Ухвала
від 22.04.2020 по справі 908/1009/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

22.04.2020 Справа № 908/1009/20

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С., розглянувши матеріали за позовом: Керівника Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області (72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Байбулатова, буд. 22) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого представляти інтереси держави - позивач: Український державний фонд підтримки фермерських господарств, код ЄДРПОУ 20029342 (01001, м. Київ, вул.Бориса Грінченка, буд. 1)

до відповідача: Фермерського господарства «Україна Лайф» , код ЄДРПОУ 39794523 (72401, Запорізька область, Приазовський район, смт. Приазовське, вул. 40 років Перемоги, буд. 30)

про стягнення суми 21581,42 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області 17.04.2020 засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява Керівника Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області, подана в порядку ст. 53 ГПК України, в інтересах держави в особі органу, уповноваженого представляти інтереси держави - позивача: Українського державного фонду підтримки фермерських господарств від 14.04.2020 за вих. № 36-3299 вих-20 (вх. № 1107/08-07/20 від 17.04.2020) до відповідача: Фермерського господарства «Україна Лайф» , про стягнення на користь позивача суми заборгованості за договором № 53ФГ-2016 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству від 13.12.2016 у розмірі 20000 грн., суми 1414,21 грн. пені та суми 167,21 грн. 3% річних, всього - загальної суми 21581,42 грн.

Згідно з Витягом з протоколу автоматизованого розподілу від 17.04.2020 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1009/20 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.

Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. До позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису , що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Відповідно до цих Правил про прийняття для пересилання поштових відправлень, поштових переказів видається розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Таким чином, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є оригінали опису вкладення та документу, що підтверджує факт надання поштових послуг (поштова накладна, розрахунковий чек тощо), в якому зазначається адресат, поштовий індекс, населений пункт адреси одержувача та номер поштового відправлення, що одночасно вказується у відповідному описі вкладення у цінний лист.

До позовної заяви на підтвердження направлення копії позовної заяви з додатками позивачу та відповідачу прокурором додано описи вкладення з відбитками поштового штемпеля 15.04.2020 (без номерів поштових відправлень) без розрахункових документів до них (поштової накладної, квитанції, чеку тощо) згідно з якими направлено поштові відправлення.

Враховуючи викладене, прокурором не надано належних доказів направлення учасникам справи - позивачу та відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Частиною 5 ст. 162 ГПК України передбачено, що у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

В частині 4 ст. 53 ГПК України, зокрема, встановлено, що прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора. Невиконання цих вимог має наслідки застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до змісту ч. 2 ст. 80, ч. 2 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Із змісту викладених у позовній заяві обставин, зокрема, слідує, що прокурор обґрунтовуючи звернення до суду з позовом в інтересах держави в особі уповноваженого органу посилається на положення Бюджетного кодексу України щодо надання та повернення кредитних коштів, наданих з державного бюджету фермерським господарствам та зазначає, що невиконання відповідачем зобов`язань по договору перешкоджає формуванню Державного бюджету України та причиняє збитки державі, оскільки Український державний фонд підтримки фермерських господарств є бюджетною установою, яка виконує функції з реалізації державної політики щодо фінансової підтримки, становлення та розвитку фермерських господарств.

Разом із тим, до позовної заяви не додано доказів, які підтверджують вищезазначені обставини (Статутні документи позивача тощо). Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо позивача, копії яких додано до позовної, відповідних відомостей не містять.

Крім того, до позовної заяви не додано доказів направлення 23.12.2019 Запорізьким відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств на адресу ФГ Україна Лайф претензії від 23.12.2019, як то вказано у позовній заяві. До заяви додано лише копію самої претензії без доказів її направлення.

Відповідно до ч. ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху з наданням строку для усунення вищевказаних недоліків.

При цьому суд враховує, що Законом України № 540-IХ від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» доповнено розділ Х «Прикінцеві положення» ГПК України пунктом 4, відповідно до якого строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019).

З огляду на це, суд встановлює строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, який продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019), але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину.

Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Керівника Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області від 14.04.2020 за вих. № 36-3299 вих-20 (вх. № 1107/08-07/20 від 17.04.2020), - залишити без руху.

Надати строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину , шляхом надання суду:

1. розрахункових документів (фіскальний чек, поштова накладна, квитанція тощо), що є підтвердженням направлення позивачу та відповідачу копій вищевказаної позовної заяви з додатками, згідно з описами вкладення у цінні листи від 15.04.2020, доданими до позовної заяви;

2. доказів (завірених копій документів), які підтверджують викладені прокурором у позовній заяві обставини на обґрунтування звернення до суду з позовом в інтересах держави, а саме: доказів, які підтверджують, що позивач є бюджетною спеціалізованою установою, яка виконує відповідні функції (Статутні документи позивача тощо);

3. доказів направлення Запорізьким відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств на адресу ФГ Україна Лайф претензії від 23.12.2019, як то вказано у позовній заяві (опис вкладення з відбитком поштового штемпеля, розрахунковий документ, виданий підприємством поштового зв`язку тощо) .

Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

Копію даної ухвали направити прокурору.

Ухвала підписана 22.04.2020. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.С. Боєва

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення22.04.2020
Оприлюднено24.04.2020
Номер документу88866951
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1009/20

Судовий наказ від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Судовий наказ від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Рішення від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні