Справа №538/1960/19
Провадження по справі №1-кс/538/122/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2020 року Лохвицький районний суд Полтавської області
У складі: слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря
судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лохвиця Полтавської області клопотання адвоката ОСОБА_3 , який дії від імені та в інтересах ПП "ДІГМА ГРУП" про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в:
До Лохвицького районного суду Полтавської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , який дії від імені та в інтересах ПП "ДІГМА ГРУП" про скасування арешту майна.
В обґрунтування клопотання заявник зазначає, що ухвалою слідчого судді Лохвицького районного суду Полтавської області від 04.12.2019 року накладено арешт на дошки, об"єм яких згідно товарно-транспортної накладної № 45 від 29.11.2019 становить 20,9 куб.м, які знаходяться у напівпричепі бортовому тентованому марки "SCHMITZ" сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 та товарно-транспортну накладну № 45 від 29.11.2019, які будуть зберігатися на території Лохвицького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області по вул. Гоголя, 19, м. Лохвиця Полтавської області до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.
Зазначає, що законним володільцем вилученого та арештованого майна є юридична особа ПП "ДІГМА ГРУП". Також зазначає, що вилучене майно не підпадає під визначення речових доказів в зазначеному кримінальному провадженні, оскільки не є матеріальним об"єктом, яке може зберегти сліди злочинів. Так, проводиться досудове розслідування за фактом перевезення дошки обрізної із одного складу ПП "ДІГМА ГРУП" до іншого складу (ст. 246 КК України). Ст. 246 КК України передбачає незаконну порубку дерев або чагарників. Згідно товарно-транспортної накладної № 45 від 29.11.2019 вантажем, який знаходився в напівпричепі АА 9252 ХМ є дошка обрізна дуб у кількості 20,6 куб.м. Цей вантаж був завантажений у м. Пирятин відповідно до договору купівлі-продажу між ПП "Дігма Груп" та ДП "Полтавське лісове господарство". Так, у відповіді на адвокатський запит № 199 від 04.02.2020 року ДП "Полтавське лісове господарство" зазначило, що між ним та ПП "Дігма Груп" укладено договір купівлі-продажу від 03.10.2019 № 14/701 та № 14/753 від 10.10.2019 щодо придбання у ДП "Полтавське лісове господарство" деревини, а саме дошку необрізну дубову об"ємом 11,25 куб.м та лісоматеріали круглі листяних порід об"ємом 17,025 куб. м. Відповідно до Договору про надання послуг № 30 від 15.01.2019 року ДП "Полтавське лісове господарство" надає також послуги ПП "Дігма груп" з розпилювання дошки необрізної дубової на дошку обрізну дубову. Така послуга і була надана 28.11.2019 відповідно до акту надання послуг № ПТ-112007-01677. Тобто, арештоване майно в зазначеному кримінальному провадженні не містить слідів кримінального правопорушення, безпідставно визнано речовим доказом, а тому повинно бути повернуто законному володільцю. Також, арештована дошка обрізна, яка зберігається у напівпричепі бортовому, потребує спеціальних умов зберігання. Арештоване майно зберігається з 04.12.2019 року, тому дошка обрізна може втратить свою товарну придатність і власник зазнає значних матеріальних збитків.
Крім того зазначає, що на сьогодні юридичною особою ПП "ДІГМА ГРУП" не було отримано жодних документів, щодо свого процесуального статусу по кримінальному провадженню. При цьому слідчі дії не проводилися, жодного разу ніхто не викликався на допит, не проводилося досліджень, не випробовувалися документи бухгалтерського обліку.
У судове засідання адвокат ОСОБА_3 не з"явився, але надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
СлідчийСВ Лохвицького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 в судове засідання не з"явився, але надіслав заяву про розгляд справи без його участі, проти клопотання заперечує та копію постанови про призначення судово-товарознавчої експертизи по даному кримінальному провадженні.
В порядку ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання про скасування арешту майна та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч. 1ст. 174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Разом із тим, особа, яка подала клопотання, жодним чином не довела, що арешт майна було накладено необґрунтовано, а також, що потреба в дії заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна на даний час відпала, що свідчить про те, що клопотання про скасування арешту майна є необґрунтованим.
Крім того, до матеріалів клопотання про скасування арешту майна долучені документи, які не підтверджують право на перевезення даної деревини, додані квитанції про сплату по наданих у клопотанні договорах не містять будь-яких розрахунків щодо виконаних робіт.
Також, слідчим було надано постанову про призначення судово-товарознавчої експертизи, що унеможливлює вирішення питання щодо скасування арешту майна, оскільки дана експертиза ще не проведена.
Враховуючи вищевикладене, клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 170, 173,174 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 , який дії від імені та в інтересах ПП "ДІГМА ГРУП" про скасування арешту майна відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88753046 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Лохвицький районний суд Полтавської області
Бондарь В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні