Справа № 577/5338/19
Провадження № 1-кс/577/3562/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" квітня 2020 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника заявника ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву власника майна ОСОБА_4 про роз`яснення ухвали слідчого судді, -
В С Т А Н О В И В :
Власник майна ОСОБА_4 звернувся до суду з заявою про роз`яснення порядку виконання ухвали слідчого судді Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 21 листопада 2019 року, якою накладено арешт у кримінальному провадженні №12019200080001165, а саме, чи зобов`язаний слідчий повернути йому автомобіль марки «Урал» д.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу під розписку, чи може він використовувати транспортний засіб та свідоцтво про його реєстрацію та зберігати. Вказане клопотання обґрунтовує тим, що в ухвалі слідчого судді не зазначено, подальше місце зберігання його майна, не визначено порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб, та чи зобов`язаний слідчий повернути йому автомобіль марки «Урал» д.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, під збережену розписку та чи може він використовувати для власних потреб з метою отримання доходу для сім`ї , оскільки цей автомобіль єдине джерело його заробітку, що суттєво позначається на його інтересах та інтересах його сім`ї.
В судове засідання ОСОБА_4 та представник органу, яким проводиться досудове розслідування, в судове засідання не з`явилися, належним чином повідомлені про час і місце судового розгляду. Їх неявка не перешкоджає розгляду заяви.
Представник заявника, адвокат ОСОБА_3 , заяву ОСОБА_4 підтримує. Просить роз`яснити порядок виконання ухвали від 21 листопада 2019 року, оскільки невизначеність подальшого місця зберігання автомобіля стала підставою для відмови слідчим у поверненні ОСОБА_4 його автомобіля.
Заслухавши представника заявника, дослідивши письмові матеріали заяви та матеріали клопотання про накладення арешту, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.380 КПК України якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
За змістом вказаної статті роз`яснення рішення це викладення суті рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Тобто, здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. У ході роз`яснення рішення суд повинен тлумачити юридичні терміни, а не загальновживані слова.
Слідчим суддею встановлено, що на підставі ухвали слідчого судді Конотопського міськрайонного суду 21 листопада 2019 року задоволено клопотання слідчого повністю і накладено арешт на вилучене 14 листопада 2019 року майно, в тому числі, і автомобіль марки «Урал» д.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що належать ОСОБА_4 , шляхом заборони відчуження вказаного майна. (а.с.28 матеріалів клопотання). Ухвалою Сумського апеляційного суду від 31 січня 2020 року ухвалу слідчого судді від 21 листопада 2019 року залишено без змін (а.с. 64-66 матеріалів клопотання).
Як вбачається зі змісту ухвали 21 листопада 2019 року, слідчим суддею було встановлено вимоги клопотання слідчого, який прохав лише заборону відчуження автомобіля «Урал» д.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, що належать ОСОБА_4 , що клопотання було заявлено у кримінальному провадженні за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 246 КК України, якою передбачено відповідальність саме за незаконну порубку лісу, з`ясовано думку слідчого, в судовому засіданні, який клопотання підтримував і не заперечував проти передачі автомобіля та документів на нього володільцю, а просив лише заборонити їх відчуження, думку інших учасників судового розгляду та інші обставини, встановлення яких надало підстави про задоволення клопотання слідчого у повному обсязі. При цьому, застосовано найменш обтяжливий спосіб арешту вказаного майна- заборона відчуження. Тобто, власник, в даному випадку ОСОБА_4 , не був позбавлений права володіння та користування, які, з огляду на вимоги статті 317 ЦК України, є складовими змісту права власності, а, в силу ст. 321 ЦК України, є непорушними. Власника обмежено у здійсненні лише розпорядження шляхом заборони відчуження і вказане не позбавляє можливості повернення володільцю його майна і зберігання в нього, за його заявою.
Керуючись ст. 380 КПК України, слідчий суддя,-
П о с т а н о в и в :
Роз`яснити ухвалу слідчого судді Конотопського міськрайонного суду від 21 листопада 2019 року в тому, що володілець автомобіля «Урал» д.н.з. НОМЕР_1 не позбавлений права володіння та користування вказаним автомобілем та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, які можуть бути повернуті володільцю і зберігатися в нього за його заявою.
Ухвала не оскаржується
СуддяОСОБА_1
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89000058 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Семенюк І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні