Справа № 467/329/20
2-сз/467/3/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.04.2020 року смт. Арбузинка
Суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Догарєва І.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення помилково сплаченого судового збору,-
ВСТАНОВИВ:
22.04.2020 року ОСОБА_1 звернулася в Арбузинський районний суд Миколаївської області з позовом про розірвання шлюбу.
Ухвалою суду від 19.03.2020 року зазначений позов було залишено без руху, однією з підстав якої стала несплата судового збору на належний рахунок. Вказаний недолік позивачем станом на 23.04.2020 року не усунуто.
22.04.2020 року до канцелярії суду надійшла заява від позивача ОСОБА_1 , про повернення помилково сплаченої суми судового збору на належний рахунок.
При подачі зазначеної позовної заяви, відповідно до квитанції № 4 від 19.03.2020 року, позивачем ОСОБА_1 , було сплачено судовий збір в сумі в сумі 840,80 грн. за наступними реквізитами: Отримувач коштів Арбузинське УК/Арбузинського району /22030001, Код за ЄДРПОУ 37564671, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA 748999980000031218206014011.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України , розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); 5) закриття провадження у справі.
Із наведеного вбачається, що положеннями Закону України Про судовий збір не передбачено повернення помилково сплаченого судового збору за судовим рішенням.
У разі повернення судового збору, якщо такий був сплачений без подальшого звернення до суду або помилково - кошти повертаються відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787 .
Відповідно до ст. 3 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповіднихбюджетних рахунківдля зарахуваннянадходжень ( рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Повернення платежів у національній валюті здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані у поданні або заяві платника. Повернення платежів фізичним особам, які не мають рахунків у банках, може здійснюватись шляхом
повернення у готівковій формі коштів за чеком органу Казначейства з відповідних рахунків, відкритих у банках на ім`я органу Казначейства, або з відповідних рахунків банку чи підприємства поштового зв`язку, вказаних у поданні або заяві платника (його довіреної особи).
Згідно пункту 5 вказаного Порядку, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
Подання подається платником разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету складається платником у довільній формі з обов`язковим зазначенням такої інформації: причина повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.
У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.
Таким чином, з метою вирішення питання про повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутися з відповідним поданням та заявою до відповідного органу Державної казначейської служби України.
На підставі вищезазначеного, суд відмовляє у задоволенні заяви про повернення помилково сплаченого судового збору.
Керуючись ч. 2 ст. 133 ЦПК України ,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про повернення помилково сплаченого судового збору - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Догарєва
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88899018 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Догарєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні