Рішення
від 15.04.2020 по справі 440/1420/19
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер №440/1420/19

Провадження №2/943/613/2020

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2020 року

Буський районний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Журибіда Б. М.,

при секретарі Гута О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Буську в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася в суд з означеною заявою. Мотивує тим, що шлюб між нею та відповідачем було зареєстровано 06.08.2010 року в Купченській сільській раді Буського району Львівської області. Від спільного подружнього життя мають трьох дітей, доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , синів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Життя з відповідачем не склалося, оскільки у них різні погляди на спільне сімейне життя та на шлюб, кожен живе своїм життям та за своїми інтересами. Відповідач постійно влаштовує сварки, поривається до бійки, свідками чого стають діти, що впливає на їхній психічний стан та розвиток. Сторони проживають окремо, не підтримують подружніх відносин, тому вважає, що подальше спільне проживання та збереження шлюбу є неможливим. Просить розірвати шлюб, оскільки, такий носить формальний характер.

Позивач до початку судового засідання подала письмову заяву з проханням справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відзив на позов, згідно ст. 178 ЦПК України, не подав.

Оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без участі сторін, суд у відповідності до ст. ст. 211, 247 ЦПК України вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Сторони зареєстрували шлюб 06.08.2010 року в Купченській сільській раді Буського району Львівської області, актовий запис № 4, що підтверджується свідоцтвом про шлюб Серії НОМЕР_1 , виданим 06.08.2010 року.

Від подружнього життя мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво Серії НОМЕР_2 від 04.03.2011, актовий запис № 4), синів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво Серії НОМЕР_3 від 05.06.2013, актовий запис № 02) та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (свідоцтво Серії НОМЕР_4 від 25.07.2017, актовий запис № 05).

Згідно ч. 1ст. 112 СК України, суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність неповнолітніх дітей та інші обставини життя подружжя.

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка та припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. У відповідності із ст.110 ч.1 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Згідно ч. 2ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Беручи до уваги п.12 Постанови Пленуму Верховного суду України № 11 від 21.12.2007 року про практику застосування судами про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя, рішення про розірвання шлюбу суд приймає, якщо його подальше збереження є неможливим, суперечить інтересам одного з подружжя чи їхніх дітей, у той час як підставою для встановлення режиму окремого проживання подружжя є неможливість чи небажання дружини і (або) чоловіка проживати спільно. За відсутності взаємної згоди подружжя на встановлення сепарації волевиявлення одного з них має бути обґрунтованим.

Сторонам надавався термін для можливого примирення строком на три місяці (ухвала Буського районного суду від 15.01.2020 р.), однак позивач наполягає на розірванні шлюбу, оскільки такий не дав позитивних результатів.

Судом встановлено, що сторони проживають окремо, шлюбних відносин не підтримують, що свідчить про тривалість і стійкість конфлікту між ними та остаточний розпад сім`ї, стали чужими один одному. Позивач втратила до відповідача почуття любові та поваги, а тому збереження такого шлюбу є недоцільним.

З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що шлюб сторін носить формальний характер, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, тому його слід розірвати.

В силу вимог ст. 141 ЦПК України, стягнути з відповідача в користь держави судовий збір в розмірі 840,80 гривень.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 12, 13, 141, 247, 258-259, 264, 265, 280-282, 354 ЦПК України, ст.ст. 110-112 СК України, суд -

ухвалив :

Позов задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 , що зареєстрована в с. Ракобовти Буського району Львівської області та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код невідомий, жителем с. Червоне Золочівського району Львівської області, зареєстрований 06.08.2010 року в Купченській сільській раді Буського району Львівської області, актовий запис № 4.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код невідомий, жителя с. Червоне Золочівського району Львівської області в дохід держави 840,40 гривень судового збору.

Шлюб вважати розірваним з моменту набрання рішенням законної сили.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Суддя: Б. М. Журибіда

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.04.2020
Оприлюднено16.04.2020
Номер документу88773625
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —440/1420/19

Рішення від 15.04.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 15.04.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 22.11.2019

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 24.04.2019

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні