ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття загального провадження в адміністративній справі
04 травня 2020 р. м. Чернівці справа № 824/416/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув матеріали справи
за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агентство з економічного розвитку та транскордонного співробітництва" (вул. Січових Стрільців, 1-А, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 40117191)
до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (вул. Угорська, 7-А, м. Львів, код ЄДРПОУ 40181003)
про скасування постанови.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агентство з економічного розвитку та транскордонного співробітництва " (далі - позивач) звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 23-м від 06.03.2020 р. винесену Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 24.03.2019 р. позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
У строки визначені судом позивач усунув недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків позовної заяви та клопотання про витребування доказів.
Таким чином, суд вважає, що позовна заява у новій редакції приведена у відповідність до вимог ст. ст. 159 - 161 КАС України. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі немає.
Відповідно до ч. 1 - 3 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 3 ст. 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження, суд враховує значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі тощо.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Пунктом 7 ч. 9 ст. 171 КАС України визначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
На виконання ухвали про залишення адміністративного позову без руху, позивач подав до суду заяву, в якій вказує про неможливість надання в оригіналі наступних документів: протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 2/91-пп від 24.02.2020 р.; припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт № 2/91-пп від 24.02.2020 р.; припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил № 2/91-пп від 24.02.2020 р., у зв`язку з чим просить їх витребувати.
В силу вимог ч. 1 та ч. 4 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (ст. 79 КАС України).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 80 КАС України Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в ч. 2-3 ст. 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З метою з`ясування всіх обставин у справі, суд вважає, за необхідне задовольнити заявлене клопотання та витребувати від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові наступні докази:
- протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 2/91-пп від 24.02.2020 р.;
- припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт № 2/91-пп від 24.02.2020 р.;
- припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил № 2/91-пп від 24.02.2020 р.
Крім того, з метою офіційного з`ясування всіх обставин у справі, суд вважає, за необхідне з власної ініціативи витребувати від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові наступні докази:
- розпорядчі документи, на виконання яких проводився захід державного нагляду (контролю) на об`єкті Будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Під Голоском (навпроти будинку 19) земельна ділянка 3 у м. Львові ;
- постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 23-м від 06.03.2020 р. з усіма додатками, які є її невід`ємною частиною;
- Положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові із змінами та доповненнями;
- наказ про призначення в.о. начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові ОСОБА_1 ;
- всі документи та матеріали, що були підставою для прийняття постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 23-м від 06.03.2020 р.
Згідно ч. 5 ст. 44 КАС України учасники справи зобов`язані, в т.ч.: подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 10 ст. 44, ч. 4, 5 ст. 94 КАС України).
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом. У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду (ч. 6-9 ст. 80 КАС України).
Відповідно до ч. 7 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Беручи до уваги наведене, суд зобов`язує Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові надати витребувані докази (документи, що надаються в копіях мають бути належним чином посвідчені та придатні до читання) у п`ятнадцятиденний строк з дати отримання копії ухвали. У разі неможливості подати до суду доказ, який витребовується, надати до суду письмові пояснення, з посиланням на письмові докази, про причини та підстави неможливості його подання.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що за приписами ст. 129-1 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання. Принцип обов`язковості судових рішень закріплений і у ст. 14 КАС України, відповідно до змісту якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 44, 72, 77, 79, 80, 194, 241, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Справа буде розглядатись за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити справу до підготовчого засідання на 04 червня 2020 року о 10 год. 00 хв.
Справа розглядатиметься суддею Левицьким В.К. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-"І".
4. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов з врахуванням положень ст. 162 КАС України. Одночасно з наданням (надісланням) відзиву до суду, його копія та додані до нього документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам відповідно до ч. 3 ст. 162 КАС України.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
5. У разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву, встановити позивачу дводенний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив з врахуванням вимог ст. 163 КАС України.
6. У разі подання позивачем відповіді на відзив, встановити відповідачеві дводенний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення з врахуванням положень ст. 164 КАС України.
7. Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
8. Витребувати від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові наступні докази:
- протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 2/91-пп від 24.02.2020 р.;
- припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт № 2/91-пп від 24.02.2020 р.;
- припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил № 2/91-пп від 24.02.2020 р.;
- розпорядчі документи, на виконання яких проводився захід державного нагляду (контролю) на об`єкті Будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Під Голоском (навпроти будинку 19) земельна ділянка 3 у м. Львові ;
- постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 23-м від 06.03.2020 р. з усіма додатками, які є її невід`ємною частиною;
- Положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові із змінами та доповненнями;
- наказ про призначення в.о. начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові ОСОБА_1 ;
- всі документи та матеріали, що були підставою для прийняття постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 23-м від 06.03.2020 р.
9. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.К. Левицький
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 05.05.2020 |
Номер документу | 89044032 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні