ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"15" квітня 2020 р.Справа № 56/47-09
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кухар Н.М.
розглянувши заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях (вх. № 9074 від 14.04.2020) про заміну сторони виконавчого провадження в порядку ст. 334 ГПК України по справі
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м.Харків, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптека № 248", с.Рогань Харківського району Харківської області, про стягнення 1018,31 грн та розірвання договору оренди,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Харківської області від 13.04.2009 по справі №56/47-09 були повністю задоволені позовні вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптека № 248", с.Рогань Харківського району Харківської області: розірвано Договір оренди № 2189-Н від 30.12.2005, укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області і Товариством з обмеженою відповідальністю "Аптека № 248", та з відповідача присуджено до стягнення на користь держбюджету 704,11 грн. заборгованості за період з липня по грудень 2008 року, включно; 314,20 грн. пені, нарахованої за несвоєчасне внесення до Державного бюджету орендних платежів за період з 24.07.2008р. по 21.01.2009, а також 187,00 грн державного мита; 118,00 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
28.04.2009 на виконання вищевказаного рішення були видані відповідні накази.
14.04.2020 до суду надійшла заява Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях (вх. № 9074) про заміну сторони виконавчого провадження в порядку ст. 334 ГПК України.
Дослідивши вищезазначені матеріали, суд зазначає, що заяву про заміну сторони виконавчого провадження подано Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях з порушенням п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 170 ГПК України, відповідно до яких:
- будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником;
- до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Зокрема, у заяві заявником не зазначено ідентифікаційного коду підприємства боржника.
Крім того, в якості доказу надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження) копії заяви заявником надано фіскальний чек № 0123082 0108223 від 03.04.2020.
Відповідно до ст. 334 ГПК України, ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до положень ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
При цьому, відповідно до ч. 10 ст. 11 ГПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Частиною першою ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, належними доказами відправлення іншому учаснику справи копії заяви з доданими до неї документами є опис вкладення в поштовий конверт з підписом працівника поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля, та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Проте, всупереч вищевказаних положень Господарського процесуального кодексу України заявником не надано належних доказів надсилання копії заяви про заміну сторони виконавчого провадження з доданими до неї документами на адресу боржника, а також інших учасників справи (провадження).
Також судом встановлено, що підпис від імені начальника Регіонального відділення Максима Пампура на даній заяві здійснено за допомогою відтиску факсиміле.
Факсиміле з латини facsimile зробити подібне. Так, фактично - це печатка, кліше, що відтворює власноручний підпис, аналог останнього.
У свою чергу, підпис це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.
Отже, факсиміле це печатка, за допомогою якої відтворюється підпис, який є копією підпису певної особи. Основною відмінністю факсиміле від власноручного підпису є відсутність можливості стверджувати, що у відповідному документі виражена воля особи, чий підпис відтворено.
Нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено інших способів підписання паперових документів, окрім особистого (власноручного) проставляння підпису заявника або уповноваженої особи, а відтак подання заяв, клопотань та копій інших документів із використанням факсимільного відтворення підпису особи, який фактично є штампом із зображенням певного підпису фізичної особи, не відповідає вимогам частини 2 статті 170 ГПК України.
За приписами ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись.ст.ст. 170, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву про заміну сторони виконавчого провадження (вх. № 9074 від 14.04.2020) Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях.
Додаток (для заявника):
- заява з доданими до неї документами на 18 арк., в 1 прим.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду безпосередньо або через Господарський суд Харківської області протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено та підписано 15.04.2020.
Суддя Н.М. Кухар
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88780518 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Кухар Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні