Справа №672/226/20
Провадження №2/672/163/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2020 року м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді Шинкоренка С.В., за участю секретаря Терещук Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Городку цивільну справу №672/226/20 за позовом Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Городоцька міська рада Хмельницької області
про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Городоцька районна державна адміністрація Хмельницької області звернулась до суду з позовом про позбавлення батьківських прав до відповідача, яка є матір`ю неповнолітньої, пояснивши суду, що матір життям та вихованням дитини не цікавиться, матеріальної допомоги на її утримання не надає, зловживає алкогольними напоями. Починаючи з 2018 року дитина проживає окремо від матері, влаштована у відповідний державний заклад та перебуває на повному державному забезпеченні.
Ухвалою суду від 03.04.2020 року залишено без розгляду вимоги позивача в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини.
В судове засідання представник Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області не з"явилась, подала письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, а також позовні вимоги підтримала і просить їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, однак подала на адресу суду заяву в якій просить справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги визнала у повному обсязі.
Представник органу опіки та піклування Городоцької міської ради Хмельницької області подав на адресу суду письмову заяву в якій просить провести розгляд справи у їх відсутності, по суті позову не висловився.
Ч. 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Враховуючи дану норму закону, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін (їх представників) та представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Суд, оголосивши заяви учасників судового розгляду (їх представників), вивчивши матеріали справи в межах наданих доказів, приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом об`єктивно встановлено, що ОСОБА_2 є матір`ю неповнолітньої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини (а.с.5).
На підставі рішення Городоцького районного суду Хмельницької області від 14.08.2018 року неповнолітню ОСОБА_1 було відібрано у ОСОБА_2 та передано службі у справах дітей Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області для подальшого влаштування.
Крім того, цим же рішенням було стягнуто з ОСОБА_2 на користь її неповнолітньої доньки аліменти в розмірі ј частини всіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 22.06.2018 року і до досягнення дитиною повноліття (а.с.6-7).
Згідно довідки Голенищівської спеціальної школи Чемеровецького району Хмельницької області вбачається, що за час перебування у закладі неповнолітньої ОСОБА_1 матір її провідала один раз, в квітні 2019 року, прибувши в навчальний заклад у нетверезому стані, де вживала нецензурні слова, не реагувала на зауваження працівників закладу, життям та здоровям доньки не цікавилася. (а.с.10).
Також, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 ніде не працює, не веде домашнього господарства, регулярно зловживає алкогольними напоями, що підтверджується довідкою про склад сім"ї та довідкою-характеристикою, виданою виконкомом Городоцьокї міської ради Городоцького району Хмельницької області (а.с.9-11-12).
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.164 СК України, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав стосовно своїх дітей в судовому порядку, якщо буде встановлено, що він, вона ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
У відповідності до ч.1-4 ст.150 СК України визначено обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме: "Батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину."
Як об`єктивно встановлено судом, відповідач не займається вихованням своєї доньки, матеріально їй не допомагає, аліменти на її утримання не сплачує, не піклується про здоров`я дитини, їх фізичний, духовний та моральний розвиток.
Дані факти, крім визнання їх самою відповідачкою, підтверджуються зокрема і висновком органу опіки та піклування - Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області від 25.02.2020 року №42/21-25-0388/2020, яким позбавлення батьківських прав відповідача визнано доцільним і таким, що відповідає інтересам дитини (а.с.4).
Крім того, суд бере до уваги і позицію відповідача, яка згідно поданої заяви позовні вимоги визнала у повному обсязі, що згідно положень ч.4 ст.206 ЦК України є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову. Судом встановлено, що таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права третіх осіб.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обгрунтованість заявленого позову та необхідності його задоволення.
Також, оскільки визнання позову відповідачем мало місце до початку розгляду справи судом по суті, то у порядку, визначеному ч.1 ст.142 ЦПК України, суд приходить до висновку про можливість стягнення з відповідача 50 % судового збору на користь держави, який би підлягав до сплати позивачем (ч.6 ст.141 ЦПК України).
Керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, ст.ст. 150, 164, 165 СК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , позбавити батьківських прав стосовно неповнолітньої доньки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави - 420 грн. 40 коп. судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Городоцький районний суд Хмельницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) даний строк продовжується на строк дії такого карантину.
Позивач: Городоцька районна державна адміністрація Хмельницької області, код ЄДРПОУ 21313625, інд. 32000 вул. Шевченка 20 м. Городок Хмельнцької області.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Городоцька міська рада Городоцького району Хмельнцької області, код ЄДРПОУ 04060708, інд.32000, вул. Грушевського 53 м. Городок, Хмельницької області..
Відповідач: ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 інд. АДРЕСА_1
Суддя:
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2020 |
Оприлюднено | 06.05.2020 |
Номер документу | 89075892 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Шинкоренко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні