Справа № 495/9765/19
№ провадження 2/495/1029/2020
р і ш е н н я
ІМЕНЕМ УКрАЇНи
"15" квітня 2020 р.
м. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого одноособово - судді Прийомової О.Ю.,
за участю секретаря Іванченко А.С.,
справа № 495/9765/19,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород-Дністровському Одеської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мологівської об`єднаної територіальної громади, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2019 року позивач ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом до Випасненської сільської ради Білгород - Дністровського району Одеської області, про визнання права власності на спадкове майно, просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно.
Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 12.02.2020 року , замінено первісного відповідача Випасненську сільську раду Білгород - Дністровського району Одеської області на належного Мологівську об`єднану територіальну громаду.
Так, вимоги позивача мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - спадкодавець ОСОБА_4 .
Після смерті матері відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 .
Вона фактично прийняла спадщину після смерті матері, оскільки до дня смерті проживала разом із нею.
Проте, при зверненні до нотаріусу з приводу оформлення своїх спадкових прав, їй було відмовлено у зв`язку із тим, що у неї відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно.
З урахуванням вказаного, вона і звернулась до суду з даним позовом.
06 листопада 2019 року Ухвалою Білгород - Дністровського міськрайонного суду по вказаній справі було відкрито загальне позовне провадження та вона призначена до підготовчого судового розгляду.
16 грудня 2019 року Ухвалою Білгород - Дністровського міськрайонного суду підготовче провадження по справі було закрито та вона призначена до судового розгляду по сутті.
26 березня 2020 року Ухвалою Білгород - Дністровського міськрайонного суду заява позивача про поновлення їй строку та залучення до справи в якості третіх осіб було задоволено та залучено до справи в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
В судове засідання позивач надала заяву про розгляд справи у її відсутність, з проханням її позовні вимоги задовольнити з підстав, наведених у позові.
Відповідач в судове засідання надав заяву, відповідно до якої просить справу розглядати за відсутність представника сільської ради, винести законне і обґрунтоване рішення.
Треті особи надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, не заперечують проти позовних вимог позивача.
Суд розглядає справу за відсутність учасників справи, відповідно наданих заяв, за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, ретельно дослідивши докази, суд приходить до наступного висновку.
Матеріалами справи встановлено, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 померла спадкодавець - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 НОМЕР_2 . /л.с. 6/
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на належне їй майно.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки № 3767, виданої виконавчим комітетом Мологівської сільської ради 25.10.2019 року, за даними по господарської книги № 31, особовий рахунок № НОМЕР_3 була власником житлового будинку гр. ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Були зареєстровані. /л.с. 10/
Окрім того, позивач в якості обґрунтування своїх вимог про належність спадкодавці наведеного вище житлового будинку, приєднала копію технічного паспорту на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами.
Разом з тим, матеріалами справи встановлено, що позивач, яка змінила прізвище у зв`язку з укладання шлюбу, є рідною донькою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , що підтверджується копією її свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 та копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_5 .
У відповідності до листа приватного нотаріуса Сминтини О.Л. №№ 353/01-16 від 30.10.2019 року, відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок по АДРЕСА_1 у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.
Задля повного всебічного та об`єктивного розгляду справи, судом було витребувано належним чином посвідчену копію спадкової справи № 11/2011 щодо майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .
Так, з матеріалів спадкової справи можливо достовірно дослідити, що вона була заведена на підставі заяви доньки спадкодавці - ОСОБА_2 та онуки ОСОБА_3 , яким 01.08.2011 року були видані Свідоцтва про право на спадщину за законом на 1/2 частини земельної ділянки під № НОМЕР_6 , площею 5,29 га в межах згідно з планом, розташованої на території Випасненської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, масив НОМЕР_6 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Між тим, права позивача порушені не були, оскільки своєю заявою від 27.05.2011 року за № 25 наданої до нотаріальної контори, вона відмовилась від спадкового майна, яке залишилось після смерті її матері ОСОБА_4 на користь онуки померлої ОСОБА_3 .
Відповідно наданої заяви позивача до приватного нотаріуса Білгород - Дністровського районного нотаріального округу Одеської області Андрєєвій Т.М., вона повідомила, що усвідомлюючи значення своїх дій та маючи можливість керувати ними, розуміючи обставини, які мають для мене істотне значення, без застосування до неї фізичного чи психічного тиску з боку інших осіб, за своєю справжньою волею, цією заявою відмовляється від спадкового майна, яке залишилося після смерті матері ОСОБА_4 на користь онуки померлої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та не заперечує, щоб свідоцтво про право на спадщину було видане на Ії ім`я. Ій нотаріусом роз`яснено, що заява про відмову від прийняття спадщини є безумовною та беззастережною, але може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття, тобто до 12 червня 2011 року.
01 серпня 2011 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 отримали свідоцтво про право на спадщину за законом, зареєстровано в реєстрі за № 1377, № 1382.
У відповідності до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 2 ст.1220 ЦК України, час відкриття спадщини є днем смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно із приписами ст.1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.1270 ЦК України).
Разом з тим, відповідно до ст.ст. 1273-1275ЦК України - спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 названого Кодексу , подавши нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідну заяву.
Згідно із ст.ст.1268-1270 ЦК України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
При цьому прийняття спадщини з умовою чи із застереженням не допускається.
Отже, оскільки позивач розпорядилась своїми правами спадкоємця таким чином, що втратила своє право прийняття будь-якої спадщини після смерті матері ОСОБА_4 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з поданням протягом встановленого чинним законодавством строку заяви про відмову від спадщини, не відкликала протягом строку, встановленого для прийняття спадщини, тобто до 12 червня 2011 року свою заяву, суд вважає, що позовні вимоги про визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок по АДРЕСА_1 заявлені необґрунтовано.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до змісту ст. 76 ЦПК України , доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 77 ЦПК України , належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Всупереч вимог вищевказаних норм чинного законодавства, позивачем не доведено факту наявності в неї прав на спадкування, тому з урахуванням виявлених інших дійсних спадкоємців за законом до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Мологівської об`єднаної територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно є необґрунтованими, недоведеними та такими, що задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 1216,1217,1268-1270,1273-1275 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 83, 263, 264, 265 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Мологівської об`єднаної територіальної громади, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання права власності на спадкове майно - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення, (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
У відповідності до п.п. 15.5 п.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду через Білгород-Дністровський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт серії НОМЕР_7 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Мологівська об`єднана територіальна громада, код ЄДРПОУ: 05406014, адреса: Одеська обл., Білгород-Дністровський район, с. Молога, вул. Кишинівська, буд. 221 а.
Треті особи, що не заявляють самостійних вимог на стороні позивача:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_8 , що зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_3 ;
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт серії НОМЕР_9 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
Повний текст рішення складений 15 квітня 2020 року.
Суддя:
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88796189 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні