Ухвала
від 08.05.2020 по справі 554/3507/20
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 08.05.2020 Справа № 554/3507/20

Провадження № 1кс/554/6218/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 травня 2020 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу з нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно по кримінальномупровадженню №22019170000000021 від 06.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 332 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

07 травня 2020 року до Октябрського районного суду м. Полтави надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу з нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно ОСОБА_5 , вилучене в ході обшуку 05.05.2020 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу; мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі.

Клопотання обґрунтоване тим, що згідно повідомлень Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України від 28.05.2019 за вих. № 14/11076, від 11.02.2020 за вих. №14/3/2-2860 та від 10.03.2020 за вих. №14/3/2-5690, громадяни України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Первомайськ, Луганської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Сєверодонецьк Луганської обл., зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , спільно з невстановленими мешканцями Полтавської області здійснюють господарську діяльність у сфері пасажирських перевезень. Для здійснення вказаної діяльності, зазначеними особами використовуються реквізити ФОП ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_3 ), ТОВ «Буковина-Транс» (ЄДРПОУ 33001797, засновники ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; керівник - ОСОБА_7 ) та ТОВ «Еліт Бус Транс» (ЄДРПОУ 41949976, засновники ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; керівник - ОСОБА_8 ). При цьому, фактичне керівництво зазначеною підприємницькою діяльністю здійснює ОСОБА_7 .

Вказані суб`єкти господарювання, маючи у власності близько 80 автобусів, здійснюють пасажирські перевезення як в межах території України, так і до Російської Федерації, а також з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей (т.зв. «ДНР», «ЛНР») до Російської Федерації. Регулярно виконуються пасажирські перевезення за маршрутами «Донецьк - Санкт-Петербург - Донецьк», «Москва - Рубіжне», «Слов`янськ - Санкт-Петербург», «Донецьк - Москва - Донецьк» тощо із перетинанням державного кордону України через не функціонуючі пункти пропуску Донецької області.

ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зареєстровано відповідні суб`єкти господарювання в фіскальних та інших адміністративних органах т.зв. «ДНР/ЛНР», отримано ліценції, дозволи тощо, за якими здійснюється підприємницька діяльність на тимчасово окупованих територіях України, зокрема отримано наступні документи псевдодержавних утворень «ДНР» та «ЛНР»: Ліцензія Міністерства транспорту т.зв. «ДНР» № МЛ 001051 від 08.06.2016р., строк дії якої 07.06.2016 07.06.2021, видана ТОВ «Буковина-транс», «Паспорт автобусного маршрута регулярных автобусных перевозок «Донецк (ДНР) - Москва (РФ)», виданий 21.07.2015 ФОП ОСОБА_6 , «Свидетельство о государственной регистрации ФОП ОСОБА_6 ».

Діяльність вказаних підприємств також підтверджується наявними рекламними та іншими матеріалами з інтернет-сторінок сайтів т.зв. «ДНР», «ЛНР», яким фіксується участь вказаних осіб, та створених ними суб`єктами господарювання в організації транспортних сполучень псевдореспублік.

Крім того, з метою конспірування своєї протиправної діяльності та уникнення передбаченої законодавством України відповідальності щодо ведення діяльності на території т.зв. «ДНР», «ЛНР», ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , призначили ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 уродженку м. Шахтарськ Донецької обл., зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_4 , представляти свої інтереси та діяти від їх імені на тимчасово окупованій території України. Для цього, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 отримали у приватного нотаріуса Сєвєродонецького нотаріального округу Луганської області ОСОБА_10 відповідні довіреності на ім`я ОСОБА_9 для представлення своїх інтересів та розпорядження майном, а саме автотранспортними засобами для перевезення пасажирів, які є власністю ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ТОВ «Буковина-Транс».

При цьому ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , достовірно відомо, що після державної реєстрації юридичної особи в т.зв. «податкових» органах та органах «юстиції» «ДНР/ЛНР» виникає обов`язок сплати встановлених «Законами ДНР/ЛНР «О системе налогообложения» для міжнародних і приміських перевезень пасажирів, надання інформаційно-диспетчерських послуг по здійсненню перевезень пасажирів та багажу, податку, що становить певний відсоток від отриманого прибутку та сплату штрафних (фінансових) санкцій до бюджетів «ДНР/ЛНР», кошти з якого повністю або частково направляються на фінансування терористичної діяльності та направляються на фінансування збройних формувань т.зв. «ДНР», «ЛНР», які ведуть бойові дії зі Збройними Силами України, а також забезпечують налагодження інфраструктури транспорту на території псевдодержавних утворень «ДНР», «ЛНР».

З метою забезпечення реалізації конституційного права особи на свободу пересування, наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей від 14.04.2017 № 222-ог затверджено «Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей», згідно якого створено контрольні пункти в`їзду-виїзду на автомобільному транспорті (далі - КПВВ):

1. Дорожній коридор «Стаханов-Золоте-Гірське-Лисичанськ» - КПВВ «Золоте»;

2. Дорожній коридор «Горлівка-Бахмут» - КПВВ «Майорське»;

3. Дорожній коридор «Донецьк-Курахове» - КПВВ «Мар`їнка»;

4. Дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)» - КПВВ «Новотроїцьке»;

5. Дорожній коридор «Новоазовськ-Покровськ-Талаківка-Маріуполь» - КПВВ «Гнутове» (с. Пищевик);

6. Дорожній коридор «Станиця Луганська - Щастя - Новойдар» - КПВВ «Станиця Луганська».

Таким чином, службові особи ТОВ «Буковина-Транс» організувавши та забезпечуючи виконання комерційних пасажирських рейсів за маршрутами «Донецьк Москва Донецьк» та «Донецьк Санкт-Петербург Донецьк», із перетинанням державного кордону України через не функціонуючі пункти пропуску Донецької області, здійснюють незаконне переправлення осіб через державний кордон України із Російською Федерацією, з корисливих мотивів.

Фінансово-господарську звітність підприємств, які належать ОСОБА_7 формують бухгалтери ТОВ «Буковина-Транс» ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянка України, уродженка с. МихайлівкаКремінського p-ну Луганської обл., зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянка України, уродженка м. Донецьк, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_6 .

Вказані особи заповнюють податкову звітність, здійснюють сплату податків як на рахунки Державної фіскальної служби України, так і до фіскальних органів т.зв. «ДНР», «ЛНР». Також ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , за вказівкою ОСОБА_6 , можуть здійснювати операції по обготівкуванню коштів та веденню подвійної бухгалтерії (в тому числі «чорнової») для уникнення сплати податків до держбюджету України.

05.05.2020 на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 24.04.2020 в житловому приміщенні за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , проведено обшук.

В ході обшуку в даному житловому приміщенні виявлено та вилучено два фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу. Дані предмети вилучені з метою проведення судово-хімічної експертизи, оскільки існують об`єктивні дані стверджувати, що вони використовувались для вживання наркотичних речовин та в разі виявлення останнього будуть підлягати спеціальній конфіскації.

Також, у ході обшуку ОСОБА_5 надано власний мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі, який без сім-картки вилучено, оскільки в ході огляду останнього виявлено контактні номери телефонів осіб, які можуть бути причетними до незаконного переправлення осіб через державний кордон України, а також мессенджери, для отримання інформації з яких, необхідно проведення комп`ютерно-технічної експертизи.

Вищевказані предмети мають ознаки речового доказу. Таким чином, з метою забезпечення проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій та в подальшому збереження речових доказів, необхідно накласти арешт на вищевказане майно, що вилучене 05.05.2020 у ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

У судове засідання слідчий ОСОБА_13 не з`явився, надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі. У заяві зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі, прохав його задовольнити .

Власник майна ОСОБА_5 належним чином повідомлявся про місце та час розгляду клопотання , шляхом направлення судової повістки про виклик до суду, в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, що визначено ч.1 ст. 172 КПК України.

Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється, оскільки в судове засідання не прибули всі особи, які беруть участь у судовому провадженні.

Слідчий суддя, дослідивши надані докази, вважає, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Встановлено, що в провадженні Управління Служби безпеки України в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22019170000000021 від 06.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 332 КК України (а.с. 5).

Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 24 квітня 2020 року надано дозвіл на проведення обшуку в житловому приміщенні за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.6-8).

З копії протоколу обшуку від 05.05.2020 року вбачається, що 05.05.2020 року проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу; мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі (а.с.9-13).

Вилучений мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі був оглянутий старшим слідчим ОСОБА_3 , що підтверджується протоколом огляду речей і документів від 06 травня 2020 року, в ході якого встановлено, що на ньому були зафіксовані контакти абонентів, які можуть бути причетні до незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 показав, що працював диспетчером на автостанції «Новоясенівська» в м.Москва, з якої здійснювалися рейси до Донецька. Його батько здійснював пасажирські перевезення разом із ОСОБА_7 та заснували низку юридичних фірм, зокрема, ТОВ «Буковина Транс» та ТОВ «Елітбудтранс».

Постановою старшого слідчого слідчого відділу УСБУ в Полтавській області ОСОБА_3 мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі визнано речовим доказом.

Відповідно до ч. 5ст.237КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Зі змісту ч.7 ст.237 КПК України вбачається, що вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно п. 7 ч. 2ст.131КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилученнямайна можездійснюватися такожпід часобшуку,огляду. Тимчасовевилучення електроннихінформаційних системабо їхчастин,мобільних терміналівсистем зв`язкудля вивченняфізичних властивостей,які маютьзначення длякримінального провадження,здійснюється лишеу разі,якщо вонибезпосередньо зазначенів ухвалісуду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

За змістом ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої його було вилучено, що встановлено ч.5 ст. 171 КПК України.

Відповідно п.п. 1, 2, 5,6 ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого,засудженого, третіх осіб.

Частиною 1 ст. 173 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Слідчим доведено, що виявлене та вилучене під час обшуку 05.05.2020 року майно за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу; мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі, мають значення для забезпечення кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину, предметом кримінально протиправних дій, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України.

Речові докази, а саме фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу; мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі, підлягають арешту з метою зберігання речових доказів, оскільки не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, може в подальшому перешкодити кримінальному провадженню. На виконання вимог ч.1ст.173 КПК Українислідчий довів слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч.1ст.170 КПК України.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для арешту майна шляхом позбавленням права на його відчуження, розпорядження та використання. При цьому враховує можливість використання його як доказу у кримінальному провадженні, оскільки воно є знаряддям вчинення злочину, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Керуючись ст. ст.2,7,131,132,98,167,170-173,309,372 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу з нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно по кримінальномупровадженню №22019170000000021 від 06.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 332 КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно вилучене під час вилучене майно в ході обшуку 05.05.2020 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: фрагменти металевої фольги та горловина від ПЕТ пляшки зі слідами нашарувань смоли із запахом характерним для канабісу; мобільний телефон Redmi 8 IMEI НОМЕР_1 s/n НОМЕР_2 в чорному чохлі, шляхом заборони його відчуження, розпорядження, використання та проведення будь яких дій до скасування арешту майна у встановленому нормамиКПК Українипорядку.

Місцем зберігання вилученого майна визначити кімнату збереження речових доказів Управління Служби безпеки України в Полтавській області за адресою м. Полтава, вул. Соборності, 40.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення08.05.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89223029
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —554/3507/20

Ухвала від 29.03.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 25.11.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 24.07.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 19.06.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 26.06.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.06.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 08.05.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко Л. І.

Ухвала від 08.05.2020

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні