Рішення
від 27.04.2020 по справі 902/803/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

"27" квітня 2020 р. Cправа № 902/803/19

Суддя Господарського суду Вінницької області Міліціанов Р.В., розглянувши без виклику представників сторін та третіх осіб матеріали справи

за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділлялатінвест", вул. Забужжя, буд. 11, смт. Тиврів, Тиврівський район, Вінницька область, 23300, код - 35212563

до : Приватного сільськогосподарського підприємства "Аграрник", проспект Центральний, буд. 67, офіс, 424, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54017, код - 32966797

за участю третьої особи, яка заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунального підприємства "Центр державної реєстрації" Садківської сільської ради, вул. Тімірязіва, 40, с. Садки Житомирський район, Житомирська область, 12411

про визнання недійсним договору суборенди землі №6.10/17 від 06.11.2017 року

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Господарського суду Вінницької області знаходиться справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділлялатінвест" до Приватного сільськогосподарського підприємства "Аграрник" про визнання недійсним Договору суборенди землі №6.10/17 від 06.11.2017 щодо земельної ділянки кадастровий номер 0524583500:01:001:0087.

Так, ухвалою суду від 07.10.2019 року відкрито провадження у справі № 902/803/19 у порядку загального позовного провадження та призначено справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні на 06.11.2019 року.

15.04.2020 року суд ухвалено рішення, відповідно до якого задоволено позовні вимоги повністю.

16.04.2020 року до суду надійшла заява представника позивача про судові витрати, у якій заявлено до стягнення 1 921,00 грн судового збору та 15 000,00 грн - витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвалою суду від 17.04.2020 року призначено судове засідання щодо розподілу судових витрат на 27.04.2020 року о 10.00. яку направлено сторонам справи.

Представники сторін до суду не прибули, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлялись належним чином, ухвалою суду, яка надсилалась рекомендованою кореспонденцією.

З огляду на вищевказане, враховуючи наявні в справі докази стосовно повідомлення сторін про розгляд справи в заяви, а також той факт, що у відповідності до п. 4 ст. 244 ГПК України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви, судом вирішено розглянути заяву позивача про стягнення витрат на правову допомогу за відсутності представників сторін.

Розглянувши матеріали справи та заяву (б/н від 16.04.2020 року) на підтвердження понесення позивачем витрат зі сплати правничої допомоги, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 221 ГПК України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.

Згідно із п. 3 ч. 1, ч. 3 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати, на професійну правничу допомогу.

Згідно із ч.ч. 1-3 ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Частиною 4, 5 ст. 126 ГПК України встановлено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Згідно із ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

Судом встановлено, що між Товариством з обмеженою відповідальністю "Поділлялатінвест" та адвокатом Варцаба С.А. укладено Договір про надання правової допомоги від 01.11.2018 року.

26.07.2019 року сторонами укладено Додаткову угоду до даного договору, якою погоджено предмет правової допомоги (представництво інтересів у спорі з Приватним сільськогосподарським підприємством "Аграрник"), підстави виплати гонорару (незалежно від результатів судового розгляду), строк його виплати (45 днів з моменту набранням рішенням законної сили).

За результатом наданих послуг сторонами підписано Акт про приймання - передачу наданих послуг від 16.04.2020 року. адвокатом виставлено рахунок №1 на оплату послуг в сумі 15 000,00 грн.

Зокрема, адвокатом здійснювалось ознайомлення з матеріалами справи, збирання необхідних доказів, консультування, підготовка позовної заяви та додавання до неї документів, участь у судових засіданнях, підготовка розрахунку витрат правової допомоги, збір додаткових доказів.

Пунктом 3.2 рішення Конституційного Суду України від 30.09.2009 р. № 23-рп/2009 передбачено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.

Отже, з викладеного слідує, що до правової допомоги належать й консультації та роз`яснення з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру; представництво у судах тощо (постанова Великої Палати Верховного Суду від 27.06.2018 р. у справі № 826/1216/16).

Визначені сторонами послуги пов`язані з предметом судового розгляду, включають підготовку позову, визначення правовою позиції по справі.

Згідно із ч. 5 ст. 126 ГПК України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Частиною 6 ст. 126 ГПК України встановлено, що обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Разом з цим, клопотання про зменшення розміру витрат, на професійну правничу допомогу адвоката до суду не подавалось. Заперечень щодо наданого позивачем розрахунку судових витрат також не подано.

З огляду на викладене, беручи до уваги факт понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу, а також враховуючи, що в порядку, визначеному п. 5 ст. 126 ГПК України не подано суду клопотання про їх зменшення, суд дійшов висновку про необхідність покладення зазначених витрат на відповідача у повному обсязі в сумі 15 000,00 грн.

Керуючись ст.ст. 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 18, 42, 45, 46, 73 ,74, 76, 77, 78, 79, 86, 91, 123, 126, 129, 221, ст.ст. 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 242, 244, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділлялатінвест" (б/н від 16.04.2020 року) про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Аграрник" (проспект Центральний, буд. 67, офіс, 424, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54017, код - 32966797) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділлялатінвест" (вул. Забужжя, буд. 11, смт. Тиврів, Тиврівський район, Вінницька область, 23300, код - 35212563) 15 000,00 грн - витрат на професійну правничу допомогу.

3. Видати наказ після набрання додатковим судовим рішенням законної сили.

4. Копію рішення надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Північно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Вінницької області.

Роз`яснити, що згідно положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)" (реєстр.№3275) від 30.03.2020 року, який набрав чинності 02.04.2020 року, строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Повне додаткове судове рішення складено 28.04.2020 року.

Суддя Міліціанов Р.В.

віддрук. 4 прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Забужжя, буд. 11, смт. Тиврів, Тиврівський район, Вінницька область, 23300)

3 - відповідачу (проспект Центральний, буд. 67, офіс, 424, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54017)

4 - третій особі ( АДРЕСА_1 . Тімірязіва, 40, с. Садки Житомирський район, Житомирська область, 12411)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.04.2020
Оприлюднено29.04.2020
Номер документу88980762
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/803/19

Судовий наказ від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Судовий наказ від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Рішення від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Рішення від 15.04.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 25.03.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 26.02.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 04.12.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 18.10.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні