Ухвала
від 05.05.2020 по справі 921/275/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

05 травня 2020 року м. ТернопільСправа №921/275/20 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Хома С.О.

Розглянув матеріали позовної заяви №10-05/10 від 22.04.2020 (вх. №323 від 30.04.2020)

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком", м.Тернопіль, вул.В.Чорновола, 4, 46001

до відповідача: Управління праці та соціального захисту населення Гусятинської районної державної адміністрації, вул. Незалежності, 19, м.Гусятин,Тернопільська область,48201

про: стягнення 31499 грн. 88 коп. заборгованості.

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №10-05/10 від 22.04.2020 до Управління праці та соціального захисту населення Гусятинської районної державної адміністрації про стягнення 31499 грн. 88 коп. заборгованості.

Підставою позову у даній справі ПАТ "Укртелеком", в особі ТФ ПАТ "Укртелеком" зазначено неналежне виконання Управлінням соціального захисту населення Гусятинської районної державної адміністрації обов`язку по оплаті за надані позивачем телекомунікаційні послуги, визначеній категорії громадян, на пільгових умовах за вересень - грудень 2019 року.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України .

Підстав для повернення даної позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Як вбачається із змісту позовної заяви №10-05/10 від 22.04.2020 Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком", остання містить клопотання позивача про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, визначеному в ч. 2 ст. 171 та ч.1 ст. 247 ГПК України.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2 ст. 247 ГПК України).

Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 31499 грн. 88 коп., що не перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, враховуючи, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, а також те, що справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку про можливість здійснення розгляду даної справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом представників сторін.

Частиною 4 ст. 176 ГПК України, якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі за результатами розгляду відповідного клопотання позивача вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п`яти днів з дня вручення ухвали.

Розглянувши матеріали позовної заяви, з урахуванням клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, господарський суд визнав позовну заяву такою, що відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, та вбачає підстави для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 234 ГПК України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/275/20.

2. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задовольнити та справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження .

3. Призначити справу №921/275/20 до розгляду у судовому засіданні на 27 травня 2020 року на 11 год. 00 хв. в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 14 А, зал судових засідань №2, 5 поверх.

4. Запропонувати подати:

Позивачу:

- за три дні до слухання справи письмові заяви з процесуальних питань (за наявності) (ст. ст. 169-170 ГПК України);

- протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідачу:

- у разі наявності заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження, в 5-денний строк з дня вручення даної ухвали, подати суду заяву з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у відповідності до ч.4 ст.176 ГПК України.

- за три дні до слухання справи письмові заяви з процесуальних питань (за наявності) (ст. ст. 169-170 ГПК України);

- протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позов і додані до нього письмові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача та документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачу (опис вкладення, фіскальний чек);

- протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив - заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення та документи, що підтверджують їх направлення позивачу (опис вкладення, фіскальний чек);

5. Копії відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив та додані до них документи іншому учаснику справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив до суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України, ч. 3 ст. 166, ч. 3 ст. 167 ГПК України).

6. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч.9 ст.80 ГПК України).

Доказами надіслання доказів є опис вкладення у цінний лист з конкретним переліком і фіскальний чек.

7. Рекомендувати громадянам та іншим особам:

- всі необхідні документи (пояснення, клопотання тощо) надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд» , поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку;

- рекомендувати учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами;

- утриматися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності захворювання (слабкість, кашель, задуха, утруднення дихання, тощо).

8. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

9. Копію ухвали направити сторонам у справі рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою:mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Ухвалу підписано: 05 травня 2020 року.

Суддя С.О. Хома

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.05.2020
Оприлюднено06.05.2020
Номер документу89060193
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/275/20

Судовий наказ від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Рішення від 27.05.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні