Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про виправлення описки
30 квітня 2020 р. Справа №200/14078/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про виправлення описки у виконавчому листі в адміністративній справі № 200/14078/19-а за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
23 квітня 2020 року, Головне управління ДПС у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з заявою, в якій просить суд: виправити помилку, допущену при оформленні виконавчого листа по справі № 200/14078/19-а, зазначивши вірно строк пред`явлення виконавчого документу до виконання.
Частиною 3 статті 374 КАС України передбачено, що суд розглядає заяву про виправлення помилки у виконавчому документі в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
У судове засідання, призначене на 30 квітня 2020 року повноважні представники сторін не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи викладені норми, суд вважає за можливе розглянути заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про виправлення помилки у виконавчому документі в порядку письмового провадження.
Вирішуючи питання про виправлення помилки у виконавчому листі по суті, суд виходить з наступного.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 10 лютого 2020 року адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 43142826, юридична адреса: 87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Італійська, 59) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) про стягнення податкового боргу задоволено. Стягнуто з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) податковий борг в розмірі 27 146,01 грн., а саме: орендна плата з фізичних осіб (код бюджетної класифікації: 18010900) в сумі 27 146,01 грн. (отримувач: Мангушське УК/смт. Мангуш/18010900, рахунок: UA338999980000033211815005331, ОКПО: 37870942, КЕКД: 18010900).
Вказане судове рішення набрало законної сили 11 березня 2020 року.
25 березня 2020 року, Донецьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист по справі № 200/14078/19-а, в якому, окрім іншого вказано строк пред`явлення виконавчого документа до виконання до 12 березня 2020 р. .
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Частиною 3 статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон №1404) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до статті 4 Закону №1404 у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред`явлення рішення до виконання.
Таким чином, суд зазначає, що виконавчий лист по справі видається на підставі рішення суду, що набрало законної сили, судом, який ухвалив судове рішення.
Обов`язковими реквізитами виконавчого листа є, зокрема, строк пред`явлення рішення до виконання.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Враховуючи, що стягувачем у виконавчому листі по справі № 200/14078/19-а є державний орган, тому строк пред`явлення вказаного виконавчого документа до виконання становить три місяці з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
Отже, судом встановлено, що при виготовленні виконавчого листа помилково зазначено строк пред`явлення виконавчого документа до виконання до 12 березня 2020 р. замість належного до 12 червня 2020 р. .
Статтею 374 КАС України врегульовано питання щодо виправлення помилок у виконавчому документі. Зокрема, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі. Про виправлення помилки у виконавчому документів суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про необхідність виправлення помилки у виконавчому листі по справі № 200/14078/19-а, виданому Донецьким окружним адміністративним судом 25 березня 2020 року, зазначивши строк пред`явлення його до виконання до 12 червня 2020 р. замість до 12 березня 2020 р. .
Керуючись ст. 374 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про виправлення описки у виконавчому листі в адміністративній справі № 200/14078/19-а за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Внести виправлення у виконавчий лист № 200/14078/19-а, виданий Донецьким окружним адміністративним судом 25 березня 2020 року, зазначивши строк пред`явлення виконавчого документа до виконання до 12 червня 2020 р. замість до 12 березня 2020 р. .
Ухвала про виправлення описки може бути пред`явлена до виконання разом з виконавчим листом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.04.2020 року.
Суддя П.В. Кочанова
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2020 |
Оприлюднено | 30.04.2020 |
Номер документу | 89009101 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кочанова П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні