Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
13 квітня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/324/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Горплюка А.М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксофт"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгоритм-Плюс"
про стягнення заборгованості за договором поставки в розмірі 547853,71 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аксофт" звернулося в Господарський суд Рівненської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгоритм-Плюс" про стягнення заборгованості за договором поставки в розмірі 547853,71 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань та неповну оплату здійсненої поставки згідно укладених додатків до Договору поставки (Специфікації №1 та №3).
Приписами ч. 1 ст. 176 ГПК України, зокрема встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 174 цього Кодексу.
За умовами статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3 - 8 цієї частини.
Враховуючи наведені вище правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, предмет доказування, ціну позову, кількість сторін у справі тощо, суд дійшов висновку про те, що подані матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
При подачі позовної заяви, позивачем подано клопотання про витребування доказів. В обґрунтування вказує, що у Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксофт" відсутні оригінали документів, які підтверджують факт поставки програмної продукції до Договором поставки, а саме: Додаток 1 до Договору поставки - Специфікація на поставку програмної продукції, Акт прийому - передачі №АХ001303 від 16.12.2019.
Також, позивач вказує, що зазначені документи неодноразово направлялись відповідачу, проте останній не повертає підписані ним примірники та не направляє вмотивовану відмову від їх підписання.
Зазначає, що позивачу стало відомо, що відповідач, після отримання програної продукції за Договором поставки від позивача, продав програмну продукцію Товариству з обмеженою відповідальністю "Реноме-Смарт" (код ЄДРПОУ 32625525). також вказує, що на направлений адвокатський запит про надання копій необхідних документів, позивач отримав лист-відповідь з підтвердженням придбання у відповідача програмної продукції, проте без копій таких документів.
Тому просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Реноме-Смарт" копії актів прийому - передачі та/або видаткових накладних тощо, що підтверджують отримання ТОВ "Реноме Смарт" від ТОВ "Алгоритм-Плюс" (код ЄДРПОУ 35776851) програмної продукції Microsoft Win Embedded POSReady 7 32-bit/x64 EMB ESD OEI Runtime (S5C-00065) у кількості 200 примірників, а також платіжних доручень та/або банківських виписок про перерахування від ТОВ "Реноме Смарт" на користь ТОВ "Алгоритм-Плюс" (код ЄДРПОУ 35776851) грошових коштів в якості оплати вказаної програмної продукції.
У відповідності до ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно статті 80 ГПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про можливість задоволення клопотання позивача про витребування доказів.
Керуючись ст. ст. 12, 81, 120, 162, 176, 234, 247, 250 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче судове засідання призначити на "12" травня 2020 р. на 14:00 год.
4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань №9.
5. Запропонувати сторонам подати суду у строк до 12 травня 2020 року:
а) позивачу: будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);
б) відповідачу: відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); докази направлення відзиву позивачу;
в) позивачу : відповідно до ст. 166 ГПК України подати відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву, докази направлення відповіді відповідачу.
6. Клопотання про витребування доказів - задоволити.
7. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Реноме-Смарт" (33022, м. Рівне, вул. Костромьска, 25, код ЄДРПОУ 32625525) належним чином завірені копії:
- актів прийому - передачі та/або видаткових накладних тощо, що підтверджують отримання ТОВ "Реноме Смарт" від ТОВ "Алгоритм-Плюс" (код ЄДРПОУ 35776851) програмної продукції Microsoft Win Embedded POSReady 7 32-bit/x64 EMB ESD OEI Runtime (S5C-00065) у кількості 200 примірників;
- платіжних доручень та/або банківських виписок про перерахування від ТОВ "Реноме Смарт" на користь ТОВ "Алгоритм-Плюс" (код ЄДРПОУ 35776851) грошових коштів в якості оплати програмної продукції Microsoft Win Embedded POSReady 7 32-bit/x64 EMB ESD OEI Runtime (S5C-00065) у кількості 200 примірників.
8. Роз`яснити, що згідно вимог статті 81 ГПК України, будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
9. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя А.М. Горплюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 14.04.2020 |
Номер документу | 88728089 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні