Ухвала
від 22.04.2020 по справі 910/3714/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"22" квітня 2020 р. м ХарківСправа № 910/3714/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТ Фабрік" (61105, м. Харків, вул. Морозова, буд. 21, ідентифікаційний код 42026438) до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Декор Меркет" (61004, м. Харків, вул. Москалівська, буд. 99, літ.Ж, ідентифікаційний код 42700409) , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Строй-Телеком" (04071, м. Київ, вул. Констянтинівська, буд. 2А, ідентифікаційний код 33658048) про стягнення 100 000,00 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АРТ ФАБРІК» (далі - позивач) звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Декор Маркет» (далі - відповідач-1), Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Телеком» (далі - відповідач-2) про:

- стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Декор Маркет» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Телеком» заборгованості в сумі 2 000, 00 грн.;

- стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Декор Маркет» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Телеком» заборгованості в сумі 98 000, 00 грн.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач вказує, що між ним та відповідачем-1 було укладено Договір № 1 про надання поворотної фінансової допомоги від 23.01.2019, на виконання умов якого позивач надав відповідачу -1 поворотну фінансову допомогу, а відповідач-1 зобов`язався повернути її у встановлені Договором строки. В забезпечення виконання зобов`язань за означеним договором між позивачем та відповідачем-2 було укладено Договір поруки № 14/02 від 14.02.2019. Оскільки в порушення умов договору відповідач-1 отриману фінансову допомогу не повернув, позивач звернувся до суду з даним позовом про солідарне стягнення заборгованості з відповідача-1 як боржника, та відповідача-2 як поручителя.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.03.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ ФАБРІК» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Декор Маркет» , Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Телеком» про стягнення 100 000, 00 грн. направлено за підсудністю до господарського суду Харківської області, з огляду на приписи частини 11 статті 31 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.04.2020 для розгляду справи № 910/3714/20 визначено суддю Чистякову І.О.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч. 2-3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви вона сформована в системі "Електронний суд" 11.03.2020". Отже, дана позовна заява та додані до неї документи подані представником позивача через систему "Електронний суд".

Відповідно розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30 (у редакції рішення Ради суддів України від 02 березня 2018 року № 17) (далі по тексту - Положення), зокрема ст.2 учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.

Згідно ст. 5 розділу ХІ Положення встановлено, що для проекту будь-якого електронного документу, створеного в підсистемі електронного суду на всіх стадіях його формування забезпечується конфіденційність його змісту за допомогою шифрування із використанням ЕЦП автора проекту. Осіб, допущених до інформації, що захищається, визначає автор документу. З моменту переведення документу у стан "Оригінал" такий документ втрачає статус конфіденційного і перелік осіб, допущених до його змісту визначає адміністратор відповідно до вимог законодавства.

Статтею 6 розділу ХІ Положення вказано, що документи подаються за допомогою електронного кабінету в форматі ЕД та ЕКПД. Суди та ОСП приймають подані ЕД як оригінали документів, а ЕКПД, як завірені копії оригіналів документів та можуть вимагати надання їх оригіналів для перевірки.

Згідно ст. 12 розділу ХІ Положення, від імені юридичної особи підписувати електронні доручення мають право особи, зазначені в відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо такої юридичної особи у графі "Прізвище, ім`я, по батькові, дати обрання (призначення) осіб, що обираються (призначаються) до органу управління такої юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або такі, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи".

Відповідно до ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» .

Водночас Господарським процесуальним кодексом України передбачена можливість подання процесуальних, інших документів виключно з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису. Частина четверта статті 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги» передбачає, що саме кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Вказаний Закон визначає кваліфікований електронний підпис як удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, засвідчувальним центром або центральним засвідчувальним органом і відповідає вимогам цього Закону.

Статтею 1 Закону України "Про електронний цифровий підпис" визначено, що електронний цифровий підпис це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.

Проте, до матеріалів, що надійшли з господарського суду міста Києва не додано доказів їх підписання електронним цифровим підписом, що має бути усунуто позивачем у справі, у формі надання до суду підтвердження підписання позовної заяви та доданих до неї документів Електронним цифровим підписом, або у наданні позовної заяви та доданих до неї документів у паперовій формі з обов`язковим посиланням на номер справи.

Також, суд вважає зазначити про наступне.

Згідно з п.2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем зазначено адресу позивача ТОВ "АРТ ФАБРІК" : 61052, м. Харків, пров. Сімферопольський, б.6.

Проте згідно відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 22.04.2020 адресою місцезнаходження вказаною юридичної особи є: 61105, м. Харків, вул. Морозова, буд. 21.

Отже, вказане має бути усунуто позивачем у формі уточнення адреси за якою зареєстрований позивач, та у разі наявності адреси для листування вказати про це суду.

Згідно ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" у Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., N 48, ст. 436) розділ X "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 4 такого змісту:

"4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали, проте не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області: підтвердження підписання позовної заяви та доданих до неї документів Електронним цифровим підписом, або надати позовну заяву та додані до неї документи у паперовій формі з посиланням на номер справи; уточнення адреси місцезнаходження позивача та наявності додаткової адреси для листування.

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ ФАБРІК» без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали, проте не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Позивачу у встановлений строк подати до господарського суду Харківської області:

- підтвердження підписання позовної заяви та доданих до неї документів Електронним цифровим підписом, або надати позовну заяву та додані до неї документи у паперовій формі з посиланням на номер справи;

- уточнення адреси місцезнаходження позивача та наявності додаткової адреси для листування.

Звернути увагу сторін на те, що усі заяви, клопотання, пояснення, докази тощо, які подаються до суду, мають бути одночасно направлені іншим учасникам справи.

Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили 22.04.2020.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу складено (підписано) 22.04.2020.

Суддя І.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.04.2020
Оприлюднено24.04.2020
Номер документу88868156
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/3714/20

Рішення від 07.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 07.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 17.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні