Справа № 467/329/20
2/467/148/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
22.06.2020 року Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі :
головуючого - судді Догарєвої І.О.,
за участю секретаря Калайди К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Арбузинка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до Арбузинського районного суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою від 19 березня 2020 року позовну заяву було залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання ухвали суду позивачем через канцелярію суду надано квитанцію № 21 від 29 квітня 2020 року про сплату судового збору в сумі 840 грн. 80 коп.
Ухвалою від 30 квітня 2020 року відкрито провадження у справі та визначено проводити розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою від 30 квітня 2020 року було задоволено клопотання позивача та замінено неналежного відповідача ОСОБА_2 на належного відповідача ОСОБА_2 .
В обґрунтування позову позивач зазначила, що 09 листопада 1999 року Виконкомом Костянтинівської селищної ради Арбузинського району Миколаївської області, актовий запис № 49 було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони дітей не мають. Спільне життя не склалося через несумісність характерів та втрати поваги один до одного. Подружжя втратило один до одного почуття любові та інтересу, тому позивач вважає, що можливості зберегти сім`ю у них не має. Сторони разом не проживають вже 11 років. Спільного господарства не ведуть. Спроб для примирення і збереження сім`ї не приймають. Вказуючи на викладені обставини, позивач просить позов задовольнити.
В судове засідання позивач не з`явилась, через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити, не заперечує щодо винесення у справі заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з`являвся, про місце і час судового розгляду повідомлявся судом належним чином, шляхом направлення судової повістки про виклик до суду за місцем його реєстрації. Про причини неявки в судове засідання не повідомив, не скористався своїм правом, передбаченим ст.178 ЦПК України, відзив у встановлені судом строки не надав.
За таких обставин, за згодою позивача, суд розглядає справу в заочному порядку, що відповідає положенням ст. ст. 280-281 ЦПК України .
Суд вважає, що судове засідання можливо провести без участі сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання технічними засобами, що буде відповідати вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України .
Дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступного висновку.
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, що передбачено ч.1 ст.24 Сімейного кодексу України .
Відповідно до ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України , позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлено одним із подружжя. Відповідно до ст. 112 цього ж Кодексу , суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебувають у шлюбі, зареєстрованому 09 листопада 1999 року Виконкомом Костянтинівської селищної ради Арбузинського району Миколаївської області, актовий запис №49, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, серії НОМЕР_1 (а.с.5). Від шлюбу сторони дітей не мають.
Суд зазначає, що спірні правовідносини є сімейними та регламентуються положеннями ст.112 СК України .
Згідно з ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно з ч. 3 ст. 115 Сімейного кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Загальна декларація прав людини у ч. 2 ст. 16 містить положення, за яким шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються, а за ст. 23 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, жоден шлюб не може бути укладений без вільної і цілковитої згоди тих, що одружуються. Тобто, подальше існування сім`ї як добровільного союзу у разі відсутності добровільної згоди чоловіка чи жінки на такий союз - сім`ю - шлюб, не може мати місце, а також, приймаючи бажання й право одного з них розірвати шлюб не може бути незаконно порушене або одного з подружжя не можливо насильно, без його волі змусити перебувати у таких зареєстрованих як шлюб відносинах.
Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово сімейний засвідчує, що шлюб створює сім`ю, а слово союз підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред`явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.
Позивач скористалась наданим правом та звернулася до суду з вказаним позовом, наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має намір зберігати шлюб з відповідачем. Приймаючи до уваги зазначене, суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б її інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягає задоволенню.
Статтею 113 СК України закріплено право особи, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Право на вибір прізвища належить до особистих немайнових прав подружжя. Воно дістає вияв у можливості вибору дружиною і чоловіком прізвища при укладенні шлюбу, його зміни у період шлюбу, вибору прізвища після розірвання шлюбу.
Отже, право вибору прізвища після розірвання шлюбу має лише той з подружжя, хто змінив прізвище при укладенні шлюбу.
На підставі наведеного, позивачу на її прохання після розірвання шлюбу слід залишити шлюбне прізвище ОСОБА_3 .
Керуючись ст. ст. 2 , 263-265 , 273 , 280-282, 354-355 ЦПК України , ст. ст. 104 , 105 , 110 , 112 СК України , суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю .
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 09 листопада 1999 року Виконкомом Костянтинівської селищної ради Арбузинського району Миколаївської області, актовий запис №49- розірвати.
Позивачу після розірвання шлюбу слід залишити дошлюбне прізвище ОСОБА_3 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення може бути оскаржене позивачем та іншими учасниками справи шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Арбузинський районний суд Миколаївської області протягом 30 (тридцяти) днів з дня його отримання.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя І.О. Догарєва
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89991457 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Догарєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні