Ухвала
від 04.05.2020 по справі 927/125/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

04 травня 2020 року м. Чернігів справа № 927/125/20

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1 - Д 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50 (адреса для листування) Відповідачі: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю ФІРМА СТАР КОМПАНІ 14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 47/1 2. ОСОБА_1 АДРЕСА_1 про стягнення 185 979 грн. 19 коп.

ВСТАНОВИВ:

19 лютого 2020 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК до Товариства з обмеженою відповідальністю ФІРМА СТАР КОМПАНІ та ОСОБА_1 про стягнення солідарно 185 979,19 грн. заборгованості за відсотками за користування кредитом, виданого на підставі заяви від 29.10.2014р. про приєднання до умов та правил надання банківських послуг.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачами взятих на себе зобов`язань щодо своєчасної сплати відсотків за користування кредитними коштами.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2020р., зокрема:

прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі;

постановлено здійснювати розгляд позовної заяви за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами;

встановлено процесуальні строки: для подання відповідачами відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали; для подання позивачем відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву; для подання відповідачами заперечення - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив;

роз`яснено відповідачам, що у разі подання відзиву на позов його зміст та порядок подання повинні відповідати ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.

10 березня 2020 року, в межах встановленого судом процесуального строку, відповідачами подано спільний відзив на позовну заяву від 10.03.2020р., в якому відповідачі проти позовних вимог заперечили.

Згідно ст. 2, 13 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь - якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Одним із основних принципів господарського судочинства є змагальність сторін.

Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право, зокрема: подавати докази; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Учасники справи зобов`язані, зокрема: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Положеннями ст. 161, 165 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявою по суті справи, зокрема, є відзив на позовну заяву (відзив).

У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються, зокрема, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

В порушення вищевказаних норм процесуального законодавства ТОВ ФІРМА СТАР КОМПАНІ не надіслало копію відзиву та доданих до нього документів АТ КБ ПРИВАТБАНК у зв`язку з чим позивач не мав можливості подати відповідь на відзив, оскільки справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідач-1 не виконав свій обов`язок щодо надсилання копії відзиву та доданих до нього документів у встановлені законом строки позивачеві.

У відповідності з ст. 131, 132, 135 Господарського процесуального кодексу України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

Заходом процесуального примусу є, зокрема, штраф.

Суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку, зокрема, ненадання копії відзиву на позов іншому учаснику справи у встановлений судом строк.

Ухвалу про стягнення штрафу може бути оскаржено в апеляційному порядку до суду вищої інстанції.

Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.

Враховуючи невиконання ТОВ ФІРМА СТАР КОМПАНІ свого процесуального обов`язку щодо надсилання копії відзиву та доданих до нього документів у встановлені законом строки позивачеві, що порушило основний принцип господарського судочинства - змагальність сторін, суд вважає за доцільне стягнути з відповідача - 1 в доход державного бюджету штраф в сумі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 102,00 грн.).

Керуючись ст. 131, 132, 135, 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ФІРМА СТАР КОМПАНІ (14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 47/1, код 39371184) в доход Державного бюджету України (Отримувач: УК у Печерському районі/Печерськ. Р-н/21081100; Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38004897; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA528999980000031116106026007; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: штрафи та інші санкції) 2 102 грн. 00 коп. штрафу.

Стягувач: Державна судова адміністрація України (01021, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код 26255795).

Дана ухвала є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України (з урахуванням п. 4 розділу Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України), шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.

Дата набрання ухвалою законної сили - 04.05.2020р.

Суддя А.С.Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення04.05.2020
Оприлюднено04.05.2020
Номер документу89038523
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/125/20

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Рішення від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 21.02.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні