Рішення
від 16.04.2020 по справі 360/5311/19
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

16 квітня 2020 року м. Ужгород№ 360/5311/19 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадження в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Луганській області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я", в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємства "Здоров`я" (код ЄДРПОУ - 21779453, місцезнаходження: 21779, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гагаріна, буд. 47) з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в дохід місцевого бюджету кошти за податковим боргом на загальну суму 3094,59 грн. основного платежу, в тому числі: з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в сумі 594,80 грн.; з орендної плати з юридичних осіб в сумі 2499,79 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість відповідача виникла в зв`язку з несплатою ним самостійно визначеного грошового зобов`язання в поданих податкових декларацій від 17.02.2016 р., 20.02.2016 р. за платежами Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та Орендна плата з юридичних осіб . Контролюючим органом було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу, в тому числі, скеровано на адресу такого платника податків податкову вимогу. Однак такі дії не призвели до позитивного результату, а тому сума податкового боргу підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 13 січня 2020 року дану позовну заяву передано за підсудністю до Закарпатського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі, надано відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву та повідомлено, що згідно з вимогами ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зазначену ухвалу направлено на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

26 лютого 2020 року поштовий конверт з ухвалою суду від 17.02.2020 р. повернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду без вручення з відміткою органу поштового зв`язку адресат відсутній , датованою 20.02.2020 р.

Відповідно до ч. 10 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ухвала про відкриття провадження у справі постановляється з додержанням вимог статті 126 цього Кодексу.

Згідно ч. 11 ст. 126 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Часом вручення повістки в розумінні п. 4 ч. 1 ст. 127 КАС України вважається день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Отже, суд вважає, що ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 17 лютого 2020 року є належним чином врученою відповідачу 20 лютого 2020 року. Проте відповідач відзив на позов у встановлений судом строк не подав, про причини неподання суд не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У зв`язку з вищенаведеним, враховуючи положення ч. 6 ст. 162 КАС України, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" (далі - ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я") зареєстроване за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гагаріна, буд. 47; та йому присвоєно ідентифікаційний код 21779453.

17 лютого 2016 року ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" подало до Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області нову звітну податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік, відповідно до якої відповідачем самостійно визначено суму податку на нерухоме майно за 2016 рік, яка підлягає сплаті до бюджету, у розмірі 2379,80 грн.

Окрім того, 20 лютого 2016 року ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" подало до Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області звітну податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік, відповідно до якої відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов`язання з орендної плати за 2016 рік, яка підлягає сплаті до бюджету, у розмірі 10112,91 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Вказане кореспондується з положенням пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №755-VI, із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - ПК України).

Згідно зі ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Нормами ст. 265 ПК України визначено склад податку на майно, до якого відносяться податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; плата за землю.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПК України, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПК України платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об`єкта/об`єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Нормами п. 266.10 ст. 266 ПК України встановлені строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, відповідно до ст. 288 ПК України, є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об`єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

П. 288.7 ст. 288 ПК України передбачено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Так, згідно п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 ПК України).

П. 46.1 ст. 46 ПК України дає визначення поняттю "податкова декларація", у відповідності до якого, такою є документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Ст. 54 ПК України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою .

Відповідно до вимог п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до наявного в матеріалах справи розрахунку податкового боргу, самостійно задекларовану суму грошового зобов`язання із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та орендної плати ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" сплатило тільки частково у сумі 1785,00 грн. та 7613,12 грн. відповідно, а тому у останнього виник податковий борг з вказаних видів податку у розмірі 594,80 грн. та 2499,79 грн. відповідно.

Враховуючи не погашення відповідачем в добровільному порядку узгодженої суми податкового зобов`язання, контролюючим органом було надіслано в порядку, передбаченому п. 59.1 ст. 59 ПК України, податкову вимогу від 02.12.2016 р. №1268-17, однак така повернулася до контролюючого органу без вручення 13 січня 2017 року.

Незважаючи на вищенаведене, станом на день розгляду позовної заяви в суді відповідач податковий борг в добровільному порядку не сплатив.

Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" із земельного податку складає 3094,59 грн.

Відповідно до відомостей облікової картки податковий борг ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" з моменту надіслання податкової вимоги від 02.12.2016 р. №1268-17 не змінився.

Нормами п. 95.1 ст. 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Разом з тим, згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За наведених обставин, враховуючи вимоги чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 241, 243, 255, 257, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В

1. Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: вул. Енергетиків, буд. 72, м. Сєвєродонецьк, Сєверодонецьк, місто, Луганська область, 93401, код ЄДРПОУ - 43143746) до Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємство "Здоров`я" (місцезнаходження: вул. Гагаріна, буд. 47, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 21779453) про стягнення заборгованості - задовольнити повністю .

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецьке підприємства "Здоров`я" (місцезнаходження: вул. Гагаріна, буд. 47, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 21779453) з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в дохід місцевого бюджету кошти за податковим боргом на загальну суму 3094,59 грн. (Три тисячі дев`яносто чотири гривні 59 коп.) основного платежу, в тому числі: з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в сумі 594,80 грн. (П`ятсот дев`яносто чотири гривні 80 коп.); з орендної плати з юридичних осіб в сумі 2499,79 грн. (Дві тисячі чотириста дев`яносто дев`ять гривень 79 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII Перехідних положень КАС України).

СуддяР.О. Ващилін

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2020
Оприлюднено21.04.2020
Номер документу88811226
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —360/5311/19

Рішення від 16.04.2020

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р.О.

Ухвала від 17.02.2020

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р.О.

Ухвала від 13.01.2020

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.В. Смішлива

Ухвала від 21.12.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.В. Смішлива

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні