Ухвала
від 27.04.2020 по справі 908/1017/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

27.04.2020 Справа № 908/1017/20

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Укртранссервіс-Груп , 61145, м. Харків, вул. Космічна, 21, оф. 1002

до відповідача Виконавчого комітету Водянської сільської ради Кам`янсько -Дніпровського району Запорізької області, 71316, Запорізька область, Кам`янсько -Дніпровський район, с. Водяне, вул. Миру, 145а

про стягнення коштів

без виклику представників сторін

Суть спору

21.04.2020 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Укртранссервіс-Груп , м. Харків до відповідача Виконавчого комітету Водянської сільської ради Кам`янсько - Дніпровського району Запорізької області, Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Водяне про стягнення заборгованості в розмірі 11 396,77 грн.

21.04.2020 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Горохову І.С.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України).

Судом встановлено, що позивачем не подано належних доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Статтею 6 Господарського процесуального кодексу України визначено, що в господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси.

Відповідно до абз. 20 п. 17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

01.12.2018 в газеті Голос України (№ 229 (6984) опубліковано оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Дослідна експлуатація системи розпочинається з 1 березня 2019 року у складі наступних підсистем (модулів): Єдиний контакт-центр судової влади України; Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами; Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет); Офіційний веб-портал Судова влада України ; Єдиний державний реєстр судових рішень; Підсистема Електронний суд ; Модуль Автоматизований розподіл ; Модуль Судова статистика . З 1 січня 2019 року підсистема ЄСІТС функціонує в тестовому режимі.

Відповідно до наказу Держаної судової адміністрації України від 22.12.2018 № 628 Про проведення тестування підсистеми Електронний суд у місцевих та апеляційних судах , наказано запровадити тестовий режим експлуатації підсистеми Електронний суд у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах). Місцевим та апеляційним судам - у ході тестового режиму експлуатації підсистеми Електронний суд керуватися вимогами Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (із змінами і доповненнями), у частині функціонування підсистеми електронного суду.

Згідно з п. п. 1, 2 розділу XI (підсистема електронного суду) Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (із змінами і доповненнями), обмін електронними документами між судом, ОСП, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду. Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.

01.03.2019 в газеті Голос України (№ 42 (7048) від 01.03.2019) відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 № 624/0/15-19 опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті Голос України (№ 229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Таким чином, після публікації цього оголошення, зміни, передбачені Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , пов`язані з початком функціонування ЄСІТС, не набувають чинності.

Електронний суд є модулем ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні документи до суду, органів суддівського самоврядування та забезпечення або інших учасників судового процесу, які зареєстрували свої офіційні електронні адреси, а також отримувати від них інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші процесуальні документи. Доступ до сервісів Електронного суду забезпечуються через Електронний кабінет користувачів. Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет) є модулем Загальної підсистеми ЄСІТС.

Разом з цим, на даний час в Господарському суді Запорізької області підсистема Електронний суд працює в тестовому режимі і специфіка використання підсистеми Електронний суд у тестовому режимі не дозволяє здійснювати ідентифікацію Електронних кабінетів (офіційних електронних адрес) зареєстрованих у системі користувачів.

Відповідно до п. 17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: 17.1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; 17.2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів; 17.3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

За таких обставин, до початку функціонування у Господарському суді Запорізької області Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи позовні заяви та інші процесуальні документи, що в ході запровадженого тестового режиму використання вказаної системи надходять до суду в електронній формі, переводяться у паперову форму; надсилання позивачами копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи здійснюється у загальному порядку.

Належними доказами направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Суду надаються їх оригінали у паперовій формі або електронні копії відповідних паперових документів.

Електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документу засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію.

За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки до поданої позовної заяви не додано доказів надсилання відповідачу її копії та копії доданих до неї документів в паперовій формі, суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачу десятиденний строк, з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню корона вірусної хвороби, а саме подання доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та копій доданих до неї документів в паперовій формі листом з описом вкладення.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Укртранссервіс-Груп , м. Харків до відповідача Виконавчого комітету Водянської сільської ради Кам`янсько -Дніпровського району Запорізької області, Запорізька область, Кам`янсько -Дніпровський район, с. Водяне про стягнення коштів, залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню корона вірусної хвороби, шляхом подання до суду письмової заяви із значенням відповідних відомостей, а саме:

- надати суду документи, які підтверджують відправлення або вручення Виконавчому комітету Водянської сільської ради Кам`янсько - Дніпровського району Запорізької області, Запорізька область, Кам`янсько - Дніпровський район, с. Водяне копій позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення із зазначенням поіменного переліку предметів вкладення).

3. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.

4. Ухвала набирає законної сили 27.04.2020 та оскарженню не підлягає.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.04.2020
Оприлюднено28.04.2020
Номер документу88927600
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1017/20

Судовий наказ від 14.08.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Судовий наказ від 14.08.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Рішення від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні