Справа № 461/5530/19
Провадження № 1-кс/461/2261/20
УХВАЛА
10.04.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю захисника ОСОБА_3 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в :
адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 08.08.2019 року на тимчасово вилучене майно, а саме майно вилучене в складському приміщенні, що розташоване за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 4.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 08.08.2019 року накладено арешт на вилучене майно, а саме майно вилучене в складському приміщенні, що розташоване за адресою: м. Львів вул. Навроцького, 4 яке на праві приватної власності належить ТОВ «Галелектросервіс» код ЄДРПОУ 31362392. Зазначає, що у кримінальному провадженні № 12018140000000171 від 12 березня 2018 року було проведено ряд експертиз спиртовмісних сумішей, а тому просить повернути ОСОБА_4 частину алкогольних напоїв, які йому належать та були в нього вилучені і згідно експертиз спиртовмісних сумішей є алкогольними напоями горілками та відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 клопотання підтримав та просить його задовольнити із підстав наведених у клопотанні.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явились, хоча про час та місце розгляду справи були повідомленні належним чином, що підтверджується матеріалами справи, про причини неявки суд не повідомили. У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне розгляд справи проводити за відсутності слідчого та прокурора, на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ст. 2 КПК Українизавданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч.1ст.9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнароднихдоговорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно дост. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1ст. 100 КПК Україниречовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями160-166,170-174цьогоКодексу.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Українислідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другійстатті 167 цього Кодексу.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частиною 6ст. 100 КПК Україниречові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.
У відповідності до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000171 від 12 березня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.
В межах даного кримінального провадження, ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 08.08.2019 року накладено арешт на вилучене майно, а саме майно вилучене в складському приміщенні, що розташоване за адресою: м.Львів вул.Навроцького, 4 яке на праві приватної власності належить ТОВ «Галелектросервіс» код ЄДРПОУ 31362392.
Як встановлено слідчим суддею, однією з підстав накладення арешту на вилучені речі, було те, що вони відповідають вимогам ч.1 ст.98 КПК України та можуть бути використані як докази факту і обставин вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 2 цієї статті передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1. збереження речових доказів;
2. спеціальної конфіскації;
3. конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4. відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Таким чином, приходжу до висновку про скасування арешту на перелічену захисником продукцію, оскільки вказане обтяження не перешкоджає розгляду кримінального провадження по суті та виконанню судового рішення в майбутньому, а тому накладення обтяження слід скасувати.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 171 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 08.08.2019 року на:
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Exclusive Standard» (етикетка на білому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 1840 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Exclusive Standard» (етикетка на червоному фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 7680 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Українська Яскрава» (етикетка на сірому фоні) ємністю по 0.7 л. кожна в загальній кількості 252 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Класична Яскрава» (етикетка на синьому фоні) ємністю по 0.7 л. кожна в загальній кількості 1248 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Провідниця Класична» (етикетка на синьому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 2689 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Провідниця М`яка» (етикетка на червоному фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 480 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Провідниця М`яка» (етикетка на червоному фоні) ємністю по 0.25 л. кожна в загальній кількості 1015 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Класична Яскрава» (етикетка на синьому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 2000 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Хмільна Традиція» (етикетка на зеленому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 960 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Хмільна Традиція Українська» (етикетка на синьому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 2000 шт.;
-пляшки з горілчаною продукцією з етикетками горілки марки «Хмільна Традиція житня» (етикетка на жовтому фоні) ємністю по 0.5 л. кожна в загальній кількості 1480 шт.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88762552 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні