ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
м. Київ
12.05.2020Справа № 910/2157/20
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Наша Правда (м. Одеса)
до Товариства з обмеженою відповідальністю Профріелтінг (м. Київ)
про стягнення 256.590,25 грн
Суддя Ващенко Т.М.
Представники сторін: не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Наша Правда звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Профріелтінг про стягнення 256.590,25 грн, з яких: 64.258,80 грн не повернутого гарантійного платежу за договором суборенди нерухомого майна, 62.538,19 грн не повернутого гарантійного платежу в розмірі експлуатаційного платежу за останній місяць суборенди, 64.258,80 грн передплати за оренду у вересні 2017 року, 67.255,07 грн передплати за комунальні послуги у вересні 2017 року.
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що між сторонами існували правовідносини суборенди, за ініціативи відповідача Договір суборенди № 1407 від 10.04.17. було припинено, однак, відповідачем не повернуто позивачу гарантійні платежі за вказаним договором та передплату за оренду та комунальні послуги.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.03.20. відкрито провадження у справі № 910/2157/20, з підстав, викладених в ухвалі, постановлено її розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. 2 ст. 252 ГПК України).
Отже, розгляд справи № 910/2157/20 по суті розпочався 06.04.20.
Разом з тим, 06.04.20. відповідачем подано письмовий відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві.
14.04.20. позивачем подано відповідь на відзив та заяву "про уточнення позовних вимог".
05.05.20. та 06.05.20. відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив (однакові за змістом).
Суд врахував, що п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.20. "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" установлено на всій території України карантин з 12.03.20.
При цьому приписами ст. 169 ГПК України право учасників справи на подачу заяв, клопотань заперечень.
Правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин (ст. 7 ГПК України).
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Згідно з ч. 3 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 42 ГПК України унормовано, що учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи.
Враховуючи, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави, суд дійшов висновку, що дану справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження для встановлення всіх дійсних обставин справи та надання сторонам можливості в межах встановлених процесуальних строків подати пояснення, заперечення, заяви, клопотання.
У відповідності до ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Як відзначалось судом, 14.04.20. позивачем подано заяву "про уточнення позовних вимог", відповідно до якої він просить суд стягнути з відповідача на свою користь 256.590,25 грн, з яких: 62.538,19 грн не повернутого гарантійного платежу за договором суборенди нерухомого майна, 62.538,19 грн не повернутого гарантійного платежу в розмірі експлуатаційного платежу за останній місяць суборенди, 64.258,80 грн передплати за оренду у вересні 2017 року, 67.255,07 грн передплати за комунальні послуги у вересні 2017 року.
Згідно приписів п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Нормами ГПК України не передбачено подання заяви "про уточнення позовних вимог", з огляду на що судом встановлено, що позивачем подано заяву про зменшення розмиру позовних вимог.
З огляду на те, що заява позивача про зменшення позовних вимог відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 46, 170 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду відповідну заяву.
За приписами ч. 4 ст. 74 ГПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Дослідивши подані сторонами письмові пояснення суд вважає за доцільне зобов`язати сторін надати докази та додаткові пояснення по справі.
На підставі ст. ст. 7, 8, 13, 46, 74, 169, 170, 234, 235, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи № 910/2559/20 здійснювати за правилами загального позовного провадження.
2. Призначити підготовче засідання у справі на 11.06.20 о 11:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 44-Б, зал судових засідань № 22.
3. Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Наша Правда про зменшення розміру позовних вимог.
4. Сторонам у строк до 09.06.20. включно надати суду розрахунок всіх належних до сплати та здійснених позивачем (сума; призначення платежу в платіжному документі; на підставі якого рахунку, пункту договору, тощо) відповідачу оплат у вигляді таблиці, з поданням всіх первинних документів на підтвердження викладених в таблиці даних.
5. Повідомити сторін, що письмові докази, клопотання, заяви, пояснення, необхідно подати у строк до 09.06.20. включно з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.
6. Заяви, клопотання та заперечення (з процесуальних питань) подавати тільки в письмовій формі (ч. 2 ст. 169 ГПК України).
7. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/
8. Ухвала набрала законної сили 12.05.20. та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (в порядку ч. 3 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Т.М. Ващенко
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно: 1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua. 2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 13.05.2020 |
Номер документу | 89155160 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні