Справа № 752/26324/18
Провадження № 2/752/1258/20
Заочне Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
03 березня 2020 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
за участі секретаря судового засідання Рожок В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про розірвання договору про надання фізкультурно-спортивних послуг, стягнення сплаченої за договором грошової суми та відшкодування моральної шкоди , -
встановив:
17.12.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання договору, стягнення сплаченої за договором грошової суми та відшкодування моральної шкоди, заявивши позовні вимоги до ТОВ Мастер фітнес Україна
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачкою зазначено, що 31.03.2015 року між нею та ТОВ Мастер фітнес Україна був укладений договір про надання фізкультурно-спортивних послуг, відповідно до якого останнє зобов`язалося надавати їй комплекс фізкультурно-спортивних послуг за адресою: АДРЕСА_1 . Вартість комплексу послуг за даним договором становило 4060 гривень, які вона сплатила. При цьому, її запевнили, що початок надання послуг повинен був настати, з моменту відкриття ТОВ Мастер фітнес Україна , а саме з кінця літа 2015 року. Однак, після неодноразових перенесень дати його відкриття, 14.06.2018 року позивачка звернулася до ТОВ Мастер фітнес Україна з вимогою виконати умови договору, яке останнє станом на момент звернення до суду з позовними вимогами не виконало. У зв`язку з чим просила розірвати договір про надання фізкультурно-спортивних послуг, стягнути грошові кошти сплачені за зазначеним договором у сумі 4060 грн., а також моральну шкоду у сумі 2000 грн.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 21.12.2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого судового засідання.
15.10.2019 року ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва закрито підготовче провадження у справі, та призначено її судовий розгляд.
У судовому засіданні позивачка відсутня, звертаючись до суду з позовом просила суд роглядати справу за її ж відсутності, повідомивши суд, що заявлені позовні вимоги підтримує, просить задовольнити.
Відповідач ТОВ Мастер фітнес Україна про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, явку свого представника у судове засідання не забезпечило. Правом подачі відзиву на позов не скористалося.
З огляду на викладене, врахувавши думку позивача, суд ухвалив - розглянути справу за відсутності сторін, ухваливши заочне рішення на підставі наявних у ній даних.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 31.03.2015 року між ОСОБА_1 та ТОВ Мастер фітнес Україна укладено договір про надання фізкультурно-спортивних послуг (а.с. 5).
За умовами договору, а саме п.п. 1.1., 1.2., 1.4., 2.1. ТОВ Мастер фітнес Україна зобов`яззалося надавати комплекс фізкультурно - спортивних послуг, відповідно до умов договору та правил клубу, а клієнт зобов`язується сплатити ці послуги та дотримуватися усіх умов цього договору та усіх додатків до нього. Усі додатки до договору та правила клубу є невід`ємною частиною цього договору та мають рівну з даним договором юридичну силу. Клуб надає клієнту клубну карту, строк дії якої 12 місяців. Комплекс послуг, що надається клієнтові, відповідає категорії клубної карти Platinum + басейн.
Пунктами 3.2., 3.3. цього договору передбачено, що доступ в клуб можливий лише при наявності клубної карти, яку клієнт отримує на момент укладення договору або в період першого відвідування клубу. Активація клубної карти проводиться в момент першого відвідування клубу. Період активації клубної карти - 2 календарних місяці від дати купівлі або з дати відкриття нового клубу.
Як видно зі змісту п. 7.1. договору, сторони обумовили, що цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами, при цьому зобов`язання клубу набувають щодо надання послуг клієнту настають з моменту активації клубної карти та діє до останнього дня строку дії клубної карти.
Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 свої зобов`язання за договором виконала належним чином, що підтверджується товарним чеком про оплату в повному обсязі послуг на суму 4 000, 00 грн. (а.с. 6).
Звертаючись до суду з позовом, позивачка стверджує, що відповідач ТОВ Мастер фітнес Україна свої зобов`язання за договором щодо надання комплексу послуг за адресою: АДРЕСА_1 не виконало, оскільки на час звернення до суду з позовом клуб за цієюж адресою не було відкрито.
Відповідно до ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Згідно зі ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Правові наслідки порушення зобов`язання визначенні ст. 611 ЦК України, якою передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановленні договором або законом, зокрема, розірвання договору.
Крім того, ст. 907 ЦК України встановлено, що договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України Про захист прав споживачів , споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов`язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України Про захист прав споживачів крім інших випадків порушень прав споживачів, які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов`язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо, зокрема: порушується принцип рівності сторін договору, учасником якого є споживач; будь-яким чином (крім випадків, передбачених законом) обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію; споживачу реалізовано продукцію, яка є небезпечною, неналежної якості, фальсифікованою.
Зважаючи на те, що за твердженням позивачки вона як споживач не змогла своєчасно отримати оплачені нею комплексу фізкультурно-спортивних послуг та отримати достовірну інформацію про дату відкриття клубу, а за відсутності у судовому засіданні відповідача суд позбавлений можливості перевірити зазначені позивачкою підстави для позову, відтак позовні вимоги в частині щодо розірвання договору та стягнення грошових коштів, сплачених за його умовами підлягають задоволенню.
Що ж стосується позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди з ТОВ Мастер фітнес Україна то вони не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Пунктом 4 ст. 4 Закону України Про захист прав споживачів визначено, що споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.
З огляду на те, що договором про надання фізкультурно-спортивних послуг від 31.03.2015 року не передбачено відшкодування моральної шкоди за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань, а невиконання умов договору про надання комплексу фізкультурно-спортивних послуг не відноситься до категорії недоліків продукції (дефекту в продукції), а тому вимога про відшкодування моральної шкоди з зазначених у позовній заяві підстав не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України Про захист прав споживачів , ст.ст. 525, 526, 611, 901, 907 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 6, 12, 13, 141, 200, 265, 268, 273 ЦПК України
ухвалив:
позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про розірвання договору про надання фізкультурно-спортивних послуг, стягнення сплаченої за договором грошової суми та відшкодування моральної шкоди, задовольнити частково.
Розірвати договір укладений 31.05.2015 року між ОСОБА_1 та товариством з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про надання фізкультурно - спортивних послуг.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна ( код ЄДРПОУ 38897845, місцезнаходження: 03127, м. Київ, проспект Голосіївський, буд. 100/2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) грошові кошти у розмірі 4062 ( чотири тисячі шістдесят дві) грн. 00 коп.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна ( код ЄДРПОУ 38897845, місцезнаходження: 03127, м. Київ, проспект Голосіївський, буд. 100/2 ) на користь держави судовий збір у розмірі 1 409 ( одна тисяча чотириста дев`ять)грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Київського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, яким ухвалено оскаржуване судове рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя К.Г. Плахотнюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88903810 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні