Ухвала
від 30.04.2020 по справі 604/566/19
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

604/566/19

1-кс/604/84/20

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2020 року смт. Підволочиськ

Слідчий суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянув клопотання сторони кримінального провадження слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 щодо отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, слідчий суддя,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , начальнику СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: оригіналів укладених договорів на поставку теплової енергії між ФОП ОСОБА_6 та ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2016 та 2019 роки, усіх додатків, додаткових угод, розрахунків тарифів на постачання теплової енергії, що укладались на підставі підписаних договорів, рахунків та затверджених тарифів за вказані роки, актів прийому-передачі, тендерної документації, актів взаємозвірки із ФОП ОСОБА_7 , бухгалтерських документів про оплату вказаних послуг за даний період з можливістю вилучити їх оригінали.

Крім того, на підставі п.2 ст.163 КПК України розгляд вказаного клопотання просить проводити без участі представників ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » , оскільки існує реальна загроза зміни вищевказаних речей і документів, а також у зв`язку з обмеженими строками досудового розслідування.

В обґрунтування заявленого клопотання посилається на те, що у провадженні ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали кримінального провадження №42019211120000010 від 23 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено факт вчинення злочину у сфері паливно-енергетичного комплексу, а саме вчинення шахрайства ФОП ОСОБА_6 , який надає послуги з опалення навчальних закладів альтернативними видами енергії, шляхом обману заволодів коштами ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 230000 гривень, що є великим розміром. Правова кваліфікація кримінального правопорушення шахрайство вчинене у великих розмірах, передбачена ч. 3 ст. 190 КК України.

Для підтвердження факту вчинення вищезазначеними особами інкримінованого їм кримінального правопорушення та викриття повної їхньої злочинної діяльності, проведення судово-почеркознавчих експертиз, а також для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_6 , виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів укладених договорів на поставку теплової енергії між ФОП ОСОБА_6 та ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2016 та 2019 роки, усіх додатків, додаткових угод, розрахунків тарифів на постачання теплової енергії, що укладались на підставі підписаних договорів, рахунків та затверджених тарифів за вказані роки, актів прийому-передачі, тендерної документації, актів взаємозвірки із ФОП ОСОБА_7 , бухгалтерських документів про оплату вказаних послуг за даний період, які перебувають у володінні ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » .

Враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, отримана інформація надасть можливість підтвердити факт вчинення вказаними особами інкримінованого їм кримінального правопорушення та викриття повної їхньої злочинної діяльності, з метою проведення судово-почеркознавчих експертиз та перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_6 , виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених речей і документів.

У судове засідання начальник СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області, будучи належним чином повідомленими про дату і час розгляду, в судове засідання не з`явився, що відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, подане клопотання підтримує.

Володілець інформації ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.

Таким чином, слідчий суддя визнав за можливо розглянути клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

У відповідності до ч.1 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Положеннями ч. 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Проаналізувавши наведене, суд вважає, що стороною кримінального провадження доведена наявність достатніх підстав для задоволення клопотання, оскільки отримання вказаних документів, буде мати для кримінального провадження доказове значення, та забезпечить досягнення мети доступу до речей і документів, а тому клопотання являється підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40, 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання сторони кримінального провадження слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 щодо отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42019211120000010 від 23 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , начальнику СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: оригіналів укладених договорів на поставку теплової енергії між ФОП ОСОБА_6 та ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2016 та 2019 роки, усіх додатків, додаткових угод, розрахунків тарифів на постачання теплової енергії, що укладались на підставі підписаних договорів, рахунків та затверджених тарифів за вказані роки, актів прийому-передачі, тендерної документації, актів взаємозвірки із ФОП ОСОБА_7 , бухгалтерських документів про оплату вказаних послуг за даний період з можливістю вилучити їх оригінали.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей, законом передбачено постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення необхідної інформації.

Слідчий суддя підпис

Копія вірна:

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення30.04.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89098493
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —604/566/19

Ухвала від 30.04.2020

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 05.03.2020

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 18.10.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 16.10.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Ваврів І. З.

Ухвала від 10.12.2019

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Ваврів І. З.

Ухвала від 05.09.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 19.06.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 19.06.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 19.06.2019

Кримінальне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні