Ухвала
від 13.04.2020 по справі 308/3356/20
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/3356/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2020 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Лемак О.В., за участі секретаря судового засідання Сухан Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Ужгороді заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ФЕБА про стягнення заборгованості за договором поворотної фінансової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Ужгородського міськрайонного суду з позовом до ТОВ ФЕБА про стягнення заборгованості, в якому зазначає, що на виконання укладеного із ТОВ ФЕБА договору поворотної фінансової допомоги №ФП 05/09/2017 від 05.09.2017 року перерахувала відповідачу позику в сумі 990000,00 грн. Оскільки у визначений в договорі строк ТОВ ФЕБА грошові кошти не повернуло ОСОБА_1 просить стягнути з відповідача борг у загальному розмірі 1132209,49 грн., що складається з основного боргу в розмірі 990000,00 грн., інфляційного нарахування - 96822,00 грн. та 3% річних - 45387,49 грн.

Від позивача через канцелярію суду надійшла заява про забезпечення позову, згідно з якою просить суд накласти арешт із забороною власникам, іншим особам, державним та приватним органам, установам, підприємствам та організаціям чи їх представникам розпоряджатись рухомим та нерухомим майном, в тому числі, корпоративними правами, будь-яким чином, у тому числі, вчиняти будь-які дії, пов`язані з виділом, поділом, відчуженням, реєстрацією та перереєстрацією власності, вчинення будь-яких інших правочинів, а саме: накласти арешт на належне відповідачу рухоме та нерухоме майно, в тому числі, корпоративні права, з обмеженням права розпорядження часткою в статутному капіталі ТОВ "ЕКОРЕСТ" в розмірі 240259,50 грн., яка належить на праві приватної власності ТОВ ФЕБА та з обмеженням права розпорядження часткою в статутному капіталі ТОВ ЕКЗОТИКА ЛТД" в розмірі 999,00 грн., яка належить на праві приватної власності ТОВ ФЕБА .

В обґрунтування заяви посилається на те, що застосування арешту майна відповідача забезпечить фактичне виконання судового рішення у вигляді звернення стягнення на майно у разі задоволення поданого позову, а у випадку невжиття такого заходу забезпечення існує об`єктивна ймовірність ускладнення виконання або взагалі невиконання рішення суду з боку відповідача. Як на підставу для вжиття даного виду забезпечення позову ОСОБА_1 вказує, що у грудні 2018 року ТОВ ФЕБА з метою уникнення від виконання своїх грошових зобов`язань за договором №ФП 05/09/2017 від 05.09.2017 року здійснило відчуження належного Товариству майна на загальну суму 5991292,59 грн. Згідно відкритих відомостей відповідачу на праві приватної власності належить частка в статутному капіталі ТОВ ЕКОРЕСТ в розмірі 240259,50 грн. та частка в статутному капіталі ТОВ ЕКЗОТИКА ЛТД в розмірі 999,00 грн., а з огляду на те, що зазначені підприємства, в тому числі і саме ТОВ ФЕБА , не здійснюють господарської діяльності, то обраний засіб забезпечення позову не призведе до негативних наслідків для таких.

Відповідно до приписів ч. ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

За правилами ч. ч. 1, 3, 4 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.

В силу наведених положень цивільного процесуального закону розгляд даної заяви про забезпечення позову здійснено без повідомлення учасників справи.

Вивчивши заяву про забезпечення позову та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Однією із причин, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, може бути припущення особи щодо обставин, що несуть загрозу невиконання або утруднення виконання можливого рішення. При цьому, закон не вимагає надання будь-яких доказів існування можливості утруднення чи неможливості виконання рішення суду, а лише вимагає подання відповідної заяви про це у виді, передбаченому ч. 1 ст. 149 ЦПК України.

З контекстного аналізу зазначених норм закону вбачається, що значення вказаних заходів полягає в тому, що ними захищаються законні інтереси (права) позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли неприйняття заходів може призвести до невиконання судового рішення.

Статтею 150 ЦПК України передбачені види забезпечення позову.

Положенням ч. 3 ст.150 ЦПК України передбачено, що заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Як роз`яснено у п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При цьому, під забезпеченням позову слід розуміти сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові № 6-605 цс16 від 25.05.2016 року, забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Як встановлено судом, предметом позову є стягнення наданої ОСОБА_1 на строк до 04.09.2018 року та неповернутої ТОВ ФЕБА поворотної фінансової дороги в розмірі 990000,00 грн., а також нарахованих на неповернуту суму інфляційних збитків та 3% річних, в загальному розмірі 1132209,49 грн.

За правилами ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судому передбачених цим Кодексом випадках.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ ФЕБА належить частка в статутному капіталі ТОВ "ЕКОРЕСТ" в розмірі 240259,50 грн. та частка в статутному капіталі ТОВ "ЕКЗОТИКА ЛТД" в розмірі 999,00 грн.

З урахуванням вищевикладеного, приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства та роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів відповідача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості вимог заявника щодо забезпечення позову, забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позову, в тому числі, співрозмірності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів, суд приходить до переконання, що між сторонами наявний спір щодо повернення коштів у розмірі 1132209,49 грн., а тому вимоги про забезпечення позову є співрозмірними позовним вимогам, а невжиття заходів забезпечення позову може зробити неможливим виконання рішення суду у випадку його постановлення на користь позивача.

З огляду на викладене, суд вважає, що заява про забезпечення позову у даній справі є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Як передбачено положеннями ч. 7 ст. 153 ЦПК України, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання, а також вирішує питання зустрічного забезпечення.

Станом на час розгляд судом заяви про забезпечення позову у суду відсутні підстави вважати, що існують обставини, з якими законодавець встановив обов`язок суду на застосування зустрічного забезпечення, згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 149-150,153,157 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту із забороною власникам, іншим особам, державним та приватним органам, підприємствам, установам, організаціям чи їх представникам розпоряджатись рухомим та нерухомим майном, в тому числі корпоративними правами, будь-яким чином, у тому числі вчиняти будь-які дії, пов`язані з виділом, поділом, відчуженням, реєстрацією та перереєстрацією власності, вчинення будь-яких інших правочинів, а саме накласти арешт на належне Товариству з обмеженою відповідальністю ФЕБА (Закарпатська область, м. Ужгород, площа Кирила і Мефодія, 3а, код ЄДРПОУ 25436359) рухоме та нерухоме майно, в тому числі корпоративні права, з обмеженням права розпорядження часткою в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОРЕСТ" (код ЄДРПОУ 22097690) в розмірі 240259,50 грн., та часткою в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКЗОТИКА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19100945) в розмірі 999,00 грн.

Позивач (стягувач): ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач (боржник): Товариство з обмеженою відповідальністю ФЕБА , Закарпатська область, м. Ужгород, площа Кирила і Мефодія, буд. 3а, код ЄДРПОУ 25436359.

Копії ухвали для виконання направити до Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Ужгородської міської ради, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ужгородської міської ради, а також для відома учасникам процесу.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду Лемак О.В.

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення13.04.2020
Оприлюднено17.04.2020
Номер документу88799398
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —308/3356/20

Ухвала від 30.07.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Рішення від 09.04.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Рішення від 09.04.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 29.01.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 18.01.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Постанова від 22.12.2020

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні