ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2020 рокуСправа № 912/776/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. розглянув в порядку спрощеного позовного провадження справу № 912/776/20
за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіді Грейн", 25014, м. Кропивницький, тупик Озерний, 1
та до: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про стягнення 186 379,29 грн
Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" (далі - АТ КБ "ПриватБанк", Банк, позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіді Грейн" (далі - ТОВ "Сіді Грейн", відповідач 1) та до фізичної особи ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , відповідач 2) про солідарне стягнення заборгованості за договором б/н від 18.08.2015 в розмірі 186 379,29 грн (заборгованість за кредитом), з покладенням на відповідачів судових витрат по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на невиконання ТОВ "Сіді Грейн" зобов`язань за кредитним договором № б/н від 18.08.2015 в частині повернення кредитних коштів, яке забезпечено порукою з поручителем фізичною особою ОСОБА_1
Ухвалою від 26.02.2020 суд звернувся до Управління ДМС у Кіровоградській області із запитом про надання відомостей про реєстрацію місця проживання (перебування), що містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі, громадянина ОСОБА_1 .
У відповідь на запит Управлінням ДМС у Кіровоградській області повідомлено про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 (а . с. 58).
Ухвалою господарського суду від 18.03.2020 за поданим позовом відкрито провадження у справі № 912/776/20. Ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Сторонам встановлено строк для подання заяв по суті справи.
Відповідачі правом на подання відзиву на позовну заяву в установлений судом строк не скористались.
Частиною 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст.242 цього Кодексу, та з додержанням вимог ч.4 ст.120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 11 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Нормами ч.4 ст. 89 Цивільного кодексу України передбачено, що відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
За приписами ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
У відповідності до приписів Господарського процесуального кодексу України, з метою повідомлення відповідача 1 про розгляд справи, ухвала від 18.03.2020 про відкриття провадження у справі направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження ТОВ "Сіді Грейн", зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: м. Кропивницький, тупик Озерний, 1.
Вказана адреса також зазначена позивачем у позовній заяві, як місцезнаходження відповідача 1.
Також з метою повідомлення відповідача 2 про розгляд справи судом, ухвала суду від 18.03.2020 про відкриття провадження у справі направлена судом рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , яка повідомлена у відповіді Управлінням ДМС у Кіровоградській області та яка зазначена в позовній заяві.
Однак, конверти з ухвалою суду від 18.03.2020 повернуто до суду відділенням поштового зв`язку з відмітками "за закінченням терміну зберігання" щодо ТОВ "Сіді Грейн" та "адресат відсутній" щодо ОСОБА_1 .
Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, за висновком суду, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки "адресат відсутній" за зареєстрованою адресою місця проживання ОСОБА_1 , вважається днем вручення останньому відповідної ухвали суду.
Повернення відділенням поштового зв`язку до суду поштового конверту з відміткою "за закінченням терміну зберігання" свідчить, що ухвала не вручена з причин, які не залежать від суду, який у установленому законодавством порядку вчинив необхідні дії для належного повідомлення ТОВ "Сіді Грейн" про розгляд справи судом.
Крім того, суд намагався повідомити ТОВ "Сіді Грейн" про розгляд справи по телефону, номер якого значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак, особа, яка відповіла на зазначений дзвінок, повідомила суд, що не має жодного відношення до ТОВ "Сіді Грейн".
Таким чином, судом вжито всіх належних заходів для повідомлення відповідачів про розгляд справи.
Окрім того, відповідачі мали право та можливість ознайомитись з ухвалою про відкриття провадження у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Відповідно до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Згідно ухвали про відкриття провадження у справі передбачено початок розгляду справи по суті 16.04.2020.
Розглянувши наявні у справі матеріали та дослідивши докази, врахувавши пояснення позивача, які наведено в позовній заяві, судом встановлено наступні обставини, які є предметом доказування у справі, та докази, які подано на підтвердження таких обставин.
18.08.2015 ТОВ "Сіді Грейн" підписано заяву про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг та заяву про відкриття поточного рахунку (а.с. 15).
Згідно вказаних заяв ТОВ "Сіді Грейн" висловив свою згоду з Умовами та Правилами надання банківських послуг, які знаходяться на сайті Банку, тарифами Банку, які разом з заявами становлять договір банківського обслуговування. За змістом заяв ТОВ "Сіді Грейнг" приєднався та зобов`язався виконувати умови, що викладені в Умовах та Правилах надання банківських послуг, тарифах Банку - договорі банківського обслуговування в цілому.
Згідно "Умов та правил надання банківських послуг", витяг з яких надано до позовної заяви, передбачено вид кредиту - "кредитний ліміт на поточний рахунок" корпоративного клієнта (пункт 3.2.1.1.).
Кредитний ліміт на поточний рахунок (далі - "Кредит") надається на поповнення оборотних коштів і здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту (далі -"Ліміт"). Техніко-економічне обґрунтування кредиту - фінансування поточної діяльності. Про розмір Ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, зтз-повідомлення або інших). Банк здійснює обслуговування Ліміту Клієнта, що полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку Клієнта, при наявності вільних грошових ресурсів, за рахунок кредитних коштів в межах Ліміту, шляхом дебетування поточного рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо. (пункт 3.2.1.1.1.).
Кредитний ліміт стосовно до цього розділу "Умов та правил надання банківських послуг" являє собою суму грошових коштів, в межах якої Банк здійснює оплату розрахункових документів Клієнта понад залишок грошових коштів на його поточному рахунку. Ліміт розраховується відповідно до затвердженої внутрішньобанківської методикою на підставі даних про рух грошових коштів по поточному рахунку, платоспроможності, кредитної історії та інших показників відповідно до внутрішньобанківськими нормативами і нормативними актами Національного банку України. Обов`язковою умовою встановлення/ користування Кредитним лімітом на розрахунковому рахунку є надання поруки фізичною особою - Поручителем. (пункт 3.2.1.1.5.).
Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, зтз-повідомлення або інших). (пункт 3.2.1.1.6.).
Проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться Банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання Клієнта до "Умов та правил надання банківських послуг" (або у формі "Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки" або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі - далі "Угода"). (пункт 3.2.1.1.8.).
Проведення платежів Клієнта в порядку, встановленому цим розділом "Умов та правил надання банківських послуг", проводиться Банком до дати, яка встановлюється відповідно до п. 3.2.1.1.8. цього розділу "Умов та Правил надання банківських послуг". (пункт 3.2.1.1.10.).
За сумами кредиту, отриманими з 01.02.2015 періодом безперервного користування кредитом є період часу, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку. Початком періоду безперервного користування кредитом вважається перший день, починаючи з якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня. Зменшення або збільшення заборгованості за кредитом в цей період не впливають на зміну дати закінчення періоду безперервного користування кредитом. Датою закінчення періоду безперервного користування кредитом вважається день, по закінченні якого на поточному рахунку зафіксовано нульове дебетове сальдо. Період безперервного користування кредитним лімітом на поточному рахунку - не більше 30 днів. (пункт 3.2.1.1.11.).
Згідно пункту 3.2.1.2.2. Умов, Клієнт зобов`язується повернути кредит у строки, встановлені п.п. 3.2.1.1.10, 3.2.1.2.3.4., 3.2.1.2.2.17.
Банк залишає за собою право продовжити період , в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, і не вважати такий кредит простроченим, а грошові зобов`язання Клієнта з погашення заборгованості - порушеними. Таке право реалізується шляхом повідомлення Клієнта за допомогою повідомлення в Системі Internet Banking Приват- 24 або рекомендованим листом на юридичну адресу Клієнта. При цьому, додаткових погоджень з Клієнтом не потрібно. (пункт 3.2.1.4.1.3.
Під непогашенням кредиту мається на увазі невиникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня (пункт 3.2.1.4.1.4.).
Договір обслуговування кредитного Ліміту на поточному рахунку Клієнта, набирає чинності з моменту надання Клієнтом розрахункових документів на використання Ліміту у межах зазначених у них сум, та діє в обсязі перерахованих коштів до повного виконання зобов`язань Сторонами за цим Договором (пункт 3.2.1.6.1.).
Окрім того, 27.10.2015 між фізичною особою ОСОБА_1 (Поручитель) та ПАТ КБ "ПриватБанк" (Кредитор) підписано договір поруки №POR1445949379607 (а.с. 39-40), предметом якого є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання ТОВ "Сіді Грейн" зобов`язань за угодами-приєднаннями до, зокрема:
розділу 3.2.1. "Кредитний ліміт" Умов та правил надання банківських послуг, далі "Угода 1", по сплаті:
а) процентної ставки за користуванням кредитом:
- за період користування кредитом згідно п. 3.2.1.4.1.2. "Угоди 1" - 33% (тридцять три) річних;
- за період користування кредитом згідно п. 3.2.1.4.1.3. "Угоди 1" - 66% (тридцять три) річних;
б) комісійної винагороди згідно п. 3.2.1.1.17. "Угоди 1" в розмірі 3% від суми перерахувань;
в) винагороди за користування Ліміту відповідно до 3.2.1.4.4. "Угоди 1" 1-го числа кожного місяця у розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існувало на кінець банківського дня за попередній місяць"";
г) кредиту в розмірі 10 000 грн (десять тисяч гривень).
Передбачено, що якщо під час виконання "Угоди 1" зобов`язання Боржника, що забезпечення цим Договором збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя, Поручитель при укладанні цього Договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за "Угодою 1" в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем не потрібні.
В пункті 1.3. договору поруки зазначено, що Поручитель з умовами, зокрема, "Угоди 1" ознайомлений. Відповідно до пункту 1.5. договору поруки, у випадку невиконання боржником зобов`язань, зокрема, за "Угодою 1", Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники. Згідно пункту 4.1. договору поруки, сторони взаємно домовились, що порука за цим Договором припиняється через 15 років після укладання цього Договору. У випадку виконання Боржником та/або поручителем всіх зобов`язань, зокрема за "Угодою 1", це Договір припиняє свою дію.
З наданих позивачем до матеріалів справи доказів вбачається, що ТОВ "Сіді Грейн" було встановлено кредитний ліміт в сумах: 19.08.2015 - 0,00 грн; 28.10.2015 - 10 000,00 грн; 10.11.2015 - 200 000,00 грн (п.с. 33).
10.12.2015 банком надано ТОВ "Сіді Грейн" кредитний ліміт в розмірі 200 000,00 грн (а.с. 35).
За розрахунком банку (а.с. 34), з 11.01.2016 віднесено на прострочку згідно договору суму кредитних коштів в розмірі 186 379,29 грн, які, згідно обґрунтувань позову, не сплачені відповідачами.
Норми права, які застосовано судом.
Відповідно до частини 1 ст. 1066 Цивільного кодексу України за договором банківського рахунка банк зобов`язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
В силу приписів частин 1 та 2 ст. 1067 Цивільного кодексу України договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами. Банк зобов`язаний укласти договір банківського рахунка з клієнтом, який звернувся з пропозицією відкрити рахунок на оголошених банком умовах, що відповідають закону та банківським правилам.
У відповідності до статті 7 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" банки мають право відкривати своїм клієнтам, зокрема, поточні рахунки. Поточний рахунок - рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання коштів і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.
Відповідно до положень частини 1 ст. 1072 Цивільного кодексу України банк виконує розрахункові документи відповідно до черговості їх надходження та виключно в межах залишку грошових коштів на рахунку клієнта, якщо інше не встановлено договором між банком і клієнтом.
Нормами частини 1 ст. 1069 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із частинами 1, 2 статті 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
В частині 1 ст. 626 Цивільного кодексу України наведено поняття договору, згідно з яким договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
В статті 633 Цивільного кодекс України передбачено, що публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).
Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги (частина 2 наведеної норми).
Згідно з частиною 1 ст. 634 Цивільного кодексу України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
За правилами ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Мотивована оцінка аргументів сторін.
Як встановлено матеріалами справи, ТОВ "Сіді Грейн", підписавши 18.08.2015 заяви, приєднався до "Умов та правила надання банківських послуг", які діяли на момент подання заяв, розділ 3.2.1.1. яких передбачає вид кредиту - "кредитний ліміт на поточний рахунок".
Під час розгляду справи, ТОВ "Сіді Грейн" не заперечено обставин щодо обізнаності зі змістом "Умов та правил надання банківських послуг", які діяли на момент підписання заяви, з чого суд дійшов висновку про підтвердження обставин укладення договору банківського рахунку, який передбачає кредитування такого рахунку у відповідності до "Умов та правил надання банківських послуг", які діяли на момент відкриття рахунку (подання заяви).
Доказами, про які зазначено вище, підтверджено надання 10.12.2015 ТОВ "Сіді Грейн" кредитного ліміту в розмірі 200 000,00 грн, заборгованість по якому, за розрахунком Банку, становить 186 379,29 грн.
Під час розгляду справи відповідачами вказана заборгованість та розрахунок Банку не заперечено, докази повернення кредитних коштів не надано.
З підстав наведеного, суд вважає наявними підстави для стягнення з ТОВ "Сіді Грейн" заборгованості за фактично отриманими і неповернутими кредитними коштами в розмірі 186 379,29 грн.
Щодо позовної вимоги про стягнення заборгованості солідарно з фізичної особи ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.
Згідно Цивільного кодексу України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. (ч.ч. 1, 2 ст. 553).
У разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. (ч.ч. 1, 2 ст. 554).
У разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо (ч. 1 ст. 543).
Оскільки порука є видом забезпечення виконання зобов`язань і при цьому водночас сама має зобов`язальний, договірний характер, на правовідносини поруки поширюються загальні положення про зобов`язання та про договори.
Відповідно до ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Враховуючи характер поруки (похідний, залежний від основного зобов`язання), до істотних умов договору поруки слід віднести, зокрема визначення зобов`язання, яке забезпечується порукою, його зміст та розмір, зокрема реквізити основного договору, його предмет, строк виконання тощо.
Дослідивши умови договору поруки № POR1445949379607 від 27.10.2015, судом встановлено, що його предмет визначено, як надання поруки поручителем перед кредитором за виконання ТОВ "Сіді Грейн" зобов`язань за угодами приєднання до розділу 3.2.1 "Кредитний ліміт" Умов та правил надання банківських послуг (Угода 1) по сплаті процентної ставки, комісійної винагороди, винагороди за використання Ліміту, кредиту, та до розділу 3.2.2. "Кредит за послугою "Гарантовані платежі" Умов та правил надання банківських послуг (Угода 2) по сплаті процентної ставки за користування кредитом, винагороди, штрафів, пені та інших платежів, збитків та кредиту.
Згідно договору поруки Поручитель надав згоду на збільшення зобов`язань за Угодами в розмірі таких збільшень.
Судом враховано, що договір поруки № POR1445949379607 від 27.10.2015 підписано, як Поручителем, ОСОБА_1 , який на дату підписання договору поруки являвся директором ТОВ "Сіді Грейн". Вказане, на думку суду, свідчить про погодження та обізнаність Поручителя щодо зобов`язання, яке забезпечується порукою, а також підтверджує отримання Поручителем повідомлення про розмір встановленого ТОВ "Сіді Грейн" кредитного ліміту.
Зміст договору поруки, зокрема в частині визначеного розміру процентів, комісійної винагороди та винагороди за використання Ліміту, відповідає змісту "Умов та правил надання банківських послуг", до яких приєднався ТОВ "Сіді Грейн".
Відповідно до пункту 3.2.1.1.5. "Умов та правил надання банківських послуг", надання поруки фізичною особою-поручителем є обов`язковою умовою встановлення користування кредитним лімітом на розрахунковому рахунку.
З викладеного суд дійшов висновку, що договором поруки погоджено забезпечення зобов`язання за договором від 18.08.2015, який укладено ТОВ "Сіді Грейн".
З підстав вищенаведеного, позовні вимоги про солідарне стягнення з ТОВ "Сіді Грейн" та ОСОБА_1 заборгованості за кредитом в розмірі 186 379,29 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
За правилами ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі сплаченого позивачем судового збору покладаються на відповідачів.
Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіді Грейн" (25014, м. Кропивницький, тупик Озерний, 1, ідентифікаційний код 39508273) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код 14360570) заборгованість за кредитним договором № б/н від 18.08.2015 в розмірі 186 379,29 грн (заборгованість за кредитом).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіді Грейн" (25014, м. Кропивницький, тупик Озерний, 1, ідентифікаційний код 39508273) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код 14360570) судовий збір у розмірі 1 397,85 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код 14360570) судовий збір у розмірі 1 397,85 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Належним чином засвідчені копії рішення направити Акціонерному товариству комерційний банк "Приватбанк" за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д та за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50; Товариству з обмеженою відповідальністю "Сіді Грейн" за адресою: 25014, м. Кропивницький, тупик Озерний, 1 та ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Повне рішення складено 16.04.2020.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88814043 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні