Справа № 640/11807/19
н/п 2-о/953/5/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2020 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Лях М.Ю., розглянувши заяву про самовідвід у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), зацікавлена особа: Харківська міська рада (ЄДРПОУ 04059243, 61003, м. Харків, м-н Конституції, 7) про встановлення факту проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Київського районного суду м. Харкова в порядку окремого провадження з заявою, в якій просить встановити факт його постійного проживання як спадкоємця четвертої черги по закону разом із спадкоємцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 19.06.2019 року (головуюча - суддя Ніколаєнко І.В.) відкрито провадження у цивільній справі, призначено справу до судового розгляду в порядку окремого провадження.
08.07.2019 року від представника Харківської міської ради за довіреністю Лях І.Ю., яка діє на підставі довіреності до суду надійшов відзив, в якому вона просить заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання залишити без розгляду, посилаючись на наявність у справі спору про право, на підставі ч.6 статті 294 ЦПК України.
Рішенням Вищої Ради правосуддя №1000/0/15-20 від 16.04.2020 року ОСОБА_3 звільнено з посади судді Київського районного суду м. Харкова у зв`язку з поданням заяви про відставку. Після проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями на підставі п.2.3.50 Положень про автоматизовану систему документообігу суду згідно протоколу від 17.04.2020 року справа № 640/23780/18 (н/п 2/953/271/20) передано на розгляд судді Київського районного суду м. Харкова Лях М.Ю.
Відповідно до п. 5 ч. 1 статті 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає самовідводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч. 1 статті 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37, 38 даного Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід. Відповідно до статті 39 ЦПК України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим до початку з`ясування обставин у справі та перевірки їх доказами. Порядок розгляду питання про самовідвід регламентований положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 40 ЦПК України , якими визначено, що питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє самовідвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Проаналізувавши фактичні обставини вищевказаної справи та зазначені норми процесуального закону, головуючим суддею у справі заявлено самовідвід з тих підстав, що відзив Харківської міської ради подано та підписано представником - ОСОБА_4 , яка є рідною сестрою головуючого судді у справі, в якому поміж іншого міститься заява про залишення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання без розгляду через наявність спору про право. Вказані обставини виключають можливість розгляду вказаної цивільної справи головуючим - суддею Лях М.Ю.
Задля уникнення будь-яких непорозумінь при вирішенні даного спору головуючий суддя має бути відведений заради виключення можливості стверджувати про сумнів щодо його об`єктивності та упередженості.
У п. 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , яка відповідно до статті 9 Конституції України , статті 2 ЦПК України та статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини може бути застосована до даних правовідносин, закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи безстороннім судом.
Наявність безсторонності визначається у тому числі і тим, чи забезпечує суд умови, за яких були б неможливі сумніви у його безсторонності (рішення Європейського суду з прав людини в справі Білуха проти України від 09.11.2006 року).
Крім того, важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (рішення у справі Ветштайн проти Швейцарії ), а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
З метою уникнення у сторін будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, на підставі статті 36 ЦПК України заявлений у цивільній справі самовідвід судді Лях М.Ю. підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 36 , 40 ЦПК України , -
УХВАЛИВ:
Заяву про самовідвід судді Лях М.Ю. у цивільній справі № 640/11807/19, н/п № 2-о/953/5/20 за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Харківська міська рада про встановлення факту проживання однією сім`єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини - задовольнити.
Передати вказану справу до канцелярії суду для проведення автоматизованого розподілу між суддями в порядку, передбаченому ч.3 статті 14 ЦПК України .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2020 |
Оприлюднено | 06.05.2020 |
Номер документу | 89081414 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Лях М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні