Ухвала
від 16.04.2020 по справі 195/525/18
ТОМАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 195/525/18

4-с/1995/1/20

У х в а л а

іменем України

"17" квітня 2020 р. смт.Томаківка Дніпропетровсьокої області

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області - Кондус Л.А., розглянувши матеріали за скаргою ОСОБА_1 , суб`єкт оскарження - Первомайський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), на бездіяльність державного виконавця та постанову про повернення виконавчого документа стягувачу,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з вищевказаною скаргою та просить суд визнати неправомірною бездіяльність старшого державного виконавця Первомайського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Жерносек В.М., яка полягає у несвоєчасному накладенні арешту на рахунки Приватного підприємця «Евроконсалтінг Україна» (код /ДРПОУ 41792195) - в ПАТ «Райффазен Банк Аваль» , МФО 380805, кошти на яких були арештовані 20.04.2018 ухвалою судді Томаківського районного суду Кондус Л.А. в порядку забезпечення позову ОСОБА_1 , про визнання незаконною та скасування постанови про повернення виконавчого документа.

Вивчивши матеріали скарги, вважаю, що скарга подана з порушенням вимог ст. 175 , 177 ЦПК України , виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу , порушено їхні права чи свободи.

Проте, відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" такі скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК і ГПК та містити відомості, перелічені п.4 ст. 74 Закону Про виконавче провадження .

З аналізу актів ВСУ, ВССУ, ВГСУ слідує, що скарги на рішення, дії або бездіяльність виконавців мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК і ГПК та містити відомості, перелічені п.4 ст. 74 Закону Про виконавче провадження .

У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді цих скарг, до цих скарг мають застосовуватися положення ЦПК і ГПК, якими врегульовано аналогічні питання.

Таку позицію висловив ВСУ у своїй Постанові Пленуму Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження від 26.12.2003 р. №14 .

Відповідно до ст. 74 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Так, за статтею 74 Закону України Про виконавче провадження скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:

1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;

2) повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;

3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);

4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;

5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Вимоги до скарги визначені і статтею 175 ЦПК України .

Суд зауважує, що справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК з особливостями, встановленими статтею 450 ЦПК .

Згідно з ч.1 ст.450 ЦПК України скарга розглядається у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Отже, положеннями ст. 447 ЦПК України та ст.74 ЗУ Про виконавче провадження чітко передбачено, суб`єктний склад сторін скарги, натомість з поданої скарги не вбачається залучення до справи самого боржника.

З урахуванням викладеного, заявнику слід уточнити суб`єктний склад сторін спору про оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС, зазначити повне найменування усіх заінтересованих осіб та їх місцезнаходження, індекс, засоби зв`язку якщо відомі та надати копії скарги з додатками для їх сповіщення, відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України.

Зі змісту поданої скарги вбачається, що заявник оскаржує бездіяльність старшого державного виконавця Первомайського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Жерносек В.М., однак не вказує норму закону яка була порушена.

Ст. 451 ЦПК України передбачені рішення, які суд приймає за результатами розгляду скарги, тому заявнику пропонується уточнити зміст вимог скарги, конкретизувавши його з урахуванням вимог чинного законодавства із зазначенням норми закону, яка була порушена.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Виходячи з вищезазначеного, вважаю, що дана скарга подана з порушення вимог ст. 175 ЦПК України у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України ,

у х в а л и в:

Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця та постанову про повернення виконавчого документа стягувачу - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк - десять днів з моменту отримання копії ухвали суду для надання суду уточненої скарги, яка б відповідала вимогам ст. 175 ЦПК України та її копій відповідно до кількості заінтересованих осіб, які беруть участь у справі.

Роз`яснити заявнику, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, скарга буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважаться неподаною та повернута заявнику.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяЛ. А. Кондус

Дата ухвалення рішення16.04.2020
Оприлюднено21.04.2020

Судовий реєстр по справі —195/525/18

Постанова від 14.04.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Постанова від 18.03.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 16.02.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 08.02.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

Ухвала від 14.12.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

Ухвала від 13.08.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

Ухвала від 21.04.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Кондус Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні