Південно-західний апеляційний господарський суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
07 травня 2020 року м. ОдесаСправа № 916/2310/19 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Будішевської Л.О.
суддів Таран С.В., Поліщук Л.В.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв»
на рішення господарського суду Одеської області від 11.12.2019, ухвалене суддею Щавинською Ю.М., м. Одеса, повний текст складено 21.12.2019
у справі № 916/2310/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв»
про стягнення 5168882,70 грн.
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв» , в якому (з урахуванням заяви від 19.11.2019) просило суд стягнути з останнього 5168882,70 грн., з яких: 4237646,34 грн. основного боргу, 747597,77 грн. пені, 102457,84 грн. інфляційних втрат та 81180,75 грн. 3% річних.
Рішенням господарського суду Одеської області від 11.12.2019 у справі № 916/2310/19 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» задоволено частково, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв» 4237646,34 грн. основного боргу, 747597,77 грн. пені, 102457,84 грн. інфляційних втрат, 81180,75 грн. 3% річних та 77533,24 грн. витрат по сплаті судового збору. Провадження в частині стягнення інфляційних втрат у сумі 21819,67 грн, 3% річних у сумі 90,63 грн та пені у сумі 227658,75 грн. закрито.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач подав на нього апеляційну скаргу.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 29.01.2020 за вищезазначеною апеляційною скаргою відкрито апеляційне провадження, встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» строк до 17.02.2020 для подання відзиву на апеляційну скаргу та роз`яснено учасникам справи про їх право в строк до 17.02.2020 подати до суду будь-які заяви чи клопотання стосовно процесуальних питань. Одночасно скаржнику поновлено пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження та зупинено дію рішення господарського суду Одеської області від 11.12.2019 у справі № 916/2310/19.
10.02.2020 від Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому позивач просив залишити її без задоволення, рішення місцевого господарського суду - без змін.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 17.02.2020 справу №916/2310/19 призначено до розгляду на 12.03.2020 о 10:00 год.
25.02.2020 від Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» надійшло клопотання про участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції, забезпечення проведення позивач просив доручити, зокрема, господарському суду Харківської області.
У зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді-учасника колегії Поліщук Л.В. судове засідання 12.03.2020 не відбулось, про що секретарем судового засідання складено відповідну довідку.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 16.03.2020 призначено судове засідання з розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв» на 02.04.2020 на 10:30. Одночасно доручено господарському суду Харківської області забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 23.03.2020, у зв`язку введенням в Україні карантину через спалах у світі короновірусу COVID-19 , повідомлено учасників даної справи, що розгляд апеляційної скарги 02.04.2020 не відбудеться та роз`яснено, що про дату, час та місце судового засідання вони будуть повідомлені додатково.
04.05.2020 Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження карантину в Україні до 22.05.2020, однак з карантинними послабленнями з 11.05.2020, зокрема, дозволено працювати за певних умов адвокатам, нотаріусам тощо.
Враховуючи викладене, прийняття Урядом України рішення про пом`якшення режиму карантину, введеного у зв`язку з поширенням короновірусу COVID-19 , колегія суддів дійшла висновку про можливість призначення апеляційної скарги до розгляду.
При цьому, колегією суддів враховується подане 25.02.2020 Товариством з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» клопотання про участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Статтею 120 ГПК України визначено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Згідно з ч. 2 ст. 281 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 3 ст. 216 ГПК України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні; учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Додатково суд апеляційної інстанції вважає за можливе запропонувати учасникам справи скористатись своїм правом та надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Керуючись статтями 120, 216, 232-235, 281, ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармдрайв» на рішення господарського суду Одеської області від 11.12.2019 призначити на 28.05.2020 о 12:00 год.
Доручити господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд) забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 28.05.2020 о 12:00 год. у справі № 916/2310/19 в режимі відеоконференції в приміщенні зазначеного суду. В судовому засіданні в режимі відеоконференції братиме участь представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіто-Лек» .
Судове засідання провести у м. Одеса, пр. Шевченка, 29 - у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань № 8, 3-й поверх, тел. (0482) 301-447.
Представникам учасників справи при з`явленні в судове засідання апеляційної інстанції необхідно мати документи, що підтверджують їх повноваження.
Попередити учасників справи, що незабезпечення в судове засідання апеляційної інстанції своїх представників не буде перешкоджати розгляду апеляційної скарги по суті.
Запропонувати учасникам справи надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Копію ухвали надіслати господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд) та учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Л.О. Будішевська
Суддя С.В. Таран
Суддя Л.В. Поліщук
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2020 |
Оприлюднено | 12.05.2020 |
Номер документу | 89131780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Будішевська Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні