УХВАЛА
14 квітня 2020 року
м. Київ
Справа № 910/6311/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І. С. головуючого, Берднік І. С., Сухового В. Г.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 03 березня 2020 року (головуючий Дикунська С. Я., Станік С. Р., Пономаренко Є. Ю.) і рішення Господарського суду міста Києва від 20 вересня 2019 року (суддя Смирнова Ю. М.) у справі
за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Альфа Страхування»
до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 ,
про стягнення 550 865,26 грн,
ВСТАНОВИВ:
01 квітня 2020 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України (далі ВЧ НОМЕР_1 ) на постанову Північного апеляційного господарського суду від 03 березня 2020 року і рішення Господарського суду міста Києва від 20 вересня 2019 року у справі № 910/6311/19, подана 19 березня 2020 року.
За наслідками перевірки матеріалів касаційної скарги Суд відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі № 910/6311/19, зважаючи на таке.
Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Аналогічні положення закріплено і в частині 1 статті 17 Господарського процесуального кодексу України, за якими учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках на касаційне оскарження судового рішення.
Так, за змістом пункту 1 частини 1 статті 293 Господарського процесуального кодексу України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 287 цього Кодексу не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах та у справах з ціною позову, що не перевищує п`ятиста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
Оскільки ціна позову становить менше п`ятиста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 051 000,00 грн станом на 2020 рік), з урахуванням положень Господарського процесуального кодексу України справа може бути розглянута у касаційному порядку лише за наявності для цього підстав, передбачених у пункті 2 частини 3 статті 287 зазначеного Кодексу.
Необхідність відкриття касаційного провадження скаржник обґрунтовує тим, що справа № 910/6311/19 становить значний суспільний інтерес і має виняткове значення для відповідача, посилаючись при цьому, що ВЧ 3078 фінансується з Державного бюджету України та зобов`язана подавати касаційні скарги на рішення суду, які передбачають списання коштів за видатками, бюджетні призначення щодо яких не визначені законом про Державний бюджет України.
За змістом статті 7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Відповідно до частини 1 статті 46 цього Кодексу сторони користуються рівними процесуальними правами.
На підставі наведеного надання стороні будь-яких переваг, зважаючи на її правовий статус та джерело фінансування, призведе до порушення одного з основних засад господарського судочинства рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Таким чином, оскільки доводи скаржника щодо наявності передбачених пунктом 2 частини 3 статті 287 Господарського процесуального кодексу України підстав для перегляду постанови Північного апеляційного господарського суду від 03 березня 2020 року і рішення Господарського суду міста Києва від 20 вересня 2019 року у справі № 910/6311/19 є необґрунтованими, у відкритті касаційного провадження слід відмовити.
За таких обставин, керуючись статтями 2, 12, 17, 163, 232, 234, 287, 293, 314 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України на постанову Північного апеляційного господарського суду від 03 березня 2020 року і рішення Господарського суду міста Києва від 20 вересня 2019 року у справі № 910/6311/19.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий І. С. Міщенко
Судді І. С. Берднік
В. Г. Суховий
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 88748472 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні