Справа № 128/788/20
УХВАЛА
08 травня 2020 року м.Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Ю.Ф., отримавши клопотання представника позивача ОСОБА_1 згідно з ордером ОСОБА_2 Костянтина Станіславовича про участь в підготовчому засіданні 14 травня 2020 року в режимі відеоконференції по цивільній справі № 128/788/20 за позовною заявою ОСОБА_1 , підписаною представником згідно з ордером Щавінським Костянтином ОСОБА_3 , до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Кварталбуд-7 про визнання майнових прав на об`єкт нерухомості та зобов`язання до вчинення дій,
УСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа № 128/788/20 за позовною заявою ОСОБА_1 , підписаною представником згідно з ордером Щавінським Костянтином ОСОБА_3 , до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Кварталбуд-7 про визнання майнових прав на об`єкт нерухомості та зобов`язання до вчинення дій .
Ухвалою судді від 24.03.2020 відкрито провадження по справі та призначено підготовче засідання.
08.05.2020 на електронну адресу суду надійшло клопотання представника позивача Коцур В ОСОБА_4 згідно з ордером ОСОБА_5 про участь в підготовчому засіданні 14 травня 2020 року в режимі відеоконференції, проведення якої просить доручити Липовецькому районному суду Вінницької області (22500, м. Липовець, вул. Шевченка, 1, Вінницька область). Клопотання обгрунтовує віддаленістю місцезнаходження суду від місця здійснення адвокатської діяльності представника позивача і відсутністю транспортного сполучення на період карантину. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції забезпечить оперативність провадження, а також мінімізує витрати позивача на явку представника в судове засідання, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Оглянувши матеріали цивільної справи № 128/788/20, вивчивши клопотання, приходжу до такого висновку.
Частиною 7 статті 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів визначено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 6 статті 212 ЦПК України визначено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до ч. 8 ст. 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Так, у зв`язку з тим, що в приміщенні Вінницького районного суду Вінницької області наявно лише три зали судових засідань, які обладнані системою відеоконференції, що використовуються суддями, які розглядають кримінальні провадження, для зв`язування з місцями тимчасового утримання осіб, які перебувають під вартою, з виправною колонією, де засуджені відбувають покарання, з Комунальним некомерційним підприємством Вінницька обласна психіатрична лікарня № 2 Вінницької обласної ради , де проходять лікування пацієнти, хворі на психічні захворювання, у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечних діянь, а також ці зали обладнані умовами для розгляду кримінальних проваджень, в яких обвинувачені перебувають під вартою, тому використання цих залів для проведення судових засідань в режимі відеоконференції під час проведення підготовчого засідання по даній цивільній справі буде створювати певні незручності.
Крім того, слід вказати на те, що позивач по даній справі проживає в м. Вінниці, а представник позивача здійснює свою діяльність в м. Липовець, Вінницької області. Відстань від м. Липовець до м. Вінниці складає лише 45 км і визначає приблизний час поїздки 50 хвилин. Щодо обґрунтування даного клопотання тим, що між містами відсутнє транспортне сполучення, то роз`яснюю, що на період карантину до 11.05.2020 відсутнє міжміське громадське транспортне сполучення, а пересування громадян на автомобілях заборонено, а підготовче засідання по даній справі призначено на 14 травня 2020 року.
До того ж, 14 травня 2020 року всі три зали судових засідань, які обладнані системою відеоконференції, будуть зайняті у зв`язку з розглядом заяв Комунального некомерційного підприємства Вінницька обласна психіатрична лікарня № 2 Вінницької обласної ради , де проходять лікування пацієнти, хворі на психічні захворювання, у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечних діянь; клопотань та подань Державної установи Стрижавська виправна колонія (№ 81) , де засуджені відбувають покарання, а також у зв`язку з розглядом судом кримінальних проваджень, по яких обвинувачені знаходяться під вартою.
Згідно з ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища, імена та по батькові секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 16) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 17) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 18) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
За наведених обставин, не вбачаю необхідності у проведенні підготовчого засідання по даній справі в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 згідно з ордером ОСОБА_6 Станіславовича про участь в підготовчому засіданні 14 травня 2020 року в режимі відеоконференціїпо цивільній справі № 128/788/20 за позовною заявою ОСОБА_1 , підписаною представником згідно з ордером Щавінським Костянтином ОСОБА_3 , до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Кварталбуд-7 про визнання майнових прав на об`єкт нерухомості та зобов`язання до вчинення дій .
Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, а також позивачу та його представнику на електронні адреси, вказані в клопотанні.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному вебпорталі Судова влада України за веб -адресою: http://vnr.vn.court.gov.ua.
Ухвалу складено та підписано 08.05.2020.
СУДДЯ Ю.Ф.Карпінська
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2020 |
Оприлюднено | 10.05.2020 |
Номер документу | 89136588 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Карпінська Ю. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні