ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.04.2020 Справа № 917/654/20
Суддя Господарського суду Полтавської області Сірош Д. М., розглянувши матеріали позовної заяви
Селянського (фермерське) господарство "Грущенко"
до Глобинської районної державної адміністрації
про припинення права приватної власності на землю, скасування розпорядження, визнання недійсним акту на право приватної власності
ВСТАНОВИВ:
Селянське (фермерське) господарство "Грущенко" звернулося з позовом до Глобинської районної державної адміністрації, в якому просить суд:
- припинити право приватної власності на землю;
- скасувати розпорядження Глобинської районної державної адміністрації № 391 від 31.05.2002 "Про передачу у приватну власність земельної частки (паю) у частині передачі у приватну власність земельної частки (паю) гр. ОСОБА_1 ;
- визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю серії Р2 № 617447 від 17.12.2002, виданий на ім`я ОСОБА_1 .
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано без дотримання вимог статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
За приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З позовних заяв немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2020 року складає 2102,00 грн.
Згідно з статтею 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З тексту позовної заяви убачається, що позивач звернувся до суду з трьома вимогами немайнового характеру (припинити право приватної власності на землю, скасувати розпорядження Глобинської районної державної адміністрації № 391 від 31.05.2002 "Про передачу у приватну власність земельної частки (паю) у частині передачі у приватну власність земельної частки (паю) гр. ОСОБА_1 , визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю серії Р2 № 617447 від 17.12.2002, виданий на ім`я ОСОБА_1 ). Тобто вказані позовні вимоги мають бути оплачені судовим збором у розмірі 6306,00 грн (по 21020,00 грн за кожну вимогу).
Як убачається з тексту позовної заяви та підтверджується наданими доказами, позивач сплатив 2102,00 грн судового збору за 1 (одну) вимогу немайнового характеру.
Недоплачена сума судового збору за 2 (дві) вимоги немайнового характеру складає 4204,00 грн.
Отже, до матеріалів позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Селянського (фермерське) господарство "Грущенко" залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання доказів доплати судового збору в сумі 4204,00 грн.
Копію ухвали направити позивачу.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Д. М. Сірош
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88905157 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Сірош Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні