Заводський районний суд м.дніпродзержинська
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстраціясправа № 208/8475/19
№ провадження 1-кс/208/334/20
УХВАЛА
17 лютого 2020 р. м. Кам`янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого Кам`янського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 «Про надання дозволу на проведення обшуку», -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий, в провадженні якого знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019040160002365 від 22.12.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України, звернувся з погодженим з прокурором клопотанням, в якому просить суд надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , в якій мешкає завідувач відділення реанімації та анестезіології Кам`янської міської лікарні №9 ОСОБА_4 , з метою виявлення та вилучення: медичного препарату «Дипрофол»; документів, які б підтвердили факт придбання ОСОБА_4 медичного препарату «Дипрофол», та, інших речей та предметів, в тому числі комп`ютерної техніки, мобільного телефону ОСОБА_4 , оскільки в мобільному телефоні останнього може зберігатись інформація стосовно договірних відносин між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 щодо продажу медичного препарату «Дипрофол».
В судовому засіданні слідчий підтримав вищезазначене клопотання, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні.
Вислухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є, зокрема, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ст.8 КПК України, кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Європейський суд з прав людини у рішенні «Бєлоусов проти України» (заява № 4494/07 від 07.11.2014р.) п.104 нагадав, що будь-яке втручання згідно з пунктом 1 статті 8 Конвенції повинно бути виправданим у розумінні пункту 2 як таке, що здійснюється «згідно із законом» і є «необхідним у демократичному суспільстві» задля досягнення однієї або більше законних цілей, що в ньому наводяться (див., серед багатьох інших джерел, рішення у справах «Сільвер та інші проти Сполученого Королівства» (Silver and Others v. the United Kingdom), від 25 березня 1983 року, Series A № 61, с. 32, п. 84, та «Савіни проти України» (Saviny v. Ukraine), заява № 39948/06, п. 47, від 18 грудня 2008 року). Формулювання «згідно із законом» вимагає від оскаржуваного заходу як підґрунтя в національному законодавстві, так і його відповідності принципові верховенства права (див. «С. і Марпер проти Сполученого Королівства» (S. and Marper v. the United Kingdom) [ВП], заяви №№ 30562/04 і 30566/04, п. 95, ECHR 2008). Головною метою статті 8 Конвенції є захист особи від свавільного втручання державних органів (див., серед багатьох інших джерел, рішення від 27 жовтня 1994 року у справі «Кроон та інші проти Нідерландів» (Kroon and Others v. the Netherlands), п. 31, Series A № 297-C).
Згідно ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч.3 ст.234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Згідно ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Згідно ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Як встановлено судом в ході розгляду даного клопотання, 10.01.2020р. слідчим суддею в рамках вищевказаного кримінального провадження надано дозвіл органу досудового розслідування здійснити обшук приміщення вищевказаної квартири з метою виявлення медичного препарату «Дипрофол», та документів на його продаж.
Здійснивши обшук вищевказаного приміщення, слідчий повторно звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в квартирі ОСОБА_4 з метою виявлення та вилучення крім медичного препарату «Дипрофол», та документів на його продаж, наступних речей: комп`ютерної техніки та мобільного телефону ОСОБА_4 .
Як вбачається з матеріалів, доданих до клопотання, вказаний обшук орган досудового розслідування має намір провести в рамках кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України, а саме за фактом неналежного виконання професійних обов`язків завідувачем відділення реанімації та анестезіології Кам`янської міської лікарні №9 ОСОБА_4 .
Водночас, вивчивши матеріали даного клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про те, що, слідчим, на виконання вимог ч.5 ст.234 КПК України, не доведено наявність достатніх підстав вважати, що, комп`ютерна техніка та мобільний телефон ОСОБА_4 мають значення для досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження; і відомості, які містяться у вказаних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Таким чином, оскільки слідчим, в ході розгляду даного клопотання, не доведено обставини, визначені ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя, керуючись ст.ст.2,8, 234 КПК України, -
У х в а л и в:
Відмовити у задоволенні клопотання слідчого Кам`янського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 «Про надання дозволу на проведення обшуку».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89022546 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Нельга Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні