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти", 67400, Одеська область, м. Роздільна, вул. Ярослава Мудрого, 1а

до: Приватного підприємства "КІРОВ-ДМ", 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, Звенигородське шосе, 12

про розірвання договору, повернення майна або відшкодування його вартості

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Комунальної установи спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти", яка містить вимоги до Приватного підприємства "Кіров-ДМ" про:

- розірвання Договору № 17 від 03.06.2019 між Приватним підприємством "Кіров-ДМ" та Комунальною установою спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти";

- зобов`язати Приватне підприємство "Кіров-ДМ" вчинити певні дії, а саме: повернути Комунальній установі спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" майно (сировину та сировину, що містить дорогоцінні метали (у кількості 1269 од.)), яке було прийнято, згідно Актів прийому-передачі матеріальних цінностей на утилізацію по Договору № 17 від 03.06.2019, або відшкодувати вартість в сумі 827 432,71 грн, з покладенням на відповідача витрат судового збору у сумі 12 411,49 грн.

Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Так, частиною 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

До позовної заяви, згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Відповідно до частини 1 ст. 173 Господарського процесуального кодексу України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Подана Комунальною установою спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" позовна заява об`єднує в собі декілька вимог, що не суперечить приписам Господарського процесуального кодексу України.

Однак, за змістом пункту 2 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд зобов`язати Приватне підприємство "Кіров-ДМ" повернути майно АБО відшкодувати його вартість.

Тобто, позивачем заявлено альтернативні позовні вимоги, що не передбачено Господарським процесуальним кодексом України.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог не може залежати від настання або ненастання певних обставин (умовне рішення).

Резолютивна частина рішення ні за яких умов не повинна викладатись альтернативно (наприклад: стягнути з відповідача певну суму або а в разі відсутності коштів на його рахунку звернути стягнення на належне йому майно).

Приписами п. 9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 6 "Про судове рішення" передбачено, що резолютивна частина рішення ні за яких умов не повинна викладатись альтернативно.

Такої самої правової позиції дотримується Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду під час розгляду аналогічних питань (постанова у справі № 910/6828/18 від 05.06.2019).

Крім того, з аналізу норм Господарського процесуального кодексу України слідує, що саме позивачу належить право обирати самостійно спосіб судового захисту. Суд при вирішенні спору позбавлений процесуального права на власний розсуд обрати один із способів захисту запропонованих позивачем альтернативно.

Наведене не виключає права позивача заявити одночасно в одній позовній заяві декілька вимог (у т.ч. взаємовиключних). Однак, в такому випадку дані вимоги мають викладатись як окремі позовні вимоги, кожна з яких підлягає розгляду судом та ціна кожної вимоги включається в загальну суму всіх вимог, виходячи з розміру яких сплачується судовий збір.

Зокрема, виходячи з приписів частини 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується; у позовах про витребування майна - вартістю майна; у позовах які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог. Тобто, ціна позову дорівнює вартість майна + сума, яка стягується.

Відтак, Комунальній установі спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" слід визначитись з предметом позову, з якого має вирішуватись спір, з огляду на те, що позовна заява не може містити альтернативних позовних вимог.

Суд вважає необхідним роз`яснити позивачу, що у разі пред`явлення в позові одночасно трьох вимог - розірвання договору, повернення майна, стягнення коштів, судовий збір підлягає сплаті з розрахунку кожної заявленої позовної вимог, а саме: розірвання договору - немайнова, що оплачується судовим збором в розмірі 2 102,00 грн; зобов`язання повернути майно - майнова, що оплачується судовим збором, виходячи з вартості майна; стягнення грошових коштів - майнова, що оплачується судовим збором, виходячи із суми, яка стягується.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215, від 25.03.2020 № 239, якою установлено з 12 березня до 24 квітня 2020 року на усій території України карантин.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів в Україні, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IХ від 30.03.2020 визначено, що строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Таким чином, Законом України № 540-ІХ від 30.03.2020 продовжено на строк дії карантину, зокрема, строк для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Комунальної установи спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" - залишити без руху.

2. Комунальній установі спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" усунути встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху або з дня закінчення строку на який установлено карантин, а саме:

- визначити безальтернативно зміст позовних вимог.

3. Роз`яснити позивачу, що у разі пред`явлення в позові одночасно трьох вимог - розірвання договору, повернення майна, стягнення коштів, судовий збір підлягає сплаті з розрахунку кожної заявленої позовної вимог, а саме: розірвання договору - немайнова, що оплачується судовим збором в розмірі 2 102,00 грн; зобов`язання повернути майно - майнова, що оплачується судовим збором, виходячи з вартості майна; стягнення грошових коштів - майнова, що оплачується судовим збором, виходячи із суми, яка стягується.

4. Вважати продовженим у справі № 912/1373/20 строк для усунення недоліків позовної заяви на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

5. Рекомендувати учасникам судового процесу подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, скарги, тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду (inbox@kr.arbitr.gov.ua) з кваліфікованим електронним цифровим підписом, через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд", або поштою.

6. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копії ухвали надіслати Комунальній установі спільної власності територіальних громад Роздільнянського району "Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти" за адресою: 67400, Одеська область, м. Роздільна, вул. Ярослава Мудрого, 1а.

Ухвалу підписано 13.04.2020.

Суддя В.В.Тимошевська

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.04.2020
Оприлюднено15.04.2020
Номер документу88727930
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/1373/20

Рішення від 30.07.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 30.07.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 03.06.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 13.04.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні