ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкладення розгляду справи
12 травня 2020 рокум. Ужгород№ 260/1632/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Скраль Т.В.,
з участю секретаря судового засідання - Костелей І.Ф.,
учасники справи:
позивач: Державна пожежно - рятувальна частина Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області - представник в судове засідання не з`явився;
відповідач 1: Рахівське управління ГУ ДПС у Закарпатській області - представник в судове засідання не з`явився;
відповідач 2 : Головне управління ДПС у Закарпатській області - представник в судове засідання не з`явився,
розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Державної пожежно - рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (90600, Закарпатська область, м. Рахів, вул. Шевченка, 126, код ЄДРПОУ 38182139) до Рахівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області (90600, Закарпатська область, м. Рахів, вул. Миру, 34), Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, код ЄДРПОУ 43143065) про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2019 року, Державна пожежно - рятувальна частина Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області, звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рахівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області, якою просить визнати протиправним і скасувати рішення № 0008895333 від 22.10.2019 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску Рахівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області.
20 листопада 2019 року , ухвалою суду відкрито провадження в даній адміністративній справі.
14 січня 2020 року , ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, залучено до участі у справі Головне управління ДПС у Закарпатській області у якості співвідповідача.
05 березня 2020 року, ухвалою суду закрито пiдготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позивач у судове засідання не з`явився, однак, 08 травня 2020 року, до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із запровадженням карантинних заходів.
Відповідач 1 у судове засідання не з`явився, однак про час і дату судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення, яке було вручено 07 квітня 2020 року та повернулося до суду 07 травня 2020 року .
Відповідач 2 у судове засідання не з`явився, однак 12 травня 2020 року, на електронну адресу суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із запровадженням карантину через спалах у світі коронавірусу.
Розглянувши клопотання про відкладення розгляду справи , судом враховано, що (на період вжитих Урядом України карантинних заходів) судом забезпечено доступ учасників справи до суду, в тому числі і шляхом надіслання та приймання процесуальних документів пов`язаних з розглядом справи (в тому числі і письмових пояснень, відзивів, доказів тощо) засобами електронного зв`язку, про що повідомлено на офіційному сайті суду.
Надходження клопотань про відкладення розгляду справи в період дії карантинних заходів вказує на процесуальну можливість сторін для доступу до суду, шляхом подання засобами, як поштового так і електронного зв`язку будь-яких пояснень міркувань та доводів на адресу суду.
Відтак, сторони мали процесуальну можливість доступу до суду, в тому числі і шляхом надіслання до суду необхідних процесуальних документів, доказів та письмових пояснень у даній справі для урахування їх під час розгляду адміністративної справи.
Окрім того, сторони могли скористатися можливістю взяти участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, відповідно до частини четвертої статті 195 КАС України, згідно якої під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Явка сторін не визнавалась судом обов`язковою.
У відповідності до статті 205 частини 1, 3 пункту 1 КАС України , неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
А відтак, оскільки учасники справи були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду даної справи, у відповідності до статті 205 КАС України їх неявка не перешкоджає розгляду справи по суті.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України , у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати докази, які можуть підтверджувати чи спростовувати обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
У відповідності до статті 9 частини 4 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі, щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до статті 72 КАС України , доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з статтею 73 частиною 2 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Окрім того суд роз`яснює, що відповідно до статті 80 частини 7 КАС України , особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до статті 80 частини 8 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Відповідно до статті 80 частини 9 КАС України, у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду .
Згідно частини 3 статті 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Суд також роз`яснює, що згідно вимог статті 94 КАС України , письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до статті 94 частини 2 КАС України , письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього .
Відповідно до статті 94 частини 5 КАС України , учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
З огляду на вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи по суті заявлених позовних вимог, з метою забезпечення права на судовий захист, суд вважає за необхідне витребувати від ГУ ДПС у Закарпатській області інформаційні дані з системи Податковий блок , інтегровану картку платника податків по сплаті єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб за 2019 - 2020 рік щодо позивача та відкласти розгляд справи.
Керуючись статтями 72, 73, 80, 94, 223, 229, 248, 256 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкласти розгляд справи за позовом Державної пожежно - рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Рахівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області, Головного управління ДПС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення до 01 червня 2020 року об 16:00 год.
2. Витребувати від Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, код ЄДРПОУ 43143065) інформаційні дані з системи Податковий блок , інтегровану картку платника податків по сплаті єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб за 2019 - 2020 рік щодо Державної пожежно - рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.
3. Витребувані судом докази надати до Відділу документального забезпечення та режимно - секретної роботи Закарпатського окружного адміністративного суду за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30, п.і. 88000 у строк - до 22 травня 2020 року.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази витребувані судом, а також на неподання таких доказів без поважних причин, суд застосує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України.
4. Судовий розгляд по суті відбудеться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30.
5. Ухвалу та повістки направити учасникам справи.
6. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
7. Справу буде розглянуто суддею Скраль Т.В. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 14.05.2020 |
Номер документу | 89184585 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні