Ухвала
від 13.04.2020 по справі 445/595/20
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/595/20

Провадження № 2/445/331/20

УХВАЛА

Іменем України

13 квітня 2020 року Золочівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Сивака В.М.

секретаря судового засідання Захарчук Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золочеві заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ельпасо-Трейд про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Золочівського районного суду Львівської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Ельпасо-Трейд про стягнення заборгованості у розмірі 330 000, 00 грн., сплачених на виконання договору купівлі-продажу №16/19 від 17 жовтня 2019 року та штрафу у розмірі 110 000,00 грн. Ухвалою Золочівського районного суду Львівської області від 13 квітня 2020 року було відкрито провадження у справі та призначене підготовче судове засідання.

Матеріали справи містять заяву позивача про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Ельпасо-Трейд (код ЄДРПОУ 42190381, адреса: 80700, Львівська обл., Золочівський р-н, місто Золочів, вулиця Тернопільська, будинок 7А), які знаходяться на рахунках у банківських або в інших кредитно-фінансових установах, на суму, еквівалентну 444 820,40 грн., у тому числі, що розміщені на поточному рахунку № НОМЕР_1 в ПАТ КБ Приватбанк , МФО 321842

В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач вказує, що предметом позову є стягнення отриманої Відповідачем суми попередньої оплати (авансу) у розмірі 330 000,00 грн. та штрафних санкцій. Відповідна сума підлягає поверненню у зв`язку з невиконання Відповідачем Договору купівлі-продажу №16/19 від 17 жовтня 2019 року, а саме: не передав позивачу у визначений Договором строк екскаватор JCB CX3/2012 року випуску, VIN: НОМЕР_2 .

Посилається на те, що без вжиття заходів забезпечення позову, захист прав, свобод та інтересів позивача буде неможливим, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Доказом цьому зазначає відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень, про те, що слідчим відділом Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області відкрито кримінальне провадження №12018140210000263 від 02.05.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.3 ст.190 КК України відносно службових осіб ТОВ Ельпасо-Трейд та ТОВ Спец-Тех Україна .

Дослідивши надані матеріали справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Враховуючи вищевикладене позивач просить суд задовольнити заяву про забезпечення позову, оскільки, існує ймовірність виникнення перешкод у виконанні судового рішення в даній справі із зазначеним розміром позовних вимог.

Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд на прохання осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтування його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно з ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, забороною вчиняти певні дії, встановленням обов`язку вчинити певні дії, забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання, зупиненням продажу описаного майна, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку, передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову суд, при розгляді заяви про забезпечення позову, повинен з`ясувати характер спору, що виник між сторонами, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Забезпечення позову - це сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо існує ймовірність невиконання судового рішення у майбутньому або виникнення складнощів під час його виконання.

Під час вирішення питання щодо наявності підстав для забезпечення позову суд повинен врахувати обґрунтованість заявленого клопотання, пов`язаність заходів забезпечення позову з предметом позову, співмірність заходів забезпечення із заявленими вимогами, а також необхідність запобігти порушенню прав третіх осіб в зв`язку з вжиттям судом заходів забезпечення позову (ч. 3 ст. 150 ЦПК України).

Також, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником та має містити: пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Так, у відповідності до Рішення Європейського суду з прав людини по справі Андрій Рудемко проти України , зазначено що: 35. З огляду на принципи, встановлені його практикою (див., наприклад, рішення у справі Ян та інші проти Німеччини (Jahn and Others v. Germany) [ВП], №№ 46720/99, 72203/01 і 72552/01, п. 78, ECHR 2005-VI), Суд зазначає, що мало місце втручання у право заявника на майно.

Отже, Суд визнає, що втручання у справі заявника становило позбавлення майна у значенні другого речення першого пункту ст. 1 Першого протоколу. Тому Суд має визначити, чи було це втручання виправданим відповідно до цього положення.

Суд нагадує, що втручання у право на мирне володіння майном є сумісним з вимогами ст. 1 Першого протоколу, коли воно законне і не свавільне (див. рішення у справі Ятрідіс проти Греції (Iatridis v. Greece) [ВП], № 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Зокрема, друге речення першого пункту дозволяє позбавлення майна лише на умовах, передбачених законом , а другий пункт визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію законів (див. згадане вище рішення у справі Україна-Тюмень проти України , п. 49).

У відповідності до РішенняЄвропейського суду з прав людини по справі East\West Alliance Limited" проти України , зазначено : 167.Суд наголошує на тому, що перша та найбільш важлива вимога статті 1 Першого протоколу та Конвенції полягає в тому, що будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно бути законним (див рішення по справі Іатрідіс проти Греції , заява № 31107/96, п.58,ECHR 1999-II. Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності верховенства права, що включає свободу від свавілля.

Суд нагадує, що будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити справедливий баланс між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар. Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою яку прагнуть досягти .

Суд зазначає, що з підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Президентом нашої держави, та ратифікацією її вищим законодавчим органом - Верховною Радою України,- Україна, як держава, яка намагається вступити до європейського співтовариства в якості повноправного члена, повинна поважати в першу чергу право приватної власності всіх і кожного зокрема, як основоположне право особи, оскільки право приватної власності є основним постулатом і наріжним каменем європейських цінностей, непорушним і основою європейської спільноти, якого повинна дотримуватись кожна держава, яка є членом чи асоційованим членом європейської спільноти.

Суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).

Відповідно до ч.ч. 1-3ст. 154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову. Суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення, якщо: 1) позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові; або 2) суду надані докази того, що майновий стан позивача або його дії щодо відчуження майна чи інші дії можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду про відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові.

Суд вважає, що зустрічне забезпечення у даній справі не підлягає застосуванню.

Обґрунтовуючи необхідність забезпечення позову, позивач ОСОБА_1 наводить обґрунтовані доводи, які дають підстави вважати, що невжиття таких заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду в майбутньому.

Керуючись ст. 151-154 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ :

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Ельпасо-Трейд (код ЄДРПОУ 42190381, адреса: 80700, Львівська обл., Золочівський р-н, місто Золочів, вулиця Тернопільська, будинок 7А), які знаходяться на рахунках у банківських або в інших кредитно-фінансових установах, на суму, еквівалентну 444 820,40 грн., у тому числі, що розміщені на поточному рахунку № НОМЕР_1 в ПАТ КБ Приватбанк , МФО 321842.

Зустрічне забезпечення не застосовувати.

Копію ухвали негайно направити позивачу та відповідачу для відома.

Ухвала підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15 - денний строк з дня її складення.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя В. М.Сивак

СудЗолочівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.04.2020
Оприлюднено15.04.2020
Номер документу88761253
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —445/595/20

Рішення від 19.05.2021

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 09.03.2021

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 10.06.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні