Справа № 524/4657/19
Провадження № 2/524/667/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.03.2020 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі
головуючого судді Кривич Ж.О.,
з участю секретаря судового засідання Крижановської Я.О.,
розглянувши у порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Світ косметолога про захист прав інтелектуальної власності,-
В С Т А Н О В И В:
У липні 2019 року до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Приватного підприємства Світ косметолога про захист прав інтелектуальної власності. Позовні вимоги обґрунтував тим, що він є фізичною особою-підприємцем, засновником ТОВ Медікалазер , реєстратором знака для товарів та послуг D-Las . Основним напрямком його підприємницької діяльності тривалий час є розвиток діяльності Компанії MEDICALASER , яка виготовляє та реалізує професійне косметологічне обладнання та косметологічні апарати, зокрема під назвою D-Las . Відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг № 257979 від 25 квітня 2019 року, яке видано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, згідно з Законом України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг , він є власником знака для товарів і послуг D-Las .
Індексом міжнародної класифікації товарів і послуг для зазначеного знака та переліком товарів і послуг є Кл. 10, а саме: хірургічні, медичні апарати та інструменти; апарати для масажу; апарати для косметичного масажу; апарати для лікування акне; апарати для мікродермабразії; апарати для реабілітації функцій організму людини; апарати та інструменти урологічні; апаратура для аналізування на медичні потреби; вібромасажери; діагностичні апарати на медичні потреби; крісла на медичні або стоматологічні потреби; лазери на медичні потреби; лампи на медичні потреби; ліжка спеціальні на медичні потреби; меблі спеціальні на медичні потреби; фізіотерапевтична апаратура; фільтри для ультрафіолетових променів на медичні потреби; діодні лазери для епіляції. У травні 2019 року він дізнався, що ПП Світ косметолога у власному інтернет-магазині косметологічного обладнання рекламує і реалізує невідому йому продукцію косметологічного обладнання під аналогічною назвою D-Las . 15 травня 2019 року він на ім`я відповідача спрямував лист-претензію з вимогою в найкоротший термін, виключити продукцію під назвою D-Las з наявних інтернет-ресурсів, та припинити будь-які дії по використанню даного товарного знаку в своїй підприємницькій діяльності. Проте відповіді від підприємства він ніякої не отримав, тому був змушений звернутись до суду. Вважає, що відповідач здійснює неправомірне використання вказаного знаку для товарів і послуг, без отримання його попереднього дозволу, як суб`єкта права інтелектуальної власності.
Позивач та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити, справу слухати без їх участі.
Представник відповідача направив а адресу суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі, розгляд справи просив проводити без його участі.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідач позовні вимоги визнав, про що особисто направив суду заяву від 06.12.2019 року (а.с. 139).
Ухвалою судді Автозаводського районного суду м. Кременчука від 04.07.2019 року відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження.
Постановою Полтавського апеляційного суду від 10.09.2019 року ухвалу судді Автозаводського районного суду м. Кременчука від 04.07.2019 року скасовано, матеріали справи повернуто до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
На підставі розпорядження № 367 від 25.09.2019 року здійснено повторний автоматизований розподіл справи; справу передано на розгляд судді Кривич Ж.О.
Ухвалою судді Автозаводського районного суду м. Кременчука від 30.09.2019 року відкрито провадження у справі.
Ухвалами суду від 28.11.2019 року, 23.12.2019 року та 07.02.2020 року задоволено клопотання представника позивача, розгляд справи проводиться в режимі відеоконференції.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, засновником ТОВ Медікалазер , реєстратором знака для товарів та послуг D-Las . Основним напрямком його підприємницької діяльності протягом тривалого часу є розвиток діяльності Компанії MEDICALASER , яка виготовляє та реалізує професійне косметологічне обладнання та косметологічні апарати, зокрема під назвою D-Las .
Відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг № 257979 від 25 квітня 2019 року, яке видано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, згідно з Законом України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг , позивач є власником знака для товарів і послуг D-Las .
Індексом міжнародної класифікації товарів і послуг для зазначеного знака та переліком товарів і послуг є Кл. 10, а саме: хірургічні, медичні апарати та інструменти; апарати для масажу; апарати для косметичного масажу; апарати для лікування акне; апарати для мікродермабразії; апарати для реабілітації функцій організму людини; апарати та інструменти урологічні; апаратура для аналізування на медичні потреби; вібромасажери; діагностичні апарати на медичні потреби; крісла на медичні або стоматологічні потреби; лазери на медичні потреби; лампи на медичні потреби; ліжка спеціальні на медичні потреби; меблі спеціальні на медичні потреби; фізіотерапевтична апаратура; фільтри для ультрафіолетових променів на медичні потреби; діодні лазери для епіляції.
У травні 2019 року ОСОБА_1 дізнався, що ПП Світ косметолога у власному інтернет-магазині косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 : ІНФОРМАЦІЯ_2 ) рекламує і реалізує невідому мені продукцію косметологічного обладнання під аналогічною, належною йому назвою D-Las .
З метою врегулювання спору, 15 травня 2019 року позивач направив лист-претензію відповідачу з вимогою в найкоротший термін (не більше трьох днів з часу отримання листа), виключити продукцію під назвою D-Las з наявних інтернет-ресурсів, та припинити будь-які дії по використанню даного товарного знаку в своїй підприємницькій діяльності.
Відповідач ніяким чином не відреагував на лист-претензію, з інтерент-ресурсів продукцію не виключив; продукція під назвою D-Las залишається представленою для реалізації в зазначеному інтернет магазині.
Те, що інтернет-магазин косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є напрямком господарської діяльності саме ПП Світ косметолога , свідчать однакові контактні дані (номера телефонів) на веб-сторінці інтернет-магазину із відомостях у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та особисті дані учасників команди компанії, на сторінці інтернет-магазину ІНФОРМАЦІЯ_3 , в соціальній мережі Фейсбук ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), які збігаються з особистими даними засновників ПП Світ косметолога .
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у зв`язку з набуттям і здійсненням права власності на торговельні марки (знаки для товарів і послуг) в Україні, регулюють Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України та Закон України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг , які добре кореспондуються між собою.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 5 Закон України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг право власності на знак засвідчується свідоцтвом.
Відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 16 закону свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом. Використанням знака визнається: нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов`язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення); застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано; застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет. Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака. Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом: зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.
Статтею 20 вказаного закону передбачено, що будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені статтею 16 цього Закону, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України. Порушенням прав власника свідоцтва вважається також використання без його згоди в доменних іменах знаків та позначень, вказаних у пункті 5 статті 16 цього Закону. На вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов`язаний відшкодувати власнику свідоцтва заподіяні збитки. Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з
ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати.
Відповідно до ст. 21 цього ж закону захист прав на знак здійснюється у судовому та іншому встановленому законом порядку. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у зв`язку з застосуванням цього Закону. Суди відповідно до їх компетенції розв`язують, зокрема, спори про порушення прав власника свідоцтва.
Згідно ст. 418 ЦК України право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об`єкт права інтелектуальної власності, визначений цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об`єктів права інтелектуальної власності визначається цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності є непорушним. Ніхто не може бути позбавлений права інтелектуальної власності чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, передбачених законом.
До об`єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать: комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів і послуг) (ст. 420 ЦК України).
Відповідно до ст. 421 ЦК України суб`єктами права інтелектуальної власності є: творець (творці) об`єкта права інтелектуальної власності (автор, виконавець, винахідник тощо) та інші особи, яким належать особисті немайнові та (або) майнові права інтелектуальної власності відповідно до цього Кодексу, іншого закону чи договору.
Статтею 424 ЦК України передбачено, що майновими правами інтелектуальної власності є: 1) право на використання об`єкта права інтелектуальної власності; 2) виключне право дозволяти використання об`єкта права інтелектуальної власності; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню об`єкта права інтелектуальної власності, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Використання об`єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об`єкта права інтелектуальної власності (ч. 3 ст. 426 ЦК України).
Порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього, тягне за собою відповідальність, встановлену цим Кодексом, іншим законом чи договором (ст. 431 ЦК України).
Відповідно до ст. 432 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності відповідно до статті 16 цього Кодексу. Суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про:
1) застосування негайних заходів щодо запобігання порушенню права інтелектуальної власності та збереження відповідних доказів;
2) зупинення пропуску через митний кордон України товарів, імпорт чи експорт яких здійснюється з порушенням права інтелектуальної власності;
3) вилучення з цивільного обороту товарів, виготовлених або введених у цивільний оборот з порушенням права інтелектуальної власності та знищення таких товарів;
4) вилучення з цивільного обороту матеріалів та знарядь, які використовувалися переважно для виготовлення товарів з порушенням права інтелектуальної власності або вилучення та знищення таких матеріалів та знарядь;
5) застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання об`єкта права інтелектуальної власності. Розмір стягнення визначається відповідно до закону з урахуванням вини особи та інших обставин, що мають істотне значення;
6) опублікування в засобах масової інформації відомостей про порушення права інтелектуальної власності та зміст судового рішення щодо такого порушення.
Торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів (ст. 492 ЦК України). Суб`єктами права інтелектуальної власності на торговельну марку є фізичні та юридичні особи (ст. 493 ЦК України).
Відповідно до ст. 494 ЦК України набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Умови та порядок видачі свідоцтва встановлюються законом. Обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом.
Статтею 495 ЦК України передбачено, що майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку є: 1) право на використання торговельної марки; 2) виключне право дозволяти використання торговельної марки; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку належать володільцю відповідного свідоцтва, володільцю міжнародної реєстрації, особі, торговельну марку якої визнано в установленому законом порядку добре відомою, якщо інше не встановлено договором.
Враховуючи усе вище викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею всі документально підтвердженні судові витрати.
Ч. 1 ст. 142 ЦПК України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Справа перебуває на стадії підготовчого розгляду, тому у відшкодування судового збору з відповідача на користь позивача слід стягнути 384 грн. 20 коп. та повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову у розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись викладеним, відповідно до статей 263-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Заборонити Приватному підприємству Світ косметолога використовувати (виробництво, зберігання, пропонування до продажу, рекламування та продаж, в тому числі, зокрема але не виключно, в інтернет-магазині косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в будь-якій господарській діяльності позначення D-Las , а також інші позначення, схожі до ступеню змішування із знаком для товарів і послуг D-Las , відповідно до свідоцтва № 257979 від 25.04.2019 року, майнові права на який належить ОСОБА_1 .
Зобов`язати Приватне підприємство Світ косметолога вилучити з цивільного обороту всі товари, матеріали та знаряддя, які використовувалися для виготовлення таких товарів з позначенням D-Las , або схожим, виготовлених або введених у цивільний оборот з порушенням права інтелектуальної власності ОСОБА_1 та знищити такі товари, матеріали, знаряддя.
Стягнути з Приватного підприємства Світ косметолога (код ЄДРПОУ 41011616, юридична адреса: м. Кременчук. вул. І.Сердюка, 11) на користь ОСОБА_1 (дата народження суду не відома, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Стахановським МВ УМВС України в Луганській області 14.12.2005 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) у відшкодування судового збору 384 грн. 20 коп.
Головному управлінню державної казначейської служби України у Полтавській області повернути: ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп., сплачений згідно квитанції № ПН25 від 27.06.2019 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складення повного судового рішення - 10.04.2020 року.
Суддя Ж.О. Кривич
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2020 |
Оприлюднено | 19.04.2020 |
Номер документу | 88829248 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Кривич Ж. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні