Справа №2-1679/08
РІШЕННЯ
іменем України
29 вересня 2008 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Михайлова В.А. за участю секретаря - Яніної О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що 01 лютого 2008 року померла його рідна мати ОСОБА_4. Згідно заповіту від 15 травня 2000 року все належне їй майно, де б воно не було, та з чого б воно не складалося, мати заповідала йому та його рідному брату ОСОБА_2. За даними виконкому Славгородської селищної ради, Дніпропетровської області, цей заповіт не змінено і не відмінено. Крім них з ОСОБА_2, спадкоємцем за законом на майно померлої матері є їх рідний брат ОСОБА_3. Спадкове майно складається з жилого будинку з господарськими спорудами. Його брат ОСОБА_3 на спадщину не претендує, а брат ОСОБА_2 відмовився від прийняття спадщини. 19 травня 2008 року ним була складена та засвідчена приватним нотаріусом Синельниківського нотаріального округу заява про прийняття спадщини після смерті матері. При зверненні до другої Синельниківської державної нотаріальної контори з заявою про видачу йому свідоцтва про прийняття спадщини, у видачі йому було відмовлено з тих підстав, що він не подав заяви до нотаріальної контори в шестимісячний строк. Виявилось, що склавши заяву про прийняття спадщини в шестимісячний строк не подав її власноручно до державної нотаріальної контори. Це сталося тому, що державний нотаріус до якого він звернувся направив його до приватного нотаріуса для складання заяви. Будучи юридично неосвідченим і склавши заяву вважав, що він згідно закону прийняв спадщину. Вважає, що при складанні б заяви державним нотаріусом, цієї помилки не сталося б. У зв»язку з зазначеними обставинами пропустив шестимісячний строк на прийняття спадщини, тому причину пропуску строку вважає поважною. Просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач у судове засідання не з'явилась, але надав суду заяву, згідно якої просить суд розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачі у судове засідання не з»явились, але надали суду заяви, якими просять справу розглядати без їх участі, позовні вимоги визнають у повному обсязі проти їх задоволення не заперечують.
Судом у судовому засіданні були оглянуті наступні письмові докази: копія свідоцтва про смерть ОСОБА_4; постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії; копія заяви ОСОБА_1; копія заяви ОСОБА_2; копія свідоцтва про народження ОСОБА_1; копія паспорту ОСОБА_1; копія заповіту ОСОБА_4; копія свідоцтва про право власності та техпаспорту; квитанції про оплату судових витрат; заяви сторін про розгляд справи у їх відсутність.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обгрунтованими, підтвердженими документально та підлягають задоволенню у повному обсязі. Крім того, суд вважає достатнім строк для подання позивачем заяви про прийняття спадщини протягом одного календарного місяця з дня набрання рішенням законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги позивача задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_4, померлої 01 лютого 2008 року, тривалістю 1 (один) місяць.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суд | Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2008 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8907717 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський Володимир Євгенович
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Михайлов В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні