ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
28 квітня 2020 року Черкаси справа №925/489/20
Суддя господарського суду Черкаської області Кучеренко О.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельне підприємство Євробудстандарт до Черкаського навчально-виховного комплексу Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34 Черкаської міської ради Черкаської області про скасування рішення та визнання договору укладеним,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельне підприємство Євробудстандарт звернулося із позовом у Господарський суд Черкаської області, у якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення тендерного комітету Черкаського навчально-виховного комплексу Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34 Черкаської міської ради Черкаської області, яке оформлене протоколом №10 від 30.03.2020 про відхилення тендерної пропозиції ТОВ Будівельне підприємство Євробудстандарт та рішення про відміну процедури відкритих торгів згідно предмету закупівлі Капітальний ремонт будівлі (спортивний зал) НВК ЗОШ №34 (45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) оголошення ИА-2019-07-10-003027-b.
визнати укладеним між Черкаським навчально-виховним комплексом Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34 Черкаської міської ради Черкаської області та Товариством обмеженою відповідальністю Будівельне підприємство Євробудстандарт договору про виконання робіт в редакції запропонованій позивачем
Відшкодувати за рахунок відповідача витрати зі сплати судового збору у сумі 2102,00грн та витрати на правову допомогу .
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Станом на 1 січня 2020 року статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (визнання протиправним, скасування рішення та визнання договору укладеним). Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, судовий збір, який підлягає сплаті за подання даного позову до суду становить 4204,00 грн. Доказів сплати судового збору або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, позивач не надав. Про відсутність зазначеного у додатках до позовної заяви доказу сплати судового збору у сумі 2102,00 грн був складений акт від №6255/20 від 23.04.2020 про те, що під час відкриття конверта (пакета) позивача виявлено відсутність доказу сплати судового збору, який вказаний у пункті 17 додатків до позовної заяви.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 174, статтями 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду докази сплати судового збору у сумі 4204,00 грн до Державного бюджету України або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не підлягаю оскарженню.
Суддя Кучеренко О.І.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2020 |
Оприлюднено | 29.04.2020 |
Номер документу | 88954699 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні