Справа № 383/372/20
Номер провадження 2/383/231/20
УХВАЛА
27 квітня 2020 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Бондаренка В.В., в приміщенні Бобринецького районного суду Кіровоградської області, розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору оренди землі, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у якому просив розірвати договір оренди землі, укладений 23.11.2011 року між ОСОБА_1 та фізичною-особою підприємцем ОСОБА_2 , який зареєстровано у відділі Держкомзему у Бобринецькому районі 05.03.2012 року за №352088764001579.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви, а також до документів, які додаються до неї, встановлені ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Вказана вище позовна заява підлягає залишенню без руху, так як оформлена з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п. 5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 року, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
З доданих до позовної заяви доказів, а саме копій письмових доказів вбачається, що вони не відповідають вимогам ч.2 ст.95 та ч.5 ст.177 ЦПК України, оскільки копії вказаних письмових доказів належно не засвідчені.
Крім того, згідно вимог п. 3 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що в позові позивачем порушено вимоги майнового характеру.
Однак, всупереч вказаним вимогам закону позивачем в позовній заяві не вказана ціна позову та розрахунок розміру орендної плати, яку позивач мав би отримати за договором оренди землі за три роки до кінця його дії.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно положень ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривень.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До матеріалів позовної заяви додано оригінал квитанції про сплату судового збору в сумі 840 грн. 80 коп.
Виходячи з наведеного, позивач після визначення ціни позову має доплатити суму судового збору, відповідно до встановлених Законом України Про судовий збір ставок за подання до суду позовної заяви майнового характеру.
В силу вимог ч. ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладені обставини, приходжу до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог передбачених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а тому вважаю доцільним залишити позовну заяву без руху та надати строк для виправлення недоліків позову який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснити позивачу, що в разі невиконання ухвали в зазначений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 260 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору оренди землі - залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 виправити недоліки позову протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, а саме:
належно засвідчити копії доданих до позовної заяви письмових доказів, при цьому зазначивши: Згідно з оригіналом , назву посади, особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, дату засвідчення копії;
визначити та зазначити в позовній заяві ціну позову згідно якої доплатити судовий збір;
надати розрахунок розміру орендної плати, яку позивач мав би отримати за договорами оренди землі за три роки до кінця дії договорів.
Виправлення зазначених недоліків передбачає подання позивачем позовної заяви в новій редакції з доданими до неї документами для суду та її копії відповідно кількості сторін.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів УК у Бобринецькому районі / Бобринецький район /22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37928321
Банк отримувача Казначейство України
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA778999980313171206000011064
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу:
*;101;
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана суддею 27.04.2020 року.
Суддя В.В. Бондаренко
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88944925 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Бондаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні