Єдиний унікальний номер справи 183/2098/20
Провадження № 2/183/2414/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 квітня 2020 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Майна Г. Є., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до прокуратури Дніпропетровської області про зняття арешту з нерухомого майна, скасування обтяження з нерухомого майна та зобов`язання вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
14 квітня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до прокуратури Дніпропетровської області, у якому просить:
- усунути йому перешкоди в розпорядженні майном шляхом звільнення з-під арешту, належної йому земельної ділянки кадастровий номер 1223285500:03:016:0253, обтяженої на підставі постанови прокуратури Дніпропетровської області № б/н від 04 липня 2012 року;
- скасувати обтяження, накладене постановою прокуратури Дніпропетровської області № б/н від 04 липня 2012 року на земельну ділянку площею 0,2000 га, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Піщанка, кадастровий номер 1223285500:03:016:0253, що належить йому на праві приватної власності на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 887692, у вигляді арешту нерухомого майна, реєстраційний номер обтяження № 12694620;
- виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна запис про арешт зазначеного нерухомого майна, внесений реєстратором Дніпропетровської філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України на підставі постанови прокуратури Дніпропетровської області № б/н від 04 липня 2012 року, реєстраційний номер обтяження № 12694620 та вирішити питання щодо судових витрат.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
З позовної заяви вбачається, що вона одночасно містить дві вимоги немайнового характеру (зняття арешту з нерухомого майна та зобов`язання вчинення дій). Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Відповідно до підпункту 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір",за подання до суду заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно із Законом України "Про державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2020 року становить 2 102,00 грн. Отже, при поданні позову позивач повинен був сплатити судовий збір за дві немайнові вимоги у розмірі 1 681,60 грн. Позивачем сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн., що підтверджується квитанцією № 0.0.1658885037.1 від 23 березня 2020 року, а тому позивачеві належить доплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Разом з тим, у пред`явленій позовній заяві позивачем не зазначено відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Крім того, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно з ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до Порядку засвідчення копій документів, визначеного пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55), відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису. Зазначеним вище способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа. Разом з тим, якщо копія документа охоплює декілька сторінок, позивач має право прошити та пронумерувати його копію та засвідчити належним чином лише останню його сторінку, зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 761/5894/17.
У порушення зазначених вимог надані позивачем до позовної заяви копії письмових доказів для відповідача, не засвідчені ним у порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема не зазначено про відповідність копії письмового доказу оригіналу, дати такого засвідчення, його особистого підпису, прізвища й ініціалів.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків - сім днів з дня отримання копії даної ухвали, - шляхом додаткової сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. з поданням оригіналу платіжного документу про його сплату, для долучення до матеріалів справи, надання позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, з поданням копії позовної заяви у новій редакції та всіх копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством для направлення відповідачеві. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити у семиденний строк з моменту отримання копії ухвали зазначені недоліки заяви - шляхом додаткової сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. з поданням оригіналу платіжного документу про його сплату, для долучення до матеріалів справи, надання позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, з поданням копії позовної заяви у новій редакції та всіх копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством для направлення відповідачеві.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Ухвала суду складена і підписана 16 квітня 2020 року.
Суддя Г.Є. Майна
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88804979 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні