Ухвала
від 04.05.2020 по справі 340/989/20
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА

про витребування доказів

04 травня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/989/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання протиправними дій та рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним рішення Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, викладене у змісті листа від 25.09.2019 №31-11-0.332-9063/2-19 про відмову в погодженні опису меж земельної ділянки;

- визнати протиправною дію Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області щодо направлення листа від 25.09.2019 №31-11-0.332-9063/2-19 про відмову в погодженні опису меж земельної ділянки.

Ухвалою судді від 30.03.2020 відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи (а.с.47-48).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що нею отримано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки державної власності, розташованої на території Бережинської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, орієнтовною площею 2,00 га із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Вказує, що вона звернулася до проектної організації ТОВ Інститут дослідження проблем оточуючого середовища України для розроблення проекту землеустрою, який розробив вказаний проект та звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області з клопотанням погодити опис меж земельної ділянки. 25.09.2019 відповідачем на адресу товариства надіслано лист про відмову в погодженні опису меж земельної ділянки, оскільки не відповідає фактичним обставинам. Позивач вважає, що таке рішення та дії відповідача не відповідають вимогам діючого законодавства, оскільки на думку позивача вказаний лист є передчасним та таким, що порушує норми права, так як погодження меж земельної ділянки відбувається після погодження та подальшого затвердження проекту землеустрою.

Згідно наданого до суду відзиву на позов, відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, оскільки позовні вимоги є безпідставними та не обґрунтованими. Вказує, що за загальним правилом складання і підписання акту погодження меж є обов`язковим при виготовленні проекту землеустрою згідно ст.198 Земельного кодексу України. Погодження меж земельної ділянки є складовою частиною кадастрового плану, який у свою чергу є складовою технічної документації. Вказує, що відповідно до відомостей, наявних в Державному земельному кадастрі, земельна ділянка щодо якої розробляється проект землеустрою, фактично межує від точки 1 до точки 15 із землями державної власності сільськогосподарського призначення, а від точки 15 до точки 1 із земельною ділянкою з кадастровим номером 3522580900:02:000:8102, цільове призначення - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони, іншого призначення, що перебувають в користуванні ТОВ Свентовіт . До того ж, зазначає, що відповідно до наявної в ДЗК актуальної інформації, до складу земельної ділянки, що розглядається, входять землі водного фонду для яких установлено особливий правовий режим їх використання. Крім того, на думку відповідача, позовна вимога про визнання протиправною дію Головного управління щодо направлення листа від 25.09.2019 є безпідставною, оскільки дія про направлення/не направлення листа жодним чином не впливає на виникнення юридичних наслідків щодо завдання шкоди правам позивача (а.с.53-59).

Позивачем подана відповідь на відзив, в якій вказує, що запроектована земельна ділянка межує із землями державної власності сільськогосподарського призначення із усіх сторін, як і визначено проектом землеустрою, тобто опис меж земельної ділянки визначений проектом відповідає фактичному. До того ж, зазначає, що запроектована земельна ділянка відводиться за рахунок раніше сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 3522580900:02:000:2159, яка згідно відомостей Державного земельного кадастру була сформована на підставі проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою 10.10.2013. Крім того, вказує, що під час виконання геодезичних робіт встановлено, що земельна ділянка за складом угідь є пасовища, землі водного фонду у складі земельної ділянки відсутні, а тому на думку позивача вимоги статей 58, 59, 61 Земельного кодексу України не порушено (а.с.71-73).

Так, згідно з частиною 8 статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.

Згідно з вимогами частини 4 статті 9 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Згідно ч.ч.1, 3, 9 ст.79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Відповідно до ч.ч.3, 6-9 ст.80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного та об`єктивного з`ясування обставин у справі, суду необхідно отримати додаткові докази.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Також і згідно зі ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Суд звертає увагу на те, що у разі неподання витребуваних доказів та інформації без поважних причин, посадова особа буде притягнута до відповідальності та до останньої будуть застосовані заходи процесуального примусу у відповідності до ст.ст.144, 149 КАС України.

Керуючись ст.9, 14, 77, 79, 80, 243, 248, 256, 262 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Зобов`язати відділ у Кропивницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області невідкладно, але не пізніше 15 травня 2020 року надати до суду:

- інформацію з Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок з кадастровими номерами: 3522580900:02:000:2159, 3522580900:02:000:8102 (чи перебуває земельна ділянка в користуванні (власності), цільове призначення, площа, дані згідно форми 6-зем, до яких земель відноситься (землі сільськогосподарського призначення, водного фонду, тощо), форма власності на землю, обмеження, обтяження встановлені на земельну ділянку, наявність на земельній ділянці об`єктів нерухомого майна, відомості про правовстановлюючі документи);

- викопіювання з кадастрової карти (плану) щодо земельних ділянок з кадастровими номерами: 3522580900:02:000:2159, 3522580900:02:000:8102;

- належним чином завірену копію плану розміщення водоохоронних зон та прибережних смуг малих річок, водоймищ на території Бережинської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області;

- належним чином завірену копію плану земель в межах Бережинської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Роз`яснити начальнику відділу у Кропивницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, що у випадку невиконання вимог даної ухвали судом вирішуватиметься питання про застосування заходів процесуального примусу у відповідності до ст.ст.144, 149 КАС України.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.

Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи, відділу у Кропивницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (25006, м.Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84).

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст.256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.05.2020
Оприлюднено05.05.2020
Номер документу89061862
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/989/20

Рішення від 19.05.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

Ухвала від 04.05.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

Ухвала від 30.03.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні