У Х В А Л А
"06" травня 2020 р. м. Шаргород
Справа №152/453/20
Провадження №2/152/211/20
Суддя Шаргородського районного суду
Вінницької області - Славінська Н.Л.,
розглянувши та перевіривши на відповідність вимогам ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Козлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив :
05.05.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду з позовом до Козлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, у якому просить визнати протиправною бездіяльність Козлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області щодо розгляду акту прийому-передачі межових знаків домогосподарства на зберігання та погодження відповідно до заяви від 16.03.2020 року та зобов`язати Козлівську сільську раду розглянути акт прийому-передачі межових знаків на зберігання, згідно із вказаною вище заявою.
05.05.2020 року, згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, цивільна справа передана в провадження судді Славінської Н.Л. (а.с.21).
Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.
Справа підлягає розглядові в судах у порядку цивільного судочинства на підставі ст.19 ЦПК України.
Справа підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області на підставі ч.2 ст.27 ЦПК України.
Підстав для відмови у відкриті провадження у справі, передбачених ч.1 ст.186 ЦПК України, та для повернення позовної заяви, передбачених ч.4 ст.185 ЦПК України, - не вбачається.
Слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч.1 ст.277 ЦПК України).
Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній (ч.1 ст.276 ЦПК України).
Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням (п.2 ч. 4 ст. 277 ЦПК України).
Обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі дають підстави для висновку суду, що справа є малозначною, тому, відповідно до ч.6 ст.19 та ч.ч.1-4 ст.274 ЦПК України, розгляд справи належить здійснювати, як малозначної справи, в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, крім того, що позивачем заява про протилежне до суду не подавалася.
Оскільки позивачем не подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження чи загального позовного провадження, а суд прийшов до висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, то слід запропонувати позивачеві ОСОБА_1 та відповідачеві Козлівській сільській раді висловити думку з приводу порядку розгляду справи і подання до суду мотивованого клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо у них є заперечення щодо визначеного судом порядку розгляду.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи у спрощеному позовному провадженні у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, з метою належного виклику позивача та відповідача, забезпечення справедливого судового розгляду, передбаченого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Також, з міркувань ефективності судового розгляду, суд вважає за необхідне визначити дати першого та другого судових засідань, у випадку неможливості прибуття сторін у одне із судових засідань.
Керуючись ст.ст.4, 19, 23, 28, 175, 177-180, 187, 274, 276, 277, 279 ЦПК України,
ухвалив :
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Козлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії та відкрити провадження у справі.
Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Козлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії призначити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Перше судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 11.06.2020 року о 10 годині в залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду (м. Шаргород, вул. Героїв Майдану, 231, Вінницька область).
Визначити дату другого судового засідання для розгляду справи по суті на 23.06.2020 року о 11 годині в залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду.
Запропонувати відповідачу Козлівській сільській раді Шаргородського району Вінницької області в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам, встановленим статтею 178 ЦПК України.
До відзиву на позовну заяву слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Роз`яснити відповідачу Козлівській сільській раді Шаргородського району Вінницької області, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Повідомити відповідача Козлівську сільську раду Шаргородського району Вінницької області, що у випадку визнання позову, у строк, встановлений судом для надання відзиву до суду може бути подана заява про визнання позовних вимог ОСОБА_1 .
Повідомити відповідача Козлівську сільську раду Шаргородського району Вінницької області про те, що відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 в п`ятиденний строк з дня вручення йому відзиву на позов подати до суду відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам, встановленим статтею 179 ЦПК України.
До відповіді на відзив слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, аргументи і міркування щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, якщо такі докази не надані позивачем чи відповідачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу.
Запропонувати відповідачу Козлівській сільській раді Шаргородського району Вінницької області в п`ятиденний строк з дня вручення відповіді на відзив на позов подати до суду заперечення, які мають відповідати вимогам, встановленим статтею 180 ЦПК України.
До заперечень слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, аргументи і міркування щодо наведених позивачем у відповіді на відзив заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, якщо такі докази не надані позивачем чи відповідачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів позивачу.
Запропонувати позивачеві ОСОБА_1 в строк до 10.06.2020 року висловити думку з приводу порядку розгляду справи і подання до суду мотивованого клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо у нього є заперечення щодо визначеного судом розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Визначити відповідачу Козлівській сільській раді Шаргородського району Вінницької області строк до 10.06.2020 року для подання до суду заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, якщо такі заперечення є.
ОСОБА_2 до означає включно.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації щодо справи зі сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи. Крім того, відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ця ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд лише щодо недотримання правил підсудності, учасником справи, а також особою, яка не бере участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення , пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження , розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину (п.3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України), тобто, якщо процесуальний строк почав перебіг під час дії карантину, то його тривалість буде складати: кількість днів до закінчення карантину + визначений законом процесуальний строк, а якщо право на вчинення процесуальної дії в учасника справи виникло під час дії карантину, перебіг процесуального строку починається у день, наступний після закінчення дії карантину, і в повному обсязі, встановленому законом (або судом).
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2020 |
Оприлюднено | 08.05.2020 |
Номер документу | 89097301 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні