Справа № 909/995/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.05.2020 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П.А., секретар судового засідання Кучма І.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про визнання грошових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Західдорсервіс", м. Івано-Франківськ, вул.Короля Данила, 16а, 76010 ( вх. 5012/20 від 23.05.2020)
для листування:76010 м.Івано-Франківськ, вул.Бельведерська, 27а, офіс 9.
у справі за заявою Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", вул. Петрушевича, 1, м.Івано-Франківськ, 76018 про банкрутство
за участю:
керуючий санацією, керівник боржника: Шахов М.В., (наказ №54-ВК від 16.04.19) - директор
розпорядник майном - арбітражний керуючий: Лотоцький С.В., (свідоцтво № 1689 від 26.07.2013)
в с т а н о в и в
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа № 909/995/19 за заявою боржника ДП "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про банкрутство в порядку ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (надалі також: Закон про банкрутство ).
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 15.10.2019 відкрито провадження у даній справі з урахуванням особливостей ст. 94 Закону про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру санації боржника та призначено керуючим санацією керівника боржника Шахова М.В., розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Лотоцького С.В.
18.10.2019 господарським судом Івано-Франківської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення № 63709 про відкриття провадження у справі про банкрутство ДП "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". За п.4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства - установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон). Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу..
До суду 20.03.2020 в порядку ч. 6 ст. 94 Закону про банкрутство надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Західдорсервіс", про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 1698551,15грн..
Представник заявника у судове засідання не з"явився, 22.04.2020 та повторно аналогічного змісту 04.05.2020 до суду електронною поштою без електронного цифрового підпису надійшла заява заявника про участь в судовому засіданні 05.05.2020 в режимі відеоконференції.
Згідно з приписами частин 5, 7 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відповідно до п. 8 ст. 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи повинні бути скріплені електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Згідно з ст. 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису. Усі процесуальні документи, які надаються до суду електронною поштою повинні бути скріпленні електронним цифровим підписом, відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Відповідно до вимог пункту 1.5.17 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013 № 28 документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі.
Отже, надіслана позивачем заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не відповідає вимогам вказаних норм кодексу, закону та положенню Інструкції.
Враховуючи викладене, суд зробив висновок про залишення без розгляду зазначеного клопотання.
Розпорядник майном Лотоцький С.В. та керуючий санацією Шахов М.В. у судовому засіданні визнали заявлені грошові вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю " Західдоросервіс ".
Беручи до уваги приписи ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, господарський суд визнавши зібрані докази достатніми для розгляду спору за наявними в справі матеріалами,
Розглянувши матеріали справи та подану заяву, заслухавши присутніх в засіданні суду учасників у справі про банкрутство суд встановив наступне.
На підставі положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у справі про банкрутство спір не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредиторів на підставі поданих документів.
Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Незважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора. Отже, аналіз норм права дозволяє зробити висновок, про те що спеціальне законодавство про банкрутство визначає особливий порядок розгляду грошових вимог кредитора у процедурі банкрутства шляхом їх визнання (відхилення) внаслідок розгляду по суті.
Господарський суд Івано-Франківської області від 17.12.2019 постановив рішення у справі № 909/1131/19 - позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Західдорсервіс" до Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення 1 731 132, 56грн. задоволити частково:
1. стягнуто з Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", вул. Є. Петрушевича, буд.1, м.Івано-Франківськ,76004 (ідентифікаційний код 31790584) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Західдорсервіс", вул. Короля Данила, буд.16а, м.Івано-Франківськ,76010 (ідентифікаційний код 37952616) 1 485 840,00грн (один мільйон чотириста вісімдесят п"ять тисяч вісімсот сорок грн 00коп.) - заборгованості, 145 401,25грн (сто сорок п"ять тисяч чотириста одну грн 25коп.) - інфляційних втрат, 38 469,01грн (тридцять вісім тисяч чотириста шістдесят дев"ять грн 01коп.) - 3% річних, 43,09грн (сорок три грн 09коп.) - пені, 1,48грн - штрафу, 25 046,32грн (двадцять п"ять тисяч сорок шість грн 32коп.) - судового збору, 3 750,00грн (три тисячі сімсот п"ятдесят грн 00коп) - витрат на професійну правничу допомогу.
2. В частині стягнення 61 130,51грн - інфляційних втрат, 244,25грн - 3% річних, 2, 97грн - пені - відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням ДП Івано-Франківський облавтодор звернулось до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 17.12.2019 у справі №909/1131/19 та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ТзОВ Західдорсервіс у стягнення з ДП Івано-Франківський облавтодор . Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 13.03.2020 апеляційну скаргу Дочірнього підприємства Івано-Франківський Облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України №09-02/46 від 20.01.2020 (вх.№01-05/336/20 від 02.01.2020) на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 17.12.2019 у справі №909/1131/19 повернуто скаржнику.
Рішення суду набрало законної сили 16.01.2020, позивачу направлено на примусове виконання наказ в порядку ст. 116 ГПК України.
Згідно приписів ст.1 Закону про банкрутство грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань відносяться також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Суд враховує, що рішенням Європейського суду з прав людини від 25.07.2002 року у справі "Совтрансавто-Холдинг" проти України", яке є в силу ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" джерелом права, визначено, що "право на справедливий судовий розгляд, гарантований статтею 6 § 1 Конвенції, повинно тлумачитися в світлі преамбули Конвенції, яка проголошує верховенство права як елемент спільної спадщини держав-учасниць. Одним з основних елементів верховенства права є принцип правової певності, який серед іншого передбачає, що у будь-якому спорі рішення суду, яке вступило в законну силу, не може бути поставлено під сумнів ("Брумареску проти Румунії", § 61)".
Оскільки на час розгляду заяви рішення господарського суду Івано-Франківської області по справі № 909/ 1131/19 набрало законної сили, суд зазначає, що відповідно до ст. 75 ГПК України вказане є підставою для звільнення заявника від доказування обставин, встановлених під час розгляду справи.
Заборгованість заявника підтверджена наявними матеріалами справи.
Як вбачається з матеріалів справи, заявник звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області 20.03.2020 з відповідною заявою.
Згідно з ч. 6 ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду у місячний строк з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство і відкриття процедури санації письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують та/або заперечення кредиторів проти проведення процедури санації керівником боржника.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Після встановленого частиною 6 статті 94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", строку заявник ТОВ "Західдорсервіс" звернулось 20.03.2020 (згідно відбутку штампа "Укрпошти") до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про визнання кредиторських вимог на суму 1698551,15 грн.
Заборгованість заявника підтверджена наявними матеріалами справи.
Офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснено 18.10.2019 (за № 63709), тобто кінцевою датою для заявлення конкурсних вимог до боржника є 16.11.2019 року.
Але, враховуючи те, що ТОВ "Західдорсервіс" звернулось до суду після встановленого частиною 6 статті 94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строку, грошові вимоги у розмірі 1698551,15грн. не є конкурсними та погашаються в шосту чергу.
За подання заяви з кредиторськими вимогами до боржника заявником сплачено 4 204,00грн..
Таким чином, суд вважає за можливе визнати кредиторські вимоги ТОВ "Західдорсервіс" на суму 1698551,15грн. з шостою чергою задоволення та 4204,00 грн. судового збору з першою чергою задоволення.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги ТОВ "Західдорсервіс" до Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" та включити витрати на оплату судового збору за подання заяви з грошовими вимогами у справі про банкрутство в сплаченому розмірі 4 204 грн. ( чотири тисячі двісті чотири гривні) в першу чергу; включити заборгованість в розмірі 1698551,15грн. - судового збору - в шосту чергу.
Зобов`язати розпорядника майна включити до реєстру вимог кредиторів Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", вул.Петрушевича, 1, м.Івано-Франківськ грошові вимоги ТОВ "Західдорсервіс" у розмірі 1698551,15грн. в шосту чергу та 4204,00 грн. судового збору з першу чергу.
Ухвала набирає законної сили у день її винесення - 05.05.2020р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 07.05.2020р.
Суддя Шкіндер П.А.
Копію ухвали направити рекомендованим листом:
- заявнику Товариству з обмеженою відповідальністю "Західдорсервіс":
1 м. Івано-Франківськ, вул.Короля Данила, 16а, 76010
2. 76010 м.Івано-Франківськ, вул.Бельведерська, 27а, офіс 9.
- боржнику ДП "Івано-Франківський облавтодор" ВАТ "ДАК" Автомобільні дороги України", (вул. Петрушевича,1, м.Івано-Франківськ, 76018;
- розпоряднику майна Лотоцькому С. Я. , АДРЕСА_1
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2020 |
Оприлюднено | 08.05.2020 |
Номер документу | 89108417 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні