Ухвала
від 27.04.2020 по справі 686/14760/19
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/14760/19

Провадження № 1-кс/686/5300/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2020 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому, в режимі відеоконференції з Києво-Святошинським районним судом Київської області і Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області клопотання прокурора відділуорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванням,яке здійснюєтьсяслідчими Територіальногоуправління Державногобюро розслідувань,розташованого умісті Хмельницькому,що поширюєсвою діяльністьна Житомирськуобласть прокуратуриЖитомирської області ОСОБА_3 про продовження строку покладених обов`язків, у зв`язку з застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, з вищою освітою, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , проживаючому по АДРЕСА_2 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого,

у кримінальному провадженні №62019240000000181,

ВСТАНОВИВ:

17.04.2020 року прокурор відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Житомирську область прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку застосування покладених відповідно до ст. 194 КПК України обов`язків відносно ОСОБА_5 , посилаючись на те, що продовжують існувати передбачені ст. 177 КПК України ризики.

Дослідивши подані матеріали, заслухавши думку прокурора та слідчого, які наполягають на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника, які заперечують щодо його задоволення, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019240000000181 від 13 березня 2019 року за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3ст. 206-2, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2ст. 27 ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України, директора ТОВ «Оптимум фактор» ОСОБА_5 за ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» ОСОБА_8 за ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, заступника начальника Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України ОСОБА_9 за ч. 4 ст. 190 КК України.

22.08.2019року ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, а саме у тому, що ОСОБА_10 діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема спільно з підписантом ТОВ «Оптимум фактор» ОСОБА_7 , директором ТОВ «Оптимум фактор» ОСОБА_5 , директором ТОВ «НВП «Укргеологстром» ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , Державним реєстратором Комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» ОСОБА_15 , а також з іншими невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами, організували та протиправно заволоділи майном ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр» статутний капітал якого становить 13518756,86 грн., а загальний капітал ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр» 227590000 грн., шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів, печаток та штампів підприємства, що заподіяло велику шкоду законним інтересам осіб, тобто засновникам в особі ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», маючи на меті подальшу його реалізацію для третіх осіб та розподілення отриманих за її наслідками коштів між співучасниками вчинення злочину.

Так, на виконання розробленого злочинного плану, ОСОБА_10 , як організатор та виконавець злочину, залучив до вчинення злочину, у тому числі шляхом підбурення (схиляння) у вигляді підкупу, інших співучасників, а саме підписанта ТОВ «Оптимум фактор» ОСОБА_7 , який в свою чергу, з метою забезпечення організації вчинення вказаного злочину, залучив до його вчинення у якості виконавців та пособників підконтрольних йому осіб, а саме директора ТОВ «Оптимум фактор» ОСОБА_5 , директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та Державного реєстратора Комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» ОСОБА_15 .

Після цього, ОСОБА_7 спільно з підконтрольними йому вищевказаними особами, діючи на виконання злочинного плану, шляхом вчинення завідомо безпідставних правочинів з використанням підроблених документів і печаток, та подальшого вчинення на підставі них в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідних реєстраційних дій, незважаючи на встановлені судами обмеження у вигляді арештів на корпоративні права ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», 05.02.2019 та 08.02.2019, використовуючи ключ Державного реєстратора КП «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» ОСОБА_15 , внесли зміни до уставних документів юридичної особи, органу управління, змін складу інформації про засновників юридичної особи, зміни до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в уставних документах, змін відомостей про керівника юридичної особи, зміну складу підписантів та інші зміни стосовно ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», цим самим забезпечили перехід (перереєстрацію) корпоративних прав та майна цього товариства, статутний капітал якого становить 13 518 756,86 грн., у власність підконтрольного їм ТОВ «Оптимум фактор», і таким чином заволоділи ним, тобто спричинили велику шкоду законним інтересам осіб, тобто засновникамв особі ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», маючи на меті подальшу його реалізацію для третіх осіб та розподілення отриманих за її наслідками коштів між собою.

В подальшому, протиправно заволодівши корпоративними правами та майном ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та інші невстановлені на даний час слідством підконтрольні організатору особи, мали реальну можливість ним розпоряджатися, але водночас були обізнаними про створення перешкод щодо такого розпорядження законними власникамита представниками ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр» в особі директора ОСОБА_16 , шляхом звернення в межах чинного законодавства до Господарського суду Полтавської області з позовною заявою про визнання недійсними незаконно вчинених ними фіктивних правочинів та реєстраційних дій, які дали їм можливість протиправно заволодіти майном та корпоративними правами указаного товариства.

У зв`язку з цим, ОСОБА_10 , ОСОБА_7 разом із вищевказаними спільниками, продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою забезпечення досягнення злочинного результату, а саме реалізації протиправно привласненого майна та корпоративних прав ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», розподілення отриманих за її наслідками коштів між спільниками скоєння злочину і недопущення його викриття, шляхом здійснення тиску на законних представників ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», за невстановлених на даний час слідством обставин, вирішили протиправно заволодіти майном засновників ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр» шляхом вчинення вимагання у них передачі їм 10000000 (десять мільйонів) грн., з погрозою обмеження їх прав та законних інтересів, а саме у разі невиконання їхніх вимог щодо передачі указаної суми грошових коштів погрожували реалізувати майно та корпоративні права у вигляді часток в статутному капіталі підприємства третім особам, таким чином отримавши грошові кошти, які мали на меті частково розподілити між співучасниками злочину, а також частково вивести на рахунки банківських установ іноземних держав з метою забезпечення їх подальшого використання у власних цілях.

За цих же обставин, заступник начальника Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час слідством особами з числа керівників та інших службових осіб Держгеонадр, а також директором ТОВ «НВП «Укргеологстром» ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , скориставшись обставинами забезпечення своїми спільниками тиску на представників ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», упродовж березня - червня 2019 року вчинили шахрайство стосовно директора ТОВ «Новогородецький кар`єр» та ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр» ОСОБА_16 .

Так, ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , заздалегідь домовившись про спільне вчинення злочину, будучи обізнаними, в силу займаних посад, роду діяльності та вище вказаних обставин, про здійснення ОСОБА_16 діяльності на посадах директора ТОВ «Новогородецький кар`єр» та ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», у тому числі про здійснення у період з 25.02.2019 по 11.03.2019, на підставі повідомлення тимчасово виконуючого обов`язки Голови Державної служби геології та надр України ОСОБА_17 , про проведення планової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері надрокористування на очолюваним нимТОВ «Новогородецький кар`єр», якому надано дозвіл на користування надрами №4528 від 06.12.2007, у проведенні якої приймав участь особисто ОСОБА_9 , усвідомлюючи протиправність своїх дій, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, тобто заволодіння майном ОСОБА_16 , вчинили шахрайство, а саме діючи шляхом обману, представили останньому проект акту складеного за наслідками проведення вказаної перевірки із зазначеними у ньому штучно створеними недоліками і висловили про нібито виявлення допущених, у ході здійснення діяльності очолюваного ним ТОВ «Новогородецький кар`єр», порушень положень нормативно-правових актів у сфері надрокористування, які являються підставою для вжиття заходів державного контролю, зокрема призупиненням дії спеціального дозволу на користування надрами, не видання його оновленої редакції, тобто фактичним зупиненням діяльності очолюваного ним підприємства, за відвернення чого, а саме зміну змісту акту з виключенням порушень, відповідне не вжиття заходів державного контролю, зокрема не призупиненням дії спеціального дозволу на користування надрами, видання його оновленої редакції, висловили вимогу передати їм кошти у сумі 30 000 доларів США, що за курсом НБУ (26,40 грн.за 1 долар США) станом на 29.05.2019 становить 792000 грн., і становить особливо великі розміри.

07.05.2019 р., о 00 годині 10 хвилин, ОСОБА_16 , діючи на вимогу ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , прибув до автозаправної станції «Шел», що розташована на в`їзді в м. Бориспіль,зі сторони м. Києва, де зустрівся з ОСОБА_7 та в салоні власного автомобіля марки «РенджРовер», д.н.з. НОМЕР_1 , передав, а ОСОБА_7 , діючи у власних інтересах та інтересах своїх спільників ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , одержав 5 000 (п`ять тисяч) доларів США,за нібито не вжиття заходів державного контролю, зокрема призупиненнядії спеціального дозволу на користування надрами, не видання йогооновленої редакції, тобто відвернення фактичного зупинення діяльності ТОВ «Новогородецький кар`єр», і таким заволодів чужим майном у значних розмірах шляхом обману.

Не зупиняючись на вчиненому, діючи на вимогу ОСОБА_7 , а також ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , 03.06.2019, близько 16 години 30 хвилин ОСОБА_16 прибув у приміщення відділення АТ КБ «ПриватБанк» за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 61/17, де передав ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , які діяли спільно з ОСОБА_8 , раніше обумовлену суму грошових коштів у розмірі 390000 (триста дев`яносто тисяч) доларів США, що згідно офіційного курсу Національного банку України станом на 03.06.2019 становить 10510500 (десять мільйонів п`ятсот десять тисяч п`ятсот) гривень за не обмеження прав (законних інтересів) осіб, тобто (засновників, учасників, акціонерів, членів) ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», а саме не передачі корпоративних прав (акцій, часток) підприємства третій особі, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах законним інтересам осіб, (засновникам, учасникам, акціонерам, членам) підприємства, в особі ТОВ «Мало-Кохнівський кар`єр», а також водночас передав останнім грошові кошти в розмірі 25000 (двадцяти п`яти тисяч) доларів США, що згідно офіційного курсу Національного банку України станом на 03.06.2019 становить 673750 (шістсот сімдесят три тисячі сімсот п`ятдесят) гривень,за нібито вирішення питання щодо не вжиття заходів державного контролю, зокрема призупинення дії спеціального дозволу на користування надрами, тобто відвернення фактичного зупинення діяльності ТОВ «Новогородецький кар`єр», після чого злочинна діяльність ОСОБА_7 ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інших співучасників, була викрита та припинена внаслідок їх затримання, в порядку ст. 208 КПК України, співробітниками правоохоронних органів.

Дана підозрає обґрунтована,адже підтверджується: протоколом прийняттяу ОСОБА_16 заяви,повідомленням провчинене кримінальнеправопорушення аботаке щоготується від13.03.2019р.щодо вчиненняшахрайських дійу великихрозмірах ОСОБА_9 , ОСОБА_8 ; листами ВКРДКР СБУкраїни,з інформуваннямпро причетність ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 до вчиненнязлочинів стосовнодиректора ТОВ«Мало-Кохнівськийкар`єр» таТОВ «Новогородецькийкар`єр» ОСОБА_16 ; протоколами допитусвідка ОСОБА_16 ; протоколом допитусвідка ОСОБА_16 ; протоколом допитусвідка ОСОБА_18 ; протоколами оглядута врученняречей (грошовихкоштів) ОСОБА_16 ; протоколом обшукуприміщення відділення«Приватбанк»,що заадресою:м.Київ,вул.Саксаганського,61/17,від 03червня 2019року;протоколом допитупредставника потерпілогоТОВ «АЙСІІНДАСТРИЗ ХОЛДИНГЗ» ОСОБА_19 від 06червня 2019року; протоколом тимчасовогодоступу доречей ідокументів від18червня 2019року; протоколом оглядувід 21серпня 2019року,речей ідокументів,які буливилучені вході затримання ОСОБА_5 ; протоколом допитупредставника потерпілоговід 09липня 2019року; протоколом протимчасовий доступдо речейі документіввід 15жовтня 2019року доДепартаменту державноїреєстрації виконавчогокомітету Кременчуцькоїміської ради; протоколом протимчасовий доступдо речейі документіввід 30жовтня 2019року Бориспільськогоміськрайонного судум.Києва; рішенням Господарськогосуду Полтавськоїобласті від04.06.2019справа №917/171/19; постановою Східногоапеляційного господарськогосуду від10жовтня 2019року справа№917/171/19; протоколами за результатами негласних слідчих (розшукових) дій.

Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 05 червня 2018 року відносно ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави розміром 576300 грн., терміном до 31.07.2019 року.

07 червня 2019 року ОСОБА_5 внесено визначений слідчим суддею розмір застави.

Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 27.02.2020 року продовжено до 27.04.2020 року строк дії покладених на ОСОБА_5 обов`язків у зв`язку з обранням вищезгаданого запобіжного заходу.

У зв`язку із тим, що під час досудового розслідування слід вчинити ще ряд слідчих та інших процесуальних дій, ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 27.02.2020 року строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до дванадцяти місяців.

На даний час продовжують існувати, визначені ст. 177 КПК України, ризики, а саме переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчиняти дії спрямовані на знищення, приховання або спотворення речей чи документів, що мають важливе значення для досудового розслідування та відомості, які у них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, вчиняти вплив на свідків, інших підозрюваних, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, у тому числі шляхом вчиненняінших кримінальних правопорушень (залякування, підкуп, фізичний вплив), адже ОСОБА_9 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 України,покарання заяке передбачає позбавлення волі на строк від п`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна., а тому приходжу до висновку, що підозрюваному ОСОБА_5 слід продовжити строк дії визначених ст. 194 КПК України обов`язків, визначених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 05.06.2019 року.

Строк дії обов`язків визначається в межах строку досудового розслідування.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 177, 178, 181, 194, 196, 199 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити по 04 червня 2020 року строк дії покладених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 05.06.2019 року на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України,визначених ст. 194 КПК України обов`язків:

-прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

-утримуватися від спілкуватися із свідками у даному кримінальному провадженні;

-залишити на зберіганні у відповідному органі державної влади свій паспорт для виїзду за кордон.

У разі невиконання покладених обов`язків, застава звертається в дохід держави.

Ухвала діє по 04 червня 2020 року включно.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали проголошено 27.04.2020 року.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.04.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу88942672
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків

Судовий реєстр по справі —686/14760/19

Ухвала від 12.10.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Колієв С. А.

Ухвала від 01.06.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 02.06.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 21.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Сарбей О. Ф.

Ухвала від 28.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 27.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 24.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 23.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Колієв С. А.

Ухвала від 27.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 24.04.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні