Ухвала
від 29.04.2020 по справі 918/321/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

29 квітня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/321/20

Господарський суд Рівненської області у складі судді Горплюка А.М. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Державного підприємства "Жовківське лісове господарство"

до відповідача Малого підприємства - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛІСМА"

про стягнення заборгованості в сумі 223 837,73 грн.

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Жовківське лісове господарство" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовом до Малого підприємства - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛІСМА" про стягнення заборгованості в сумі 223 837,73 грн., з яких: 217 500,43 грн. основний борг, 3 262,50 грн. збитки від інфляції, 3 074,80 грн. 3% річних. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання згідно Договору купівлі-продажу необробленої деревини від 03.01.2019 №19/01.

Ухвалою від 13.04.2020 позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви - подання доказів сплати судового збору у розмірі 3 357,57 грн.

27.04.2020 на адресу суду надійшла заява Державного підприємства "Жовківське лісове господарство" на виконання вимог ухвали від 13.04.2020 про усунення недоліків позовної заяви.

Згідно ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Нормами ч. 1 ст. 176 ГПК України, зокрема встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 174 цього Кодексу.

Положеннями ч. 1 ст. 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно із ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 210200,00 грн.); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 1051000,00 грн.).

Відповідно до ст. 248 ГПК України суд розглядає справу у порядку спрощеного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. Враховуючи викладене, суд звертає увагу відповідача на право подати відзив на позовну заяву у встановлений судом строк. Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Частиною 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

У позовній заяві, серед іншого, позивач просить здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали позовної заяви, врахувавши ціну позову, характер спірних правовідносин, предмет доказування, суд дійшов висновку про те, що подані матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі, а також оскільки вказана справа згідно статті 12 ГПК України відноситься до малозначних, суд, виходячи з положень ч. 1 ст. 247, ч. 5 ст. 252 ГПК України, дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та виклику сторін.

Керуючись ст. ст. 12, 120, 162, 176, 234, 247, 250 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та без виклику сторін.

3. У випадку наявності у сторін заперечень проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, наявності клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, встановити відповідачу строк для подання відповідних заперечень та/або клопотання - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, а позивачу - не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.

4. Встановити відповідачу строк:

- не пізніше ніж протягом 15 днів з дня вручення цієї ухвали подати суду відзив на позов з документальним і нормативним обґрунтуванням своїх доводів, який відповідатиме приписам ст. 165 ГПК України. Відзив на позов з долученими до нього документами завчасно направити позивачу, докази відправки надати суду;

- не пізніше ніж протягом 3 днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення на відповідь на відзив, які завчасно надіслати позивачу, докази відправки надати суду.

5. Встановити позивачу строк:

- не пізніше ніж протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов подати відповідь на відзив. Відповідь на відзив завчасно направити відповідачу, докази відправки надати суду.

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 ГПК України).

7. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

8. Попередити сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 118 ГПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Суддя А.М. Горплюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення29.04.2020
Оприлюднено30.04.2020
Номер документу88982149
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/321/20

Судовий наказ від 03.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Рішення від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 13.04.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні