Ухвала
від 21.04.2020 по справі 914/788/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

21.04.2020 р. Справа № 914/788/20

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали

за позовом: Акціонерного товариства комерційного банку Приватбанк , м.Київ

до відповідача-1: Приватного підприємства Дербі-Дукат , м.Дрогобич, Львівська область

до відповідача-2: ОСОБА_1 , м.Дрогобич, Львівська область

про стягнення 12 153,28 грн.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства комерційного банку Приватбанк до відповідача-1 Приватного підприємства Дербі-Дукат , до відповідача-2 ОСОБА_1 про стягнення 12 153,28 грн заборгованості, з яких 10 000,00 грн заборгованість за кредитом, 828,34 грн заборгованість по процентам за користування кредитом, 150,00 грн заборгованість по комісії за користування кредитом, 1 174,94 грн пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.04.2020 р. позовну заяву передано для розгляду судді Сухович Ю.О.

Разом із поданням позовної заяви 02.04.2020 р. позивачем подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.

Відповідно до ч. 6 та ч.7 ст.176 ГПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.

Виконуючи вищезазначені вимоги Господарського процесуального кодексу України 06.04.2020 р. суд звернувся до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС у Львівській області із запитом про надання інформації про реєстрацію місця проживання (перебування) та інші персональні дані, що містяться в картотеці реєстраційного обліку щодо фізичної особи ОСОБА_1 .

16.04.2019 р. до канцелярії суду від Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС у Львівській області надійшла відповідь (вх.№16031/20), в якій зазначається, що станом на 13.04.2020 р. за відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС у Львівській області місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 ; дата народження ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1

Відповідно до ч.3, ч.5 ст. 12 ГПК України, cпрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини першої статті 247 Господарського процесуального кодексу у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Враховуючи ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, суд встановив, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження є підставним та обґрунтованим, таким що підлягає до задоволення, а відтак, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження .

Суд встановив, що поданий позов за своїми ознаками є малозначним в розумінні ч.5 ст.12 ГПК України, а відтак, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року (з врахуванням змін та доповнень) Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 відповідно до статті 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р., з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на усій території України введено карантин.

Також листом від 11.03.2020 року голова Ради суддів України звернувся до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматись від відвідин судових органів та від участі у судових засіданнях з метою убезпечити населення України від розповсюдження масового поширення вірусної інфекції коронавірусу.

Окрім цього, у листі від 16 березня 2020 року №9рс-186/20 Радою суддів України, з метою убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, рекомендовано на період з 16 березня до 03 квітня 2020 року встановити особливий режим роботи судів України, а саме: роз`яснити громадянам можливість відкладення справ у зв`язку із карантинними заходами та можливість розгляду справ в режимі відеоконференції.

На засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації 16 березня 2020 вирішено, в тому числі, обмежити пересування між містами (на адміністративних територіях); рішенням міської комісії з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення у Львові від 16 березня 2020 р судам розташованим на території міста Львова рекомендовано обмежити участь сторін у судових засіданнях.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський Суд з прав людини в своїй практиці виходить із того, що розумність тривалості судового провадження необхідно оцінювати у світлі обставин конкретної справи, враховуючи критерії, вироблені судом. Такими критеріями є: 1) складність справи, тобто, обставини і факти, що ґрунтуються на праві (законі) і тягнуть певні юридичні наслідки; 2) поведінка заявника; 3) поведінка державних органів; 4) перевантаження судової системи; 5) значущість для заявника питання, яке знаходиться на розгляді суду, або особливе становище сторони у процесі (Рішення Бараона проти Португалії , 1987 рік, Хосце проти Нідерландів , 1998 рік; Бухкольц проти Німеччини , 1981 рік; Бочан проти України , 2007 рік).

Згідно ч.1 ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров`я , честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Враховуючи вищенаведене, на виконання вказаних актів органів державної влади, задля дотримання карантинного режиму та недопущення поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, у зв`язку з запровадженням карантину, з метою дотримання принципу всебічного, повного, об`єктивного дослідження в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, а також з метою забезпечення реалізації конституційного права на судовий захист шляхом участі у судовому засіданні, в тому числі, шляхом надання суду пояснень та доказів, які мають значення для вирішення спору, а також беручи до уваги висновки Європейського суду з прав людини у справі Бартая проти Грузії , згідно яких право заявника на ефективну участь у розгляді та право на рівність у засобах захисту своїх інтересів не може бути обмежене, оскільки це несумісно з принципами §1 ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд), суд вважає за доцільне відкрити провадження у справі, дату судового засідання визначити після закінчення карантинних заходів.

Керуючись ст. ст. 12, 20, 120, 121, 162, 164, 176, 177, п. 5 ч. 2 ст. 182, 234, 235, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження задовольнити в частині розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

3. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Про дату, час та місце проведення судового засідання повідомити сторони додатково ухвалою суду.

5. Звернути увагу учасників справи на тимчасовий характер вжитих судом процесуальних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 серед учасників відкритих судових засідань.

6. Запропонувати учасникам справи у строк до 13.05.2020р. надати суду інформацію щодо засобів зв`язку для оперативного повідомлення про дату, час та місце наступного судового засідання (електронна пошта, телефон, мобільний телефон, факс тощо).

7. Повідомити сторін про те, що за приписами ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Детальнішу інформацію про переваги Електронного суду можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ . У зв`язку із відсутністю коштів на відправку поштової кореспонденції та запровадженням в Україні карантину, запропонувати сторонам для отримання процесуальних документів в електронному вигляді зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

8. Сторонам надати суду усі наявні у них належні та допустимі докази в підтвердження обставин зазначених у позові, відзиві, поясненні. Пояснення суду надавати в письмовій формі. При направленні суду документів посилання на номер справи обов`язкове. Витребувані судом матеріали подати через канцелярію суду або направити поштою; надати суду письмово інформацію чи бажають сторони укласти мирову угоду, звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; надати інформацію суду письмово чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; надати письмово інформацію чи надали сторони усі наявні у них докази, на які вони посилаються у позові, відзиві, а також докази, витребувані судом та повідомити про причини їх неподання. Надати посилання на висновок щодо застосування відповідної норми права у подібних правовідносинах, викладений в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду, за наявності такої інформації у сторін.

9. Встановити відповідачам 1, 2 строк до 13.05.2020 р. для подачі заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; подання клопотання про розгляд справи без участі сторін (викласти свою позицію).

10. Встановити відповідачам 1, 2 строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання нормативно та документально обґрунтованого відзиву на позов із належним чином засвідченими доказами або їх оригіналами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення. Зобов`язати відповідачів 1, 2 у випадку подання відзиву на позов до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами позивачу. Докази надсилання надати суду.

11. Встановити позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив, із долученням належним чином засвідчених доказів або їх оригіналів, що підтверджують обставини наведені у відповіді на відзив. Зобов`язати позивача , у випадку подання відповіді на відзив до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами відповідачам 1, 2. Докази надіслання надати суду.

12. Позивачу - надати оригінали документів, копії яких долучені до матеріалів справи та які наявні у позивача; надати належну копію договору поруки від 20.06.2018 р., оскільки долучена до матеріалів справи не читається; у випадку сплати заявленої до стягнення заборгованості, надати належні докази.

13. Встановити відповідачам 1, 2 строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення та зобов`язати відповідачів 1, 2 у випадку подання заперечення до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами позивачу. Докази надіслання надати суду.

14. Звернути увагу сторін, на положення ст. ст. 46, 80, 169-170 ГПК України, главою 6 ГПК України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.

15. Згідно ст. 135 ГПК України, суд може у випадку ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

16. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua .

Суддя Сухович Ю.О.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.04.2020
Оприлюднено21.04.2020
Номер документу88841478
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/788/20

Рішення від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 12.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 21.04.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні