Справа № 212/657/20
1-кп/212/466/20
У Х В А Л А
28 квітня 2020 року м. Кривий Ріг
Колегія суддів Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_4 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі, кримінальне провадження за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018040230001864 від 05.10.2018 року з обвинувальним актом за обвинуваченням ОСОБА_5 ,-
Сторони кримінального провадження та інші та учасники судового провадження: прокурор ОСОБА_6 , представник потерпілого ОСОБА_7 , обвинувачений ОСОБА_5 , захисник ОСОБА_8
ВСТАНОВИЛА:
До суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України внесений в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018040230001864 від 05.10.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_5 .
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просив постановити ухвалу про призначення судового розгляду, з викликом учасників кримінального провадження, прокурор вважає, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстав для повернення обвинувального акту невбачає.
Вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт з доданими до нього матеріалами, суд приходить до висновку, що обвинувальний акт підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акта прокурору, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
Колегією суддів встановлено істотне порушення вимог КПК України. Таким істотним порушенням вимог КПК України суд визнає невідповідність обвинувального акту положенням ст.291 КПК України.
До такого висновку колегія суддів, дійшла виходячи з того, що згідно з положеннями ст. 2 КПК України, одним із завдань кримінального провадження - є застосування до кожного учасника кримінального провадження належної правової процедури.
Обов`язок перевіряти обвинувальний акт на відповідність вимогам закону покладається на суд першої інстанції у підготовчому судовому засіданні.
Згідно з п.3 ч. ст.314 КПК України у підготовчому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.
Частиною 4 ст.110 КПК України встановлено, що обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування.
Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у ст.291 КПК України та має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження.
До обвинувального акта додається: 1) реєстр матеріалів досудового розслідування; 2) цивільний позов, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування; 3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 297-1цього Кодексу); 4) розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного; 5) довідка про юридичну особу, щодо якої здійснюється провадження, у якій зазначаються: найменування юридичної особи, її юридична адреса, розрахунковий рахунок, ідентифікаційний код, дата і місце державної реєстрації.
Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.
Таким чином, положеннями ст.291 КПК України визначено виключний перелік відомостей, які має містити обвинувальний акт, зокрема він жодним чином, до стадії безпосереднього дослідження доказів під час судового розгляду, не повинен розкривати зміст доказів, які є в розпорядженні органу досудового розслідування.
Разом з тим, викладені в обвинувальному акті фактичні обставини кримінального провадження порушують презумпцію невинуватості обвинуваченого ОСОБА_5 , оскільки виклад фактичних обставин та формулювання обвинувачення містять посилання на конкретні докази висновок судової будівельно-технічної експертизи та судово економічну експертизу (з розкриттям їх змісту), які є в розпорядженні сторони обвинувачення, що суперечить вимогам ч.4 ст.291 КПК України.
Окрім того, частина 3 ст. 291 КПК вказує, що обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.
В обвинувальному акті вказано, що він складений слідчим, однак не підписаний ним.
Вказані недоліки обвинувального акту та його невідповідності положенням ст.291 КПК України є суттєвими і перешкоджають призначити судовий розгляд кримінального провадження відносно ОСОБА_5 в суді а тому, судова колегія вважає за необхідне обвинувальний акт щодо ОСОБА_5 повернути прокурору.
Керуючись ст. ст. 110, 219, 314, 372 КПК України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018040230001864 від 05.10.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_5 , повернути прокурору Криворізької місцевої прокуратури № 3 Дніпропетровської області.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_2
Суддя ОСОБА_3
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89022392 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Ваврушак Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні